Arama Logo

Anadolu Efes'ten transfer: Egemen Güven!
5
ANADOLU EFES'TEN TRANSFER: EGEMEN GÜVEN

Anadolu Efes, Frutti Extra Bursaspor'dan 25 yaşındaki pivot Egemen Güven ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

4
U18 AVRUPA MVP'Sİ OLDU

Pınar Karşıyaka altyapısından yetişen 2.09 boyundaki genç pivot, alt yaş milli takımlarında gösterdiği performansla adını basketbol çevrelerine duyurdu. 2014 U18 Avrupa Şampiyonası'nda MVP seçilen Egemen, 18 yaşındaki Pınar Karşıyaka'da profesyonel oldu.

3
BU SEZON RAKAMLARI

Bu sezon ING Basketbol Süper Ligi'nde 18.11 dakika süre ortalamayla 7.7 sayı ve 4.6 ribaunt ortalamaları yakalayan Egemen, yüzde 57 şut isabet oranı yakaladı. Özellikle post oyunlarıyla dikkat çeken Egemen Güven, bu sezon kullandığı 89 iki sayılık atış denemesinde 51 isabet sağladı.

2
POTA ALTINDA SERT!

Annesi milli basketbolcu Pınar Güven, babası Karşıyaka'da da forma giyen Sadık Güven olan Egemen, özellikle savunmada pota altına getirdiği sertlikle de tanınıyor. Genç pivot, son dönemde Türk basketbolunun yetiştirdiği en önemli pota altı oyuncularından biri olarak dikkat çekiyor.

1
EDİTÖR YORUMU

HAKAN CELEP: Egemen Güven, Anadolu Efes'in hem BSL'de hem EuroLeague'de ihtiyaç duyduğu pota altındaki sertliği ve enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Potansiyeli çok yüksek olan Egemen, kariyerinde ilk kez bu kadar yüksek seviyede yeteneklerini sergileme imkanı bulacak. Anadolu Efes, daha önce sayısız yetenekten en üst düzey performansı almayı başarmıştı. Egemen Güven, sıkı çalışırsa ve gelen fırsatları değerlendirirse bu isimlerin son halkası olacaktır.