Arama Logo

Ali Koç'tan açıklamalar
32
ALİ KOÇ'TAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.
31
"2-3 GÜNDÜR CANIMIZ SIKKIN"
"Son 2-3 gündür canımız çok sıkkın. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir yangın olayıyla karşı karşıyayız. Pek çok noktada aynı anda çıkıyor olması, güneyde rüzgarlı bir döneme rastlaması içimizi dağlıyor. Hem can kaybımız var, yüzlerce yılda oluşmuş bitki örtüsünün kaybı var. Kahrolmuş vaziyetteyiz. O görüntüleri TV'de görünce yüreğimiz kaldırıyor. Bizler izlerken zorlanırken, orada yaşayanların, mücadele edenlerin neler yaşadığını düşünmek istemiyorum. Her bir karışı ayrı cennet olan vatanımızın bu yangınlarla görmüş olduğu zarar tarif edilemez. Bunu telafi etmek çok büyük çaba, emek, maddi imkanlar ve sabır gerektirecektir."
30
"250 BİN AĞAÇ SÖZÜ VERİYORUM"
"Bizler sembolik olarak 10 şubemizle 19.070 fidan bağışladık. Bu başlangıç, sadece sembolik. Ben Fenerbahçe olarak şunu taahhüt ediyorum. Biz büyük bir seferberlik yapmamız lazım. Tüm Fenerbahçe paydaşlarının çabalarını bir araya getirip aradaki farkı yönetim olarak kapatarak 250 bin ağaç dikme sözünü veriyorum."
29
"HİÇBİR ŞEKİLDE İMARA AÇILMAMALI"
"Kayıplarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Ülkemizde tek bir yaprağın bile yanmadığı bir gelecek diliyorum. Hepimiz bu yanan arazilerin orman vasfında kalmaları ve hepsinin ağaçlarla tekrar ormana çevrilmesini, hiçbir şekilde imara açılmaması için de seferberlik rica ediyorum."
28
"CAMİA OLARAK ALKIŞLIYORUZ"
"Artısıyla eksisiyle ülkemizin salgın performansı dünya çapında iyidir. Hatalar oldu tabii ki, beklentilerin aksine gelişmeler oldu ama modern çağın ilk defa tecrübe ettiği böyle bir olayda ülke olarak iyi bir iş çıkardık. Aşılama konusunda en iyi ülkelerden biriyiz. Hızlı aksiyon alındı. Bunu takdir ediyorum. Bu yüzden şu an hep beraber olabiliyoruz ve sezonu taraftarla açıyoruz. Sağlık Bakanlığı'na ve tüm sağlık personeline, destek sektörünün hepsine teşekkür ediyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum. Fenerbahçe camiası olarak onları alkışlıyoruz."
27
"MUTLAKA AŞI OLMALIYIZ"
"Yeni dalgalardan bahsediliyor, bu da bir gerçek. Tüm ilgi sektörler kadar en büyük sorumluluk bizdedir. Rehavete kapılmadan sorumluluklarımızı harfiyen yerine getirmeliyiz. Muhakkak aşı olmalıyız. Çekinenler var, bu da gayet normaldir. Devletimize ve sağlık ekiplerimize fayda sağlamak istiyorsak mutlaka aşı olmalıyız."
26
"DİNAMİK BİR SÜREÇTEYİZ"
"İçinde bulunduğumuz tüm negatif şartlara rağmen, pandemi, okullar kapanmış, yaz ayları, tek aday olmasına rağmen yoğun katılım sağlandı. Bu katılımı sağlayanlara, mesajlarını net şekilde verenlere, desteklerini gösterenlere, Fenerbahçe için mücadelemizi görenlere, sadece sahada değil dışarıda ve içeride nelerle mücadele etmek zorunda kaldığımızı anlayan, gören, destekleyenlere şahsım ve yönetimim adına teşekkürlerimi borç bilirim. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz. Zor ve acılı zamanlar geçirdik. Bizi her daim ayakta tutan, güç veren samimi çalışmalarımıza olan inancınızdır. Samimi duygularla bu kulüp için kalbi atanlarla birlikte bu sezon yeniden mücadeleye başlıyoruz. Camia olarak birbirimizi kucaklayacağız. Fenerbahçe'nin yarıştığı her kulvarda yaşadıkları malumdur. Özellikle futbolda hem içeride hem dışarıda yaşananlar devam edecektir. Yeni sezona merhaba diyeceğiz. Futbolda 3 yıllık zorlu sürecin bize kattığı tecrübe ve deneyimle, uzun vadeli bir planla hayata geçirmeye çalıştığımız projemiz hepimiz dinamik bir süreçteyiz."
25
"PEREIRA'DAN DOLAYI İÇİMİZ RAHAT"
"Futbolda tanıdık bir ismi göreve getirdik. Bu karardan ötürü içimiz son derece rahat. Biz ne yapsak bir kesim var ki devamlı eleştiriyor. Bielsa dedin de niye bunu getirdin diyorlar. Bielsa'yı getirsem, 'Bu adam hayatında kupa kazanmadı' diyecekler. MHK Başkanı siyah beyaz kravat takıp şampiyonluk kutlamasına gidiyor, kimse bir şey demiyor."
24
"SON DERECE ARZULU"
"Pereira, bu ülkenin hakemlerini, federasyonunu, takımlarını biliyor. Kupalar kazanmış, Porto'da 2 yıl üst üste şampiyonluk yaşamış, buraya gelmeye son derece arzulu, istekli, dinamik bir arkadaşımızı getirdik. Bu konuda içim rahat."
23
"HOCANIN YAPMAYA ÇALIŞTIĞI..."
Hocamızla yakın çalışıyoruz. Ne yapmaya çalıştığımızı anlatayım. Öncelikle hocamız, elimizdeki kadroyu derinlemesine incelemek, kimlerin gitmesi gerektiğine karar vermek istedi. Halihazırda çok fazla oyuncumuz vardı. İncelemelerini yaptı. Biz şunu yapmak istiyoruz. Sahada her şeyini veren, Çubuklu için, bu arma için terinin son damlasına kadar savaşan, taşıdığı formanın değerini bilen, bu sorumluluklar bilincinde yaşamını sürdüren bir takım olmak durumundayız.
22
"GÖRÜŞMELER YAPACAĞIZ"
Hocamız da verdiği raporlarda gidecek oyuncuları belirledi. Bir kısmı paylaşıldı. Paylaşılmayan isimler de var. Bu toplantı bitince kulübe gideceğiz, oyuncu, menajer, kulüp temsilcileriyle görüşmeler yapacağız.
21
"SESSİZLİK ÜRKÜTMESİN"
Transfer sessizliği sizi ürkütmesin. Bu bilinçli bir adımdır.
20
"3 KESİN, MÜMKÜNSE 4 TRANSFER"
"En önemlisi takım olmak, bunu geliştirmek ve bunu yapmayacaklarla yollarımızı ayırmak, bu ruhu yaşatacak futbolcularla yola devam etmek. Hocamız ihtiyaçları belirledi. 3 kesin, mümkünse 4 oyuncunun transferini istiyor."
19
"BOUPENDZA, MURIQI"
"FFP var. Sattığımız kadar oyuncu alabiliriz. Ayrıca TFF'nin limitlerine uymak zorundayız. Manevra alanımız kısıtlı ama var. Bu ağustos ayı transfer penceresi, geçmiş yıllara nazaran daha farklı olacak. Pandeminin etkileri, geçen sezona göre çok daha farklı yaşanıyor. Pandeminin ilk çıktığı sene seyircisiz olacağı tahmin edilmiyordu. Tüm sezon seyircisiz geçti. Şu ağustos ayı, ilk haftadan sonra yüzlerce oyuncu piyasaya girecek. Pek çok kulüp, o bildiğimiz örnek olarak gördüğümüz, kıskandığımız, gıpta ettiğimiz, 1 milyar euroluk kulüpler bile finansal sıkıntılar içerisinde. Ellerinde müthiş oyuncu portföyü var. Onlarca, yüzlerce kulüp bu kadroları boşaltmak zorunda finansal sebepler nedeniyle. Hiç düşüneyeceğiniz oyuncular, maaşlarının bir kısmı karşılığında transfer olacaklar. Bilinçli olarak beklemedeyiz. Menajerler, bazı gazeteciler var işin içerisinde. Boupendza için 1 kere görüşmedik. Sorsanız eli kulağınızda. Vedat Muriqi İstanbul'da. Severiz ama görüşmedik."
18
"BU SENENİN ODAĞI FUTBOLDUR"
"Bizden bir şey gelene kadar hiçbir şeye inanmayın. Bu senenin odağı futboldur. Hocamızla koordineli atacağımız adımlar, yol haritamız var. Samandıra'da hocamızın rahat çalışacağı iklimi yarattık. Hoca ve ekibi, bizim getirdiğimiz arkadaşlarla rahat çalışacak. Samandıra'yı büyütebileceğimiz kadar büyüttük. 11 tane yeni lüks odalar yaptık. Futbolcular için önemli bir unsurdu. Samandıra'daki değişim devam edecek."
17
"ŞAMPİYONLUĞU ÖZLEDİK"
"Şampiyonluğu, sevinci, coşkuyu özledik, susadık. Futbol takımımızda formayı taşıyanlar başta olmak üzere her bir birey bu ciddiyetle görevlerini yapacaklardır. Futbolcusundan çimcisine, idari ofisteki hukukçuya, yönetime kadar."
16
"PUSULA BELLİ, ŞAMPİYON OLACAĞIZ"
"Fenerbahçe'nin 7 yıl şampiyonluktan uzak kalması büyük bir baskı oluştuyor. Takım da ister istemez bundan etkileniyor. Bu bir realite. Bu baskıyı sinerjiye çevirmek zorundayız. Bu sene, Türkiye'de futbolun sarı laciverte boyamak zorundayız. Zaman zaman düşeceğiz, sıkıntılı günler olacak. Diğer camialarda böyle mi bilmiyorum, kötü maç sonrasında o hafta belli bir kesim öyle bir hava yaratıyor ki, dünyanın sonu gelmiş gibi bizleri, futbolcular yerden yere vuruyorlar. Taraftara sesleniyorum, en düştüğümüz anda size ihtiyacımız var. Kazanırken desteklemek kolaydır. Pusuda bekleyen bir kadro var. Bizim pusulamız belli, şampiyon olacağız. Allahın izniyle bu camia hak ettiği yere kavuşacak."
15
"YENİDEN DOĞUŞUN HİKAYESİ..."
"Sizlerden ricam paniğe kapılmayın, endişeye mahal vermeyin. Gerginliğe gerek yok. Fenerbahçe gündeminin gergin bir havaya girmesine izin vermeden, başarısızlığımız için pusuya yatanların ekmeğine yağ sürmeden, her daim camianızın, takımınızın yanında olmanız ve bunu sezon boyunca devam ettirmeniz. Sezon sonunda varsa bir şey hesaplaşırız. Sezon içerisinde lütfen yapmayın. Yeniden doğuşun hikayesini yazacağımız bir sezon olsun."