Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Beşiktaş her şartta oynar"
8
ALİ GÜLTİKEN: "BEŞİKTAŞ HER ŞARTTA OYNAR"

Ali Gültiken, Beşiktaş'ın Yukatel Denizlispor'u 3-0 mağlup ettiği mücadeleyi TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında değerlendirdi.

7
"DÜŞÜNDÜKLERİMİZİ GÖRDÜK"

Maç öncesi puan cetveline baktığımızda, iki takımın yeri bu mücadelenin özetiydi. Beşiktaş'ın güç dengesi olarak Denizlispor'a karşı nasıl oynayacağıyla ilgili çok açık bir mesaj veriyordu. İlk yarıda da bu düşündüklerimizi sahada gördük. Yanılmadık.

6
"BEŞİKTAŞ'IN GOLLERİ..."

Beşiktaş'ın gollerine bakıyoruz. İlk golü kanat organizasyonu. İkinci golü üst üste 2 korner, 1 ölü top organizasyonu. Üçüncü gol kontratak. Aslında bir takım hangi argümanı, hücum organizasyonunu kullanıyor, Beşiktaş bunları gösterdi. Kanat oyunu da oynayabiliyor, ölü vuruşlarda da etkili. Ligin en çabuk çıkan atak organizasyonuna sahip.

5
"BEŞİKTAŞ OLGUN BİR TAKIM"

Beşiktaş olgunlaşmış, her türlü argümanı kullanabilen ve kendi elindeki oyunculardan da en verimli şekilde kullanıyor. Bu da çok önemli. Bir kadronuz vardır ama bu kadrodan ne çıkaracağınızı da bilemeyebilirsiniz. Beşiktaş bu olgunluğa da erişti. Her kararları, hem oyuncularıyla Beşiktaş olgun bir takım.

4
"İSİMLER DEĞİŞİYOR, OYUN AYNI"

Larin'in sayılmayan bir golü var. N'Koudou geldi kesti, Larin arka direkten attı. Ghezzal da aynısını yapıyordu. N'Koudou oynayınca da aynısı oldu. Beşiktaş'ta organizasyon oyunculara değil takım bütünlüğüne bağlı. Pozisyondaki oyuncuların isimleri değişse de oyun aynı şekilde. Bu çok değerli. Tüm oyuncular buna katkı sağlıyor.

3
"LJAJIC VE N'KOUDOU"

Ljajic golüyle, coşkusuyla, diğer oyuncularla ilişkisiyle gerçekten çok ciddi katkı sağladı. N'Koudou da aynı şekilde. Ghezzal oynamazken, baskıya rağmen kendi yetenekleriyle oynadı. En etkili isimlerden biri oldu.

2
"HER TÜRLÜ ORGANİZASYONU YAPTI"

Beşiktaş'ın sezon başından beri oyununu 3'e ayırıyorum. Bir, ne olacağım merakı içinde oyun gelişimi. Belli noktada oyunu oturdu. Sonrasında da ne olduğunu bilen ve üstüne koyan bir oyun gücü. Oyunu, oyun içerisinde yorum yapabiliyor. Oyuna başladığında skoru alınca kontrolü aldı. Her türlü organizasyonu yaptı. Az yorularak maçı bitiriyor.

1
"HER ŞARTTA OYNUYOR"

Kendine göre istediği oyunu her şartta oynayan bir takım Beşiktaş. Bugün de bunun en güzel örneğiydi.