Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Nur Çebi: "Beni susturamayacaklar!"
8
ÇEBİ'DEN AÇIKLAMALAR...
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah - beyazlı takımın bugünü ve geleceği ile ilglili TGRT Haber'e açıklamalarda bulundu. İşte Çebi'nin sözleri...
7
"BENİ SUSTURAMAYACAKLAR!"
Sözleşmelerin içeriği bilinmez, bana da açıklanmadı. Bankalarla yapılan sözleşmelerin içeriğini bilmiyordum. Gelirler bankada, parayı verin diyoruz, 'Yok borcunuz var' diyorlardı. Bir yere sponsorluk veriyoruz, parayı vermiyorlar. Geriye dönük yaşadıklarımızı anlatacağım diyorum. Yanlış yönetim şeklini anlatmalıyım ki tekrar bu hataları yaparak kulübümüzü tekrar çıkmaza sokmayalım. Beni susturamayacaklar! Beşiktaş'ın eski kötü yönetiminde ben de içinde varsam, hesabını vereceğim. Beşiktaş'ın bu şekilde yönetildiğinde kötü yönetim olduğunu herkes bilecek ki aynı hatalar yapılmasın.
6
"HERKES ÇIKACAK VE BEDELİNİ ÖDEYECEK"
Denetleme konusu Kovid nedeniyle gecikti. Çıkacak sonuçları bilmiyorum. Her şeyi KPMG denen firmanın önüne koyduk. Ben de o dönemin içindeyim, denetleme yaptırmasam kendim kaçıyor durumuna düşerim. 10 yılı denetletmek, bir seçim söylemiydi. Ben kendimden eminim ama hatalarım varsa bedelini ödeyeceğim. Herkes de çıkacak ve bedelini ödeyecek.
5
"ALTYAPIYA BİR HOCA GELECEK"
Beşiktaş camiasına güveniyorum. Bağış kampanyasına girdiğimizden bu yana 10 gün içinde 300 bine yakın SMS gönderildi. İş adamlarımıza, iş insanlarımıza sesleniyorum, banka hesaplarımıza ellerinden gelen destek karşılığında destek olsunlar. 3 milyar borç, faiz yüzde 10 olsa 300 bin. Gelirimiz 400 bin yok. Geri kalan 100 bin ile personele maaş mı ödeyeceksin, sahaya mı bakacaksın? Bankalara bana şans verin ve 12 yıla yayın diyorum. Benden ayda 50 almayın, 25 alın diyorum. Takımı ayakta tutayım, gelirlerim artmaya devam etsin diyorum. Onlar da bıkmış, 30 milyonluk takım yapacağım deyip 60 milyonluk yapmışlar. Herkes alkışlanayım ama borcu Beşiktaş ödesin diyor. 100 lirayı alan, 100 lira borcu ödedim diyor ama 1000 lira borç yapıyor. GElir ne kadarsa, gider o kadar olacak. 10 sene altyapımıza, özümüze döneceğiz. Sergen hocamızın önderliğinde altyapıya da bir hocamız gelecek.
4
"FUTBOL TAKIMINI SERGEN HOCAYA EMANET ETTİK"
Sergen hocam ile hiçbir sorunum yok. Futbol takımını emanet ettik. Durumumuzu anlattık, futbolcu çıkarıp, değerlendirip satmalıyız dedim, o da sağolsun 'Ben Beşiktaş'ın çocuğuyum, onun için buradayım' dedi. Birileri 'Araları kötü' diye dedikodu yayıyor, bunlara inanmayın.
3
"3-4 TANE GETİRECEĞİZ DEDİM"
Şampiyonluk için kadro kuracağız, hocamızın söylemi doğru. İyi olmayan gençlerle, genç diye takım yapmam diyor, muhteşem bir cümle ama iyilerini yerleştireceğiz. Altyapımızdan gelen 3-5 çocuğu yetiştirip oynatacağız. Sokaktan geçen çocukları laf olsun diye altyapıdan getirip oynatmayacağız. Ben de tamamını oynatacağız demedim, 3-4 tane getireceğiz dedim.
2
"BULUP GETİRECEKLER"
3-4 tane de scout ekibi bulacak, Manisa'nın, Elazığ'ın, Leverkusen'in altyapısından, Hollanda'dan bulup getirecekler. Scout ekibi de iyilerini seçecek. İyi gençlerle, hocamızın dediği gibi de takımın 3'te biri değerli, rüştünü ispat etmiş oyunculardan oluşacak.
1
"HAZIR GELENLERLE KOVALAMAK BİTTİ"
60-70 milyonluk takımla da görüyorsunuz, 90 milyon harcadık şampiyonluk geldi mi? Parayla, pahalı futbolcularla şampiyonluk gelmiyor. Biz şampiyonluğu kovalayacak bir takımla yola çıkacağız. Dışarıdan hazır gelenlerle şampiyonluk kovalamak, artık bitti.