Arama Logo

Beşiktaş'ta Miralem Pjanic'in son durumu

Beşiktaş, sakatlıktan çıkan ve antrenmanlara başlayan Boşnak yıldız Miralem Pjanic'i kritik maça hazırlamak için çalışıyor. İşte son ayrıntılar...
5
MIRALEM PJANIC'IN DURUMU

Beşiktaş'ın salı günü Şampiyonlar Ligi'nde Sporting ile oynayacağı kritik mücadele öncesi, gözler de planlar da Miralem Pjanic üzerine yoğunlaştı. İşte ayrıntılar...

4
PJANIC İÇİN HAZIRLIK

Sakatlıktan çıkan ve takımla çalışmalara başlayan Boşnak yıldızın salı günkü maça hazır hale gelmesi için yoğun çaba harcanıyor. Teknik direktör Sergen Yalçın'ın planlarını Pjanic üzerinden yaptığı belirtilirken, 31 yaşındaki orta sahanın oynayıp oynamamasına göre de Beşiktaş'ta kadro ve oyun yapısı şekillenecek.

3
PJANIC YOKSA TEIXEIRA

Oynadığı takdirde takımın merkezi haline gelecek olan Pjanic, siyah-beyazlıların saha içi lideri olarak arkadaşlarını yönlendirecek. Oynamazsa da bu görevin Alex Teixeira'ya devredilmesi ve yanında savunma yönü daha güçlü bir ismin sahaya sürülmesi düşünülüyor.

2
SON ANTRENMAN KRİTİK

Orta sahadaki bu ikilemin çözülmesi için Beşiktaş'ta yapılacak son taktik antrenmanda Pjanic'in fiziksel durumuna bakılacak. Durumunda risk görülmezse başarılı oyuncu kendisine biçilen görevi icra etmek için 11'de görev alacak. Aksi durumda Pjanic planları Galatasaray derbisine sarkacak.

1
PJANIC'IN PERFORMANSI

Pjanic 5 farklı forma (Lyon, Roma, Juventus, Barcelona ve Beşiktaş) ile 11 kez forma giydiği Devler Ligi'nde toplam 81 maça çıktı ve 5692 dakika sahada kaldı. Bu karşılaşmalarda 11 gol ve 11 asiste imza atan Pjanic, 11 kez de sarı kart gördü. Boşnak futbolcunun en başarılı olduğu mevki ise 4 gol ve 5 asistle oynadığı merkez orta saha oldu.