Arama Logo

Ahmet Nur Çebi: "Susuyorsak bir sebebimiz var"
18
ÇEBİ'DEN AÇIKLAMALAR

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ajax maçı öncesinde TRT Spor'a özel röportaj verdi. İşte Çebi'nin açıklamaları....

17
TARAFTARIMIZ İYİ Kİ VAR

Beşiktaş taraftarı her yerde takımını destekleyen, onların yanında olan bir camiamız var. Onlara teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Sabah çıkıp yürüyoruz. Düşünüyoruz. Maç bu sonrası falan ama umarım güzel bir akşam geçiririz. Özellikle sakatsız, kazasız, belasız bir maç bitirmeyi temenni ediyorum.

16
HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR

Şampiyonlar Ligi tabii ki ayrı bir kulvar. Diğerlerine benzemiyor. Tüm takımlar çok güçlü. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımızı bildiğimiz için transferlerimizi bir tık daha özene bezene yaptık ama maalesef tam kadro burada değiliz. Çok genç arkadaşlarımızın da, altyapımızdan gelen futbolcuların da oynama fırsatları olabilir. Her şerde bir hayır vardır. Bu sakatlıklar, gençlerimizin fırsat bulacağı bir akşama vesile olacaktır. Yaşayıp göreceğiz.

15
DİĞER TRİBÜNLERİN BOŞ OLMASINI İSTERİM

Beşiktaş tribünün tam olmasını özledim ama diğer tribünlerin boş olmasını isterim.

14
AĞABEY - KARDEŞ İLİŞKİMİZ VAR

Genelde futbolcularımın yanında olmak için yanlarına gidiyorum. Kısa sohbetler yapıyorum. Yöneticilerim de buna gayret ediyor, özen gösteriyor. Sergen Hoca ile teknik, taktik konuşmam. Espri yaparız, hal hatır yaparız. Başkan ve hoca ilişkisi dışında ağabey kardeş ilişkimiz var. Keyifli espriler yapıyoruz birbirimize.

13
SEYREDERKEN CANIM YANDI

Bu tür sakatlıkların hepsinin bir nedeni olabileceği gibi birçok sebep de olabilir. Sakatlıklarımızın yarıdan daha fazlası darbelerden kaynaklanıyor. Özellikle Malatya maçında seyrederken canım yandı. Sonraki maçlarda da bakıyorum bir meslektaşının spor hayatıyla, ekmek parasıyla oynayacak kadar sertleşebilir merak ediyorum. Futbol sert bir oyun ama herkes birbirinin ekmeğine saygı duymalı.

12
ÜST ÜSTE ÇOK AĞIR MAÇLAR OYNUYORUZ

Sakatlıklar, eksikler, kovid, cezalılar oldu. 3-4 tane de adale ile ilgili sakatlık var. Bu ne sahadan, ne doktordan, ne hocadan, ne futbolcudan diyebilirsiniz. Hepsi bir araya geliyor. Üst üste çok ağır maçlar oynuyoruz. Özellikle Dortmund maçında inanılmaz derecede efor sarf edildi. Futbolcular akabinde daha fazla sakatlandı.

11
KOLAY İŞ DEĞİL

Zeminden olduğuna dair yüzde 100 emin değil. Hepsinin nedenleri vardır. Bu başımıza geldi. Bunu geçiştireceğiz Allah izin verirse. Bu kadar sık maç oynamak kolay iş değil. Zor maçlar bunlar. Hafta sonu maçımızı kendi sahamızda oynayacağız. Zeminden olsa zayiat vermem, özenle kurduğumuz takım, gider başka yerde oynatırız takımı.

10
ZEMİNDEN ÖTÜRÜ DEĞİL

Çimlerin kökleri, hava çok sıcak olduğu için tam derine inmiyor. Haftalardan beri ufak ufak bu bölgeleri tamir ediyoruz. Bunlar da 1-2 hafta içerisinde bitecek. Bir sorun olacağını düşünmüyorum. Milli aradan sonra yüzde 99.9 zemin mükemmel olacak. Ancak şu anda sakatlıklar zeminden ötürü değil.

9
5-6-7 SENELİK PROJELER BUNLAR
(Ajax modeli) Biz bu husustaki çalışmalarımızı 2 sene evvel o niyetle geldik. Pandemi süreci bizi çok etkiledi. Ajax pandemiden önce başladı, uzun yıllardır devam ediyorlar, bütçelerinden oraya pay veriyorlar. Biz zaten borçlu bir kulübüz. Bizim kaynağımız yokken hangi bütçeyi oraya vereceğiz. Mehmet Ekşi hocayı oraya getirdik ama o geldiğinden bu yana pandemiden fırsat bulamadık. Eksikliğimiz bu. Biz bu konuda kesin kararlıyız. Pandeminin bitişiyle birlikte başlayacağız. Mehmet Ekşi hoca evdeyken çok verimli çalışmalar yaptı. Ajax'ın ne kadar sabırlı olduğunu, nasıl bir süreç olduğunu bilmek gerekir. 5-6-7 senelik projeler bunlar.
8
2-3 ALTIN ÇOCUK DAHA ÇIKACAK
Ersin ve Rıdvan ile birlikte altyapıdan gelenler, Türkçe konuşabildiği için iletişimi rahat kurduğum kardeşlerim. Her şerde bir hayır vardır. Sakatlıklar ile çıkıyoruz ama bu sakatlıkların ardından altın 2-3 çocuk daha çıkacak.
7
FEDERASYON HER SENE KADAR DEĞİŞTİRİYOR
Federasyon her sene karar değiştiriyor. Yabancı kuralını gelecek sene değiştirebilirler. Bu kararlar verdikleri gibi devam edecekse ona göre planlama yapalım.
6
SERDAR SAATÇİ'DEN İYİ BİR OYUN BEKLİYORUM

Serdar Saatçi, Altay maçında basit ve temiz bir futbol oynadı mesela. Ben bugün de ondan iyi bir oyun bekliyorum.

5
REKABET KALİTEYİ GETİRİR
Bence yabancı sınırı konusunda rekabete açık olunmalı. Rekabet kaliteyi getirir. Rekabeti ortadan kaldırırsak herkes keyif yapar. Oynatamadığımız Türk çocuklar, Avrupa'da başarılı oldu. Su akar yolunu bulur. Türkiye'de serbest ekonomi var, sanayiler, demir çelik, otomobil sanayisi, her şey gelişiyor. Rekabet önemli. Başta korumacılık önemli. Korumacılığı Türk futbolunda senelerce yaptık. Benim düşüncem bu. TFF üst kurumdur. Takdirleri neyse uymak zorundayız
4
AZLAR AMA SESLERİ ÇOK ÇIKIYOR
Troll hesaplar, şunlar bunlar, sosyal medyada yazanlar... Sosyal medyada yazanların çoğu troll hesapları. Bir tane başkan adayı var. Bana rakipti, ondan önce adaydı, ondan önce de adaydı. Adamcağız kalkmış bizi eleştiriyor. Faiz oranlarını daha yüksekten aldınız falan diyor. Ben buna ne yazayım. Öyle de bir yazmış ki sanki ordinaryüs ekonomi profesörü. Bunlara canım sıkılıyor. Demotive oluyorum. Şampiyonlar Ligi'nde top koşturacağız. Burası üstün bir lig. Önemli takımlar var. Bunların arasında olmak, Türkiye'yi temsil etmek, ekonomisi bitmiş kulübü yönetebilir hale getirmek, takımı şampiyon yapmak, kendi içinden gelen hocasıyla bunu başarmak... Bunları düşününce mutlu oluyorum. Bitmeyen muhalif grubumuz var, azlar ama maşallah sesleri çok çıkıyor.
3
40 MİLYON EURO'YU BEN HARCAMADIM
Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı bir futbol takımı ortaya çıkarmak istiyoruz. Elimizden geleni yaptık. 4'te 1, 3'te 1 fiyatlara yaptık. Fiyatlar abuk subuk olsa yapmayacaktık. Gelir gider arası dengeli bir takım kurmak istedim. 40 milyon euro'nun tamamını ben harcamadım. Bir kısmını Beşiktaşlılar keyif alsın diye harcadım. Belki 10 milyon euro harcadım. Bu da bir başkanlık kararıdır.
2
SUSUYORSAK BİR SEBEBİ VAR
Önümüzdeki hafta, milli arada kendi hakemlerimizi ve diğer maçların hakemlerini de izleyerek güzel bir yorum yapacağım. Bunun peşini bırakmaya niyetim de yok. Hakemlik de zor. VAR odasında oturup görmemek ayrı bir şey. Kamera önünde 3 kere seyredip temiz diyorsan adama hesabını sorarlar. Susuyorsak şimdi bir sebebimiz var.
1
TARAFTAR ÇOK ÖNEMLİ
Beşiktaşlıların güzel bir söylemi var. Sevinmek için sevmemişler. Sevinebilirler, üzülebilir bugün ama her halükarda Beşiktaş, ülkesini ve taraftarını dev bir takım karşısında temsil edecek. İçlerinden çıkabilecek 2-3 genç de bizim için önemli. Taraftar çok önemli bizim için, onlar hiç sakatlanmasınlar. Burada olmaları, dua etmeleri yeterli. Keyif almaya, tadını çıkarmaya başlasınlar.