Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Muslera, tüm Türkiye'ye örnek"
8
ALİ GÜLTİKEN: "MUSLERA, TÜM TÜRKİYE'YE ÖRNEK"

Ali Gültiken, Galatasaray'ın BB Erzurumspor'u 2-0 mağlup ettiği mücadeleyi TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında değerlendirdi.

7
"MUSLERA ELEGANS BİRİ"

Yabancı konusu ülkemizde çok tartışılıyor. Gelen oyuncular maliyetleriyle de ülkemizde çok büyük enkazlar bırakıyorlar. Maddi açıdan yıkım oluyor. Doğru seçim olamayınca da kulüpler ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalıyorlar. Ancak, Muslera bu işin en doğru örneklerinden bir tanesi. Galatasaray, onu daha genç yaşlarında ciddi bonservis ödeyerek ama hem bugününü, hem de geleceğini, elegans kişiliği, karakteri transfer etti.

6
"5 ŞAMPİYONLUKTA DA BÜYÜK PAYI VAR"

Muslera her maç işini yaparak öne çıkan biri. Futbolun kirli yönleriyle, rakiplerle dalaşarak, negatif işlere girmeyerek, yalnızca ve yalnızca işin pozitif tarafında olan biri. Takımına da performans olarak önemli katkılar verdi. 5 şampiyonluk diyoruz, bu şampiyonluklarda çok çok büyük payı var Muslera'nın. Tebrik ediyoruz. Çok güzel bir örnek Türkiye açısından.

5
"MUSTAFA MUHAMMED ÇÖZDÜ"

Galatasaray, genel beklentilerin altında bir tempoyla başladı. Pozisyon olarak Erzurumspor daha dirençli, daha organize, daha coşkusu yüksek bir şekilde sahadaydı. Etkili oyuncuların sahadaki varlığı önemli. Mustafa Muhammed'in golü geldi ve Galatasaray oyunu çözdü. Normal sayıda pozisyon verdi. İkinci yarı da normal.

4
"SKORDAN SONRAKİ OYUNLAR NORMAL"

Ligin bu haftalarında oyuncuların temel baktığı açı, oyunu kontrol edeyim, skoru bulayım ve oyunu bitireyimdir. Galatasaray, bunu sağlayacak tecrübeye de sahip. Erzurumspor dönem dönem pozisyonlar bulsa da Galatasaray riske etmeden oyunu kazandı. Galatasaray'ın rakibi kazanmış, kendisinin de kazanacağı bir maç var. Bunu bir şekilde belli bir noktaya getirdi. Skor sonrasında oyunları büyük takımlarda normal karşılıyorum. Galatasaray'da oyuncular bu inisiyatifi kullandı.

3
"ETEBO ÇOK İYİ OYNADI"

Fatih Terim, radikal olmasa da bu süreçte bazı oyuncuları değiştirdi. Taylan ligin en istikrarlı oyuncularından bir tanesiydi. Bugün sonradan oyuna dahil oldu. Rotasyon değil bu. Fernandes'i kazanma adına. Etebo'yu da kullanıyor, bugün de çok iyi oynadı. Dinamik, top kapan, basan bir oyuncu. Orta sahada böyle oyunculara ihtiyaç vardır. Topu da doğru kullanmasını beceriyor. Doğru oynadı.

2
"ARDA, EMRE KILINÇ, MARCAO"

Galatasaray'ın Arda gibi bir ustası var. Emre Kılınç iyi oynuyor. İlk goldeki pozisyonu yoktan var etti, pozisyon ölmüştü, aldı geçti ve çok güzel bir pozisyon oluşturdu. Marcao'ya bayıldım. Kendi bölgesinden santrfora 1-2 tane çok güzel dip pas attı. Bir stopere oyuna nasıl bakar gösterdi.

1
"GÜLE OYNAYA GÜNÜ BİTİRDİ"

Galatasaray kendi düşündüklerini, istediği şekilde, güle oynaya yaptı ve günü bitirdi.