Arama Logo

Balotelli'den Aybaba'ya; "Artık eskisi gibi değilim"
6
BİLAL MEŞE, SAMET AYBABA İLE GÖRÜŞTÜ
Milliyet Gazetesi yazarlarından Bilal Meşe; Adana Demirspor teknik direktörü Samet Aybaba ile bir görüşme gerçekleştirdi ve bunu satırlarına taşıdı. Mario Balotelli'nin Aybaba'ya yeni sezon için verdiği söz de ortaya çıktı. İşte o haber...
5
SAMET AYBABA: "BU DÖNÜŞ KOLAY OLMADI"

26 yıl aradan sonra Süper Lig’e dönüş yapan Adana Demirspor, bugün yaptığı transferlerle ve lige getireceği kaliteyle konuşuluyor. Herkes, sahada nasıl bir Adana Demirspor olacağını, nasıl bir takım seyredeceğini merak ediyor. Tabii ki bunu bize en kolay yoldan anlatacak isim; teknik direktör Samet Aybaba... Her cümlesinde, “kalıcı olmak” sözlerini sıkça kullanan Aybaba, “Lige renk katacak, oynadığı futbolla keyif verecek, marka değerini yükselten bir Adana Demirspor’u izlettireceğiz” dedi. Samet Hoca, “26 yıl gibi bir ayrılık yaşadı Adana Demirspor... Bu dönüş çok kolay olmadı. Oraya yeniden dönmek istemiyor, kalıcı olmak en büyük hedefimizdir” ifadelerini kullandı.

4
BİRİNCİ YIL HEDEF LİGDE KALMAK

Dünyaca ünlü Balotelli ve Belhanda’yı renklerine bağlayan Adana Demirspor taraftarı ve kamuoyunun, şampiyonluktan söz etmesinin yanlış olacağına vurgu yapan Aybaba, şöyle devam etti: “Herkes böyle bir hayal kurabilir, ama gerçekçi bakmak gerekir. Bu seneki hedefimiz bu ligde kalıcı olmaktır. 26 yıl sonra Süper Lig’e çıkan bir takımdan söz ediyoruz. Yeni bir kadro oluşturuyoruz. Yetenekli ve kaliteli oyuncular alıyoruz elbette, ama her şeyin bir süreci var. Elbette zirve hesapları yapılabilir, ama kısa vadede bunlar olmaz, bir süreç gerektiriyor. Bunu ancak planlamakla hayata geçirebilirsiniz. Birinci yıl ligde kalmak, ikinci ya da üçüncü yıl, uzun vadeli planlar gerekiyor zirve için.”

3
GERİSİ BALOTELLI'YE KALMIŞ

Samet Aybaba ile konuşup da Balotelli ve Belhanda’yı sormamak tabii ki olmazdı. Belhanda’yı 10 numara bir transfer olarak değerlendiren Aybaba, Balotelli ile bire bir toplantılar yaptığını da kaydetti. Tecrübeli teknik adam, “Biz onun için büyük şansız. Ondan yeterli verimi almak için elimizden geleni, gerekli yardımları elbette yapacağız, yapıyoruz da... Artık gerisi ona kalmış, kendi kaderini kendisi belirleyecek. Bizim ona, onun da bize gereksinimi var” diye konuştu.

2
BALOTELLI: ESKİSİ GİBİ DEĞİLİM

Balotelli’nin ise teke tek yapılan toplantılarda, “Merak etmeyin hocam... Adana Demirspor’da yeniden doğacağım, artık eski Balotelli değilim. Buranın başarısı için her şeyimi ortaya koyacağım, bana güvenin” dediği de belirtildi.

1
YABANCI SAYISI SERBEST OLMALI

Yeni sezonda 11’de üç Türk oyuncuyla ilgili düşüncelerini de açıklayan Aybaba, “Tek isteğim, artık şu yabancı oyuncu sayısını serbest bırakalım, rakamlarla uğraşmayalım, kriterler koyalım. Küçük küçük kriterleri hayata geçirelim, ama sayıyı da serbest bırakalım. Bu sayılara da fazla takılmayalım. Sahada üç Türk oyuncu zorunluluğu kararına gelince; bu anlamda en zorda olan hangi takımlar? Tabi ki lige yeni çıkanlardır. Benim elimle şu anda Süper Lig’de oynamış üç oyuncu var, onlar da sürekli değil, aralıklarla oynamışlar. Artı, yedek kulübede de üç yerli oyuncu bulunduracağız. Yerli çıkacak, yeri girecek. Yeni çıkanlar takımlar bunda zorlanacaklardır” yorumunu yaptı.