Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Ahmet Nur Çebi: "Başkanlığa yeniden aday olacağım"
27
AHMET NUR ÇEBİ'DEN AÇIKLAMALAR
Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İşte Çebi'nin sözleri....
26
"ŞEFFAF OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
"Her şeyin açıklandığı bir kongre yaşandı. Şeffaf olmaya devam edeceğiz. Mali genel kurul, sunulan KPMG raporuyla bir milat olmuştur. Türk futbolunun bu tür raporlarla desteklenmesini, varsa bir şeylerin ortaya çıkmasını, çıkacak diye yönetenlerin daha dikkatli olmasını istediğimizi buradan da söylemek istiyorum. O gün de yapmak istediğimiz buydu. Bu, kimseyle bir hesap görme olayı değildir. Seçim taahhüdümüzdü. Camiamızın neden geciktiğini sorduğu, ısrarla talep ettiği bir rapor olmuştur."
25
"TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ"
"Sonuna kadar devam edeceğimizi, Türk adaletine güvendiğimizi, gerekli değerlendirmeyi yapacaklarını, sonuna kadar takipçisi olacağımızı arz etmek istiyorum. Beşiktaş'ın geleceği bundan çok fayda sağlayacağına inanıyorum."
24
"4 KUPA MÜZEMİZDE"

"Pandemi şartlarında, çok sevdiğimiz taraftarımızdan uzak olmamıza rağmen kazanmış olduğumuz bir sezonda 3 kupa var. Bu, camiamızın tarihinde bir ilktir. Yönetim, teknik kadro ve takım olarak gururluyuz. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Bunun da benim için ayrıca tarihte bir gurur kaynağı olarak önem ifade ettiğini, ailemle bu gururu ölene kadar yaşayacağımı belirtmek istiyorum. Bu bir ekip işiydi. Ekip olarak başardık. Her ne kadar insanlar 1-2 kişiye mal etmeye çalışsa da ekip işi olduğunu, başkan, yönetim, hocalar, futbolcular herkesin alın teri olduğunu ifade etmek istiyorum. Kadınlarımızın da almış olduğu kupayı eklersek 4 kupa müzede."

23
"BEŞİKTAŞ'IN HAKKIYDI"

"Geldiğimizdeki durum ortadaydı. Üstüne gelen pandemi ve üstüne gelen herkesin 'yapamaz' dediği Beşiktaş erkek ve kadın futbol takımlarının kazandığı kupalar. Tarihte ve müzede yerlerini almıştır. Bu gerçeği kimse değiştiremeyecektir. Yazmayla çizmeyle, birilerine mal edip birilerine mal etmeme gibi fuzuli davranışlarla hiçbir şey değiştiremeyecektir. Bu 4 kupa Beşiktaş'ın hakkıydı."

22
"DERDİMİZİ NASIL İZAH EDECEĞİZ?"
"Son dönemdeki en önemli konulardan biri hakemler. Özellikle belirtmek istediğim konu şu. Sıkıntılı bir süreç hala devam ediyor. Geçenlerde yapmış olduğum açıklamalardan dolayı, ceza aldığımı kamuoyu biliyor. Derdimizi nasıl izah edeceğiz, onu da bulmakta bazen zorlanıyorum."
21
"MÜKAFAT VAR, CEZA YOK"
"Ceza almak Türk spor kamuoyunda başkan olarak hoş bir şey değil. Ceza yöntemiyle susturuluyorsak, ceza yöntemiyle işini ciddiyetsiz yapan hakemlerin de cezalandırılması gerektiğine inanıyorum. Mükafat var, ceza yok böyle olmaz. Laf olsun torba olsun diye bir maç ceza verip, ertesi maç onore ediyorsanız bu kamuoyunu uyutmaktan başka bir şey anlamına gelmez. Hakem arkadaş bir hata işlemişse cezası gerektiği kadar olmalı. Azıcık ucundan, orasından, burasından, millet kandırılsın diye ceza verilmez. Verirseniz sonuçlar kötü olmaya devam eder. Ben de biliyorum TFF Başkanı'nın, yönetim kurulunun, Servet Yardımcı'nın, MHK'de Ferhat Başkanımızın son derece iyi niyetli olduğunu ve sıkıntılı bir süreci toparlamaya çalıştığını..."
20
"ÖNÜMÜZDEKİ SENEDEN SONRA SIKINTI OLMAZ"
"Kulüpler Birliği Başkanı'yken başlatmış olduğum talepler, şu anda MHK ve TFF tarafından çalışılmakta. Yapılan çalışmalardan aldığım algı önümüzdeki seneden sonra hakemler konusunda sıkıntı olmayacağından şüphem yok. Önümüzdeki seneleri kurtaracağız derken bu seneyi önemi yok gibi tavır ve davranış hissetmekteyim. Bu kadar emek ve alınterine, bugünü yakıyoruz gibi bir tavır olmamalı."
19
"BU İŞTEN KİM MENFAATLENİYOR?"
"İşin ilginç tarafı şu. Fenerbahçe başkanımız konuşuyor, Galatasaray başkanımız konuşuyor, ben konuşuyorum, herkes konuşuyor. Herkes hakemlerden şikayet ederken, anlayamadığım bir şey var. Bu işten kim menfaatleniyor? Sonuç itibarıyla menfaatlenen birileri varsa, onlar çıkacak diyecek ki 'Biz böyle bir şey istemiyoruz, yakıştıramıyoruz' demeleri, reddetmeliler. Onların da bu iyi niyetlerinden şüphem yok."
18
"CEYHUN KAZANCI SPORTİF DİREKTÖRÜMÜZ"
"Ceyhun Kazancı sportif direktörümüz oldu. Kendisine çok güveniyorum. Kendisi Galatasaray Lisesi mezunu. Elbette bir liseden mezun olacaktı. Galatasaray Lisesi'nde okuyup Beşiktaşlı kalabilmek zordur. Başardığın için teşekkür ediyorum. Bu eleştiriler gereksiz"
17
"VAR HATA YAPIYORSA, KASITLI YAPIYORDUR"
"Hakemlerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Adaletin dağıtıldığı yer sahada hakem uygulamalarıdır. Adına hata dediğimiz, hakemlerin göremediği ve bazı şeyleri yapamadığını kabullenmiş olmaya karşılık bir VAR hakemliği müessesi tesis edildi. VAR hakeminin 'Görmedim' deme şansı yok. Sahadaki hakemin hata yaptığını kabul edersiniz ama VAR hakemi hata yapıyorsa kasıtlı yapıyordur."
16
"BENİ SUSTURAMAYACAKLAR!"
"VAR hakeminin aynı zamanda orta hakem olmaması gerektiğini söyledim. Genç arkadaşlara düdük verilsin dedik. Bazı maçlarda hakemlerimize baskı oluyor, derbilerde yabancı hakem olsun dedik. Bazı arkadaşlar bu nedenle Beşiktaş'a zarar mı vermeye çalışıyor. Bazı arkadaşların, yürüyen düzene karşı isyan etmelerine isyan eden bir grup var. Bunları bulup çıkaracaklar. Bunların kendilerine zarar vermesine engel olacaklar. Aksi halde bu müessesenin sağlıklı çalışmasını başaramayacaklar. Bu saatten sonra her türlü hatanın şiddetle karşısında, gerekiyorsa 1 yıl cezaysa 1 yıl, yöneticilikten men bile olsam beni susturamaycaklar. Buradan sonra artık sadece Beşiktaş'a değil, kimseye yapmamaları gerektiğini, birilerini kollamak adına birilerini yakmamaları gerektiğini hakem kardeşlerime buradan ifade ediyorum."
15
"KARAVELİ TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZDÜR"
"Önder Karaveli teknik direktörümüzdür... Günlerdir Beşiktaş'ın hocası Önder Karaveli diyorum ama sürekli, 'Beşiktaş'ın hocası kim olacak?' şeklinde soru soruyorlar. Bu sorulara artık bir son verin, rica ediyorum. Teknik direktörümüz Önder Karaveli'dir."
14
"RİZE MAÇINDA İSPATLADIK"
"Beşiktaş artık altyapıya önem veren, özkaynaklarıyla beslenen bir projeyi başlatmıştır. Hocamızla beraber başlattık bunu. Mehmet Ekşi Hocamızla bunu ifade ettik. Rize'de çıkan 9 çocuğumuzun yanında 9 tane daha geride onlar kadar iyi çocuğumuz olduğunu söylüyorum. Hocam da teyit edecektir. Bu projenin meyve vermeye başladığını, Beşiktaş'ın ekonomik olarak bu meyvelerden fayda sağlayacaktır. Rize maçında bunu ispatladık. Daha da iyi olacağız."
13
"ÖNDER HOCA, BÜYÜK PROJENİN PARÇASI"

"Önder Karaveli büyük projenin parçası olacaktır. Bu proje özkaynak, altyapı, Beşiktaş'ın ekonomik anlamda düzeleceği tarzda futbolcu yetiştirmek, üretmek olacağı, birinci önceliğimizin bu olduğu, ektiğimizi meyveleri topladığımızı müjdelemek istiyorum. Altyapıdaki bu gelişmelerin, sağlanan performansın sahipleri çok çıkıyor. Altyapıda dünya kadar çocuk yetiştirebilirsiniz ama onlara kendini gösterme şansını vermek ayrı bir meziyet ve kararlılık işidir. Bunu yapan hocaya, sportif direktöre, yönetime, başkana Beşiktaş camiası sahip çıkmalı, sabır göstermelidir."

12
"KLAVYE MÜPTEZELLERİ VAR"

"Yalandan yere klavye müptezelleri var. Hiçbiri Sergen hocayı akıllarına getirmemiş. Sergen hocayı biz getirdiğimizde, şampiyon olduğumuzda, onu da bize mal etmeyen arkadaşlara sesleniyorum; eğer genel kurul üyesiyseniz gelin orada konuşun. Bu saatten sonra genel kurulda konuşma hakkı olup da konuşmayan klavye müptezellerini bu saatten sonra kaale almayacağım."

11
"MÜJDE VERİYORUM"

"Altyapıda artık tesisleşmek gerekiyor. Müjde veriyorum. Altyapıdaki arkadaşlarımızın birkaç ay içerisinde, proje yazıldı çizildi başlıyoruz, daha sağlıklı imkanlarda çalışabilecekleri yer tesis edeceğiz. Hocayı bulduk, sportif direktörü bulduk ama sahayı yapamazsak bu iş olmayacak. Bu da başkan ve yönetim kurulu olarak bizim işimiz."

10
ŞEYTANİ DÜZEN CEVABI

İsmail Er: "Milli takım ile kulüp takımları arasında gidip gelenler vardı. Bu şeytani düzene karşı Önder Karaveli'yi göreve getirdiniz. Bundan sonra projeniz nedir?"


Ahmet Nur Çebi: "Bu şeytani düzen lafına, Twitter'da orada burada çok takıldınız. Umarım bildiğiniz vardır."