Sporx Extra Arama Logo

beIN SPORTS yorumcuları Beşiktaş - Konyaspor maçını değerlendirdi!
16

YORUMCULARDAN DEĞERLENDİRME

beIN SPORTS yorumcuları Metin Tekin ve Önder Özen, Beşiktaş - Konyaspor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.
15

"UFUK SARICA ÖRNEĞİ VAR"

ÖNDER ÖZEN: Ufuk Sarıca, Beşiktaş'ın antrenörüyken Basketbol Milli Takım'ın da hocasıydı. Futbol takımında çok rastlanan bir durum değil, Beşiktaş'ın yarıştan uzak kalması spekülatif bir hal ortaya koydu.
14

"BÖYLE SEVGİ GÖRMEMİŞTİR"

Beşiktaş'a bir yabancı olarak gelip büyük sevgi görmüş bir teknik adam. Gordon Milne'nin 3 tane şampiyonluğu var. Bu kadar sevgi görmemiştir. Tamamen hak etti. Bu sene ve geçtiğimiz sene işler yolunda gitmemişse tek sorumlu da hoca değil. Geçen seneki takım iyi dizayn edilmemişti ki hoca da bu benim dışımda oldu dedi.

13

"GEÇEN SENEKİ F.BAHÇE MAÇINDAN SONRA..."

Pepe, kağıt üzerinde prima bir futbolcudur. Ancak Beşiktaş için uygun değildir. Oğuzhan'ın oyun dışı kalmasının sebebi Pepe'dir. Geçen sene Fenerbahçe maçından sonra hoca dağıldı. Bu seneki takım da süper dizayn edilmedi ancak Şenol Güneş daha iyi sonuçlar alabilirdi. Devre arasında Burak Yılmaz'ı istedi aldılar. İşte performansı ortada. Hocanın o anlamda isabeti var.
12

ÖZEN, ŞENOL GÜNEŞ'E SİTEM ETTİ

Şenol Güneş'e tepki olmuştur ama yarın Beşiktaş tarihini yazacak kişiler Şenol Güneş'i de altın harflerle yazacaktır. Buraya daldığın zaman Beşiktaş'la ilgili hesabımız varmış gibi konuşuyor. Hocam yapmayın. Fenerbahçe'de şahane bir maaşım varken istifa ettim. Beşiktaş'tan da istifa ettim. Kimse bana git demedi. Paramı iki sene alamadım. Hiçbir yerde ağlamadım ağlamam. Beşiktaş üzerine hesap yapacak kişi istifa eder mi? Ben de alınıyorum.

11

"BURAK HARİKA ASİST YAPTI"

Burak harika bir asist yaptı. Ljajic de çok güzel bitirdi.
10

"BUGÜN BEŞİKTAŞ'I ÇOK BEĞENDİM"

METİN TEKİN: Beşiktaş'ın maçı 3-1'e getirmesi gerekirdi coşkuyu yakaladığı dönemde. En çok gol atan takım Beşiktaş ama yediği gol de çok fazla. Ancak Beşiktaş'ı bugün çok beğendim. 3-1 yapsa daha kolay olacaktı. Maçın en kolay pozisyonunda Adriano, Burak'a topu vermedi.
9

"BU MAÇ SEZON ÖZETİ GİBİ"

ÖNDER ÖZEN: Kayseri, Fenerbahçe ve bu maç sezonun özeti gibi. Bir devreyi harika, diğer devreyi kötü oynayan bir Beşiktaş vardı. Bu maçın tamamında hücum harika, çok net pozisyonlar var. Konyaspor karşısında bu kadar pozisyon bulmak başarı ama savunmada organize olunması gereken konularda yetersizlik var.
8

"50. DAKİKADA 3-1 OLSA..."

METİN TEKİN: 50. dakikada 3-1 olsa bambaşka rakamlardan bahsediyor olurduk. Beşiktaş'ın topu vermeyerek oynaması daha doğru Türkiye'de.
7

"BU KADAR OFANSİF KALİTE VARSA..."

ÖNDER ÖZEN: Bu kadar ofansif bir kalite varsa maçları yüksek skorla oynamaya yönelik riskle sahaya çıkmak daha doğru olabilir.
6

"LJAJIC'TEN BAŞKA OYUNCU YOK"

METİN TEKİN: Beşiktaş savunmayı "hadi beyler topu kaybettik gelin yerleşelim" anlayışıyla yapmaz. Bu dengeyi kuramadı. Oradaki pas işini yapacak bir oyuncuya ihtiyaç var. Ljajic diyoruz, pas yapacak ikinci oyuncuyu diyemiyoruz. Hücum anlamında bir sıkıntısı yok.
5

"GÜNEŞ, ZORLA KALACAĞIM DEMİYOR Kİ"

Şenol Güneş'in, Milli Takım ile anlaşmasını doğal görüyorum. Ancak istediğiniz sonuç gelmedikçe bu konunun üzerine çok gelinir. Beşikta, ben bu yarışı en iyi Şenol Güneş'le sürdürürüm demiş. Bu da gayet doğal. Avrupa'da bunun örneğini çok gördük. TFF, hocasız kaldığı zaman istediği hocayı oraya atayabilir. Şenol Güneş zorla kalacağım demiyor ki. Bunun kararını yönetim veriyor.
4

"KONYASPOR'UN GOLLERİ..."

Fofana'nın pozisyonunda becerinin golü oldu. Ömer Ali'nin golü hatanın golü oldu. Net bir kaleci hatası oldu.

3

"LENS'İN BİTİRİCİLİĞİ..."

Bitiricilik konusunda Lens'in de eksiği çok.

2

"FOFANA 0-0 OYUNCUSU DEĞİL"

Fofana, 0-0 oyuncusu gibi değil. Rıza Çalımbay döneminde de böyle değerlendiriliyordu.

1

"KONYA'NIN POZİSYONU PENALTIYDI"

METİN TEKİN: Bana göre Konyaspor'un penaltı beklediği pozisyonda penaltı verilmeliydi. Aykut Kocaman, oyuncu düşmek istemediyse suç mu diyor. Necip'in dengesiz bir hareketi var. Bu penaltı bence.

ÖNDER ÖZEN: Aykut Kocaman itirazında haklı.