Sporx Extra Arama Logo

Ali Akman: "Kendimi Lautaro'ya benzetiyorum"
9
ALİ AKMAN KONUŞTU
Bursaspor'un devleri peşinden sürükleyen genç oyuncusu Ali Akman, TRT Spor'a konuştu ve geleceği ile ilgili mesajlar verirken, Avrupa'da gitmek istediği ligi paylaştı. İşte genç oyuncunun sözleri...
8
"ÇOĞU ŞEY OYNAMAKTAN GEÇİYOR"

Bu sene yeni oynamaya başladık, oynadıkça bu bize özgüven veriyor. Geçen sene olsaydı yine böyle bir patlama olabilirdi ama şans verilmedi. Vakıfköy'de her zaman altın gibi çocuklar vardı, biz vardık yani ama sahaya sürülmedik. Şimdi şans geldi, 11 oyuncuyla sahaya çıkıyoruz. Bize şans geldiği için, yeteneklerimizi gösterebiliyoruz, bu büyük şans. Biz oynadıkça güven kazanıyor, çoğu şey oynamaktan geçiyor.

7
"BİZ OYNADIKÇA ONLAR DA GÜÇLENİYOR"
Sezon başı istediğimiz düzeni oturtamadık, bunların hepsi oynamaktan geçiyor. Biz oynadıkça güçleniyoruz, özgüven kazanıyoruz, bu çok önemli. Bizim yedek kulübemizde de çok yetenekli oyuncular var, biz oynadıkça onlar da güçleniyor. Geçen sene altyapıda oynadığım arkadaşım oynuyor diyor, o da çıkacak ve güçlenecek.
6
"AMCAM AYHAN AKMAN'DAN İLHAM ALDIM"

Amcam Ayhan Akman bende büyük etki yaptı. Onunla vakit geçirmeyi çok severim. Küçüklüğümden beri benim imrendiğim biriydi, onun gibi hayatım olsun isterdim. Futbol kapsamlı bir iş, bunun parçası olmak istedim. Gördüm ve ben de yapmak istedim, benim büyük destekçim oldu. Amcamı görmem bana büyük ilham verdi, büyük bir idol olarak gördüm.

5
"HEDEF AVRUPA"

Şu anda elimden geleni vermeye çalışıyorum, hep böyle olacak. Ben Avrupa'yı hedefleyen, kafamda kuran biriyim hep. Televizyon izlerken babama da hep 'Ben burada oynamak istiyorum' diye Avrupa'yı gösterirdim. Avrupa benim için hep hedefti, inşallah nasip olur ama ben Bursaspor için elimden geleni yapıyorum. Şu anda konuşmak için erken, hayırlısı neyse o olur. Hedef Avrupa ama.

4
"LİLLE İÇİN ERKEN"

Lille ile ilgili konuşmak için erken, ben haberi de görmedim. Bana gelen bir şey yok, ne kadar gerçek, ne kadar değil bilmiyorum.

3
"ODAKLANMAMIZ GEREKEN AN, ŞU AN"

EURO 2020'de de, Dünya Kupası'nda da olmak istiyoruz. Her şey performanstan geçiyor, iyi performans verirsek zaten futbolun mekanikleri de böyle. İyi performans verirsek gerisi gelir. Bizim için odaklanmamız gereken an, şu an.

2
"LA LIGA BENİM İÇİN İYİ"

Avrupa'daki liglerin hepsi gerçekten çok büyük seviyelere çıkmaya başladı, oyuncu kaliteleri çok yükseldi. Ben her ligi beğenerek izliyorum ama La Liga'yı kendim için bir farklı görüyorum. Premier Lig zaten farklı bir noktada ama ben La Liga'yı kendim için iyi görüyorum.

1
"LAUTARO'YU KENDİME BENZETİYORUM"
Son zamanlarda Lautaro Martinez'i izliyorum Inter'de, kendime benzetiyor gibiyim. Firmino'yu 90 dakika gözümü ayırmadan izliyorum. Agüero ve Jesus'u da çok izledim.