Sporx Extra Arama Logo

Ayhan Akman: "Fatih Terim, 1-2 yılla değerlendirilemez"
11
AYHAN AKMAN YORUMLADI
Ayhan Akman, Galatasaray'ın deplasmanda Gençlerbirliği'ni 2-0 mağlup ettiği mücadelenin ardından TRT Spor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. İşte Ayhan Akman'ın sözleri...
10
"TAKİBE DEVAM EDİYOR"
Galatasaray, son 3 maçta 3 galibiyet aldı, son 5 maçta 4. galibiyet. Uzun bir aradan sonra bir seri yaptı, bir 8'de 8 hatırlıyorum, sonra bir düşüşe geçiş, şimdi 5'te 4 ile aslında zirve takibini devam ettiriyor.
9
"MUTLAK KAZANMALIYDI"
Son 15 güne girdik, 3 maçta lig bitiyor. Birincilik ihtimali devam ediyor, ikincilik süreci de var. Mutlak kazanman gereken bir maç, çok siklet farkı vardı. Gençlerbirliği, Hatayspor'a yenildiği kadroyla aşağı yukarı mücadele etti, 4 hücumcuyla başlayınca orta sahayı mutlaka vereceksiniz.  Gençlerbirliği biraz havlu atmış gibiydi, sanki umudu olmayan bir takım var gibiydi.
8
"HALİL ÇOK İYİ OYNADI"
Fatih hoca Muhammed ve Falcao'yu yedekte bıraktı, Halil gibi genç bir arkadaşımız oynadı, çok da iyi oynadı, golü de çok güzel. Emre Akbaba'nın uzun süre sonra kıpırdaması var, iyi başladı, iyi devam ettirdi, iptal edilen çok güzel golü var.
7
"TEK FORVETLE KENDİ OYUNU"
Galatasaray alışkın olduğumuz sistemine döndüğünde, yani ikili forvetten döndüğünde, biraz daha orta sahadan hücuma katkı verildiğinde daha kendine öz bir oyunu ortaya koyuyor.
6
"HALİL ÖNEMİNİ GÖSTERDİ"
Halil parlıyor. Attığı gol de önemli, birkaç haftadır övüyoruz ama bugün de nasıl önemli olduğunu gösterdi. Attığı golde bir çalımı var. Farklı özellikleri var, klasik 9 değil, her türlü özelliği olan bir santrfor tipi diyebiliriz. Sol ayakla gol attı, aldı, döndü, solla bitirdi. Sağ ve sol ayağını kullanabiliyor, adam geçebiliyor, yanındakileri de oynatabiliyor.
5
"MUHAMMED BONSERVİSİ ÖDENMELİ Mİ?"
Gelecek sezonun planları yavaş yavaş oluşmaya başladı. Hoca hangi oyuncularla devam edebilirim, hangi oyuncu tiplemelerine ihtiyacı var, onları deniyor, bu haftalar belli edecek. Halil performans verdiği için hoca Mustafa Muhammed gibi 2. yarının flaş transferini oturtuyor. Halil sonrasında Muhammed'in 4 milyon dolarlık bonservisi ödenmeli mi, düşündürüyor.
4
"KEREM VE EMRE AKBABA"
Kerem ile seneye başlar mısın? Emre Akbaba'nın performansı da mesela hocanın kafasına bir soru işareti koyuyor. Tam performansını aslında göremedik, üst üste oynamalıydı. Son haftalarda biraz kıpırdanış var.
3
"TAYLAN EN İYİ 6 NUMARALARDAN"
Son 3 maç kaldı, oyuncular için bir fırsat. Halil fırsatı değerlendirdi, Emre Akbaba ve Kerem değerlendirdi. Emre Kılınç sezon başından beri en çok oynayanlardan biri ve ben görevini yaptığını düşünüyorum. Taylan da beklentisi olmayan bir oyuncuydu, ilk 11 kabul edilmiyordu ama çıktı ve 6'yı Türkiye'de en iyi oynayanlardan oldu. Josef'i oradan alırsak, Taylan ligin en iyilerinden ve Türk olması da avantaj. Gelecek sezonun planlamalarına şu andan itibaren girilmiştir, bu oyuncular da kaderlerini çizmeye başladılar, çoğunun hanesine pozitif yazdığını düşünüyorum.
2
"SORU İŞARETLERİ OLACAK"
Galatasaray'da bir seçim süreci olacak, hocanın planlaması için önemli, hocayla da ilgili devam ya da bırakma kararı nasıl olur, bilmiyorum. Bunlar soru işareti. Gelecek sezon için soru işaretleriyle gireceği bir süreç yaşanacak Galatasaray'da.
1
"SADECE ŞAMPİYONLUKLA DEĞERLENDİRİLEMEZ"
Hocanın başkan adayı olarak seçime gireceğini düşünmüyorum ve aktif olarak teknik direktörlüğe devam etmek istediğini düşünüyorum. Hocanın bütün adaylardan da bir mesaj beklediğini düşünüyorum. Hoca sonuçta 2 yıldır şampiyon olamayacak ve ilk defa böyle bir şey yaşayacak. Hocayı sadece şampiyonluklarla değerlendirirsek, çok yanlış olur. Hoca, Galatasaray'ın isim olarak üstünde bir isim ve yaptıklarıyla, kupalarıyla, uzun yıllar başarısıyla 1-2 yıl şampiyon olmama üzerinden değerlendirilemez. Adayların bir mesaj vermesi gerekiyor.