Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Acun Ilıcalı: "İngiltere'de tarih yazmak istiyorum"
16
ACUN ILICALI'NIN HAYALLERİ, HEDEFLERİ
İngiltere Championship ekibi Hull City, Acun Ilıcalı'nın kulübü satın aldığını açıkladı. Acun Ilıcalı, imzalar atıldıktan sonra "En büyük hayallerimden birini gerçekleştirdiğim için mutluyum. Hull City ile güzel bir yolculuğa başlıyoruz. Taraftarlarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz çok büyük hayallerimiz ve hedeflerimiz var. Bu süreçte gösterdikleri dostluk ve samimiyetten dolayı Allam ailesine teşekkür ediyorum. Bu güzel şehrin muhteşem taraftarlarıyla başarıya ulaşacağımıza inanıyorum." açıklamasını yaptı.
15
ACUN ILICALI: "TARİH YAZMAK İSTİYORUM"

İngiliz kulübü Hull City'i satın alan Acun Ilıcalı, Londra'da Daily Mail muhabiri David Coverdale'e geniş bir röportaj verdi. İşte Acun Ilıcalı'nın sözleri...

14
"İNGİLTERE'DE KULÜP ALMAK HAYALİMDİ"

"İngiliz futboluna her zaman aşıktım. Fİnansal gücüm olunca İngiltere'den bir kulüp satın almaya karar verdim. İngiliz futbolunu tamamen kanımda hissediyorum. Burada bir kulüp satın almak her zaman hayalimdi."

13
"HULL'U ÇOK SEVDİM"

"Hangi kulübün benim için daha iyi olacağını kontrol ediyordum. Hedefimde 5 kulüp vardı. Hull'u Premier Lig'de mücadele ettiği dönemden tanıyordum. Son olarak şehri görmek ve nasıl bir yer olduğunu anlamak istedim. Şehre geldiğim ilk adandan itibaren kendimi iyi hissettim. İnsanları ve stadyumu çok sevdim. Şehirden çok iyi bir enerji aldım."

12
"BENİM ŞEHRİM VE BENİM TAKIMIM"

"Hull'daki Humber Köprüsü, İstanbul'daki Boğaziçi Köprüsü'ne bezniyor. hatta forma renkleri bile beni etkiledi. Yanımda kardeşim vardı ve ona 'Bu benim şehrim ve benim takımım' dedim."

11
"HER ŞEY 1 YILDA OLMAYACAK"

"Tüm kariyerim boyunca asla başarısız olmadım. Her yıl bir öncekinden daha iyi oldu. İnsanları eğlendirmekten keyif alırım. Hull benim güzel insanlara keyif vermek için yeni hedefim. Her şey 1 yılda olmayacak ama gelecek sezondan itibaren Hull'u Premier Lig'e yükseltmek için tamamen motive olacağız."

10
"İLK 6'YI ZORLAMAK İSTİYORUZ"

"Premier Lig'e yükselmek ilk hedef ama bana inanın ki Premier Lig'e yükselirsek küme düşme adayı takımlardan biri olmayacağız. Hedefimiz ilk 6'yı zorlamak olacak."

9
"YENİ LEICESTER OLABİLİRİZ"

"Leicester'da olup Hull'da olmayan hiçbir şey yok. Leicester'ın son yıllardaki performansını takdir ediyorum. Yeni Leicester olabiliriz. Bu kulübün kupalar kazanma potansiyelini gördüm."

8
"PAHALI DEĞİL DOĞRU TRANSFERLER"

"Hull'u para kazanmak için satın almadım. Hull için iyi şeyler yapmaya geldim. Transferler yapmamız gerekiyor. Ancak, pahalı değil doğru transferler yapacağız ve takımımızı yükselteceğiz."

7
"FUTBOL DEVRİMİ HEDEFLİYORUM"

"Ben bir futbol devrimi yapmak istiyorum. Oyunun içine taraftarı alarak bu devrimi gerçekleştirmeyi hedefliyorum. Dünyada daha önce hiçbir kulübün yapmadığı şekilde taraftarı kulübe dahil edeceğiz."

6
"10 MİLYON TÜRK, HULL TARAFTARI OLACAK"

"Hull'un instagram'daki takipçi sayısının 100 bin artması sadece başlangıç. Hull'u takip eden 1 milyondan fazla taraftar var. Türkiye'de ise 10 milyon Hull City taraftarı olmasını hedefliyoruz."

5
"ÇILGIN HAYALLERİM VAR"

"Hull'daki taraftarları, Türkiye'ye tatile götürmek gibi çılgın hayallerim var. Benim ülkemin güzelliklerinden keyif alsınlar. Ayrıca, Türkiye'deki insanlar da bu güzel şehirle ve İngiliz futboluyla eğlensinler istiyorum."

4
"TORUNLARIMIZA ANLATACAĞIMIZ KADAR..."

"Hull City ile Türkiye arasında tarihi düzeyde güzel ilişkiler kurmayı hedefliyorum. Torunlarımıza, dünyada daha önce başarılmamış bir şeyi başardık diye anlatırız."

3
"HAYATIMI MİLYONDA 1 İNSAN YAŞAR"

"Benim hayatım milyonda 1 insanın yaşayacağı bir hayat. 20 yaşımda evlendim. 21 yaşımda baba oldum. Ailemi 22 yaşımdayken trafik kazasında kaybettim. Kızım da arabanın içindeydi. 15 kırık kemikle o kazadan kurtuldu. 23 yaşımda motorsiklet kazası yaptım ve arkadaşım yanıbaşımda hayatını kaybetti. 24 yaşımda ise tamamen iflas ettim."

2
"HAYATIM FİLM OLUR"

"Benim hayatım film olur! 3 evliliğim ve 4 kızım var. Kişisel hayatım biraz ilgi çekicidir. Bu yüzden 10 yıldır üst üste hakkında en çok haber yapılan insansım. Ancak, Türkiye'de en çok güvenilen 5 insandan biri olmakla gurur duyuyorum. Türk halkı tarafından seviliyor olmaktan ötürü gururluyum."

1
"İNGİLTERE'DE TARİH YAZMAK İSTİYORUM"

"Hull'da hoş bir karşılama bekledim ama daha fazlasını gördüm. Beni daha çok motive ettiler. Bu kulübü satın almak hayalimdi ve şimdi bu kulüple başarılı olmak en büyük hayalim oldu. İngiliz futbolunda tarih yazmaya tam anlamıyla motiveyim."