Arama Logo

Acun Ilıcalı: "Fatih hocadan yemediğimiz laf kalmadı"
10
ACUN ILICALI KONUŞTU
Acun Ilıcalı, Haber Global ekranlarında açıklamalarda bulundu ve futbol dünyasıyla ilgili de dikkat çeken mesajlar yolladı. İşte Ilıcalı'nın sözleri...
9
"FATİH HOCA ÖRNEK OLURSUN DEDİ"
Mesut Özil'i getirdim diye tepki gösterdiler. Getirdim derken, aracı oldum, başkan getirdi. Fatih hoca ile konuştuk, 'Bizde de Acun'lar çıkar, başka Acun'lar bize destek olur' dedi. 'Örnek olursun, herkes bunu yapar' dedi.
8
"BİZ BİRBİRİMİZİ YİYORUZ"
Drogba Galatasaray'a geldi, heyecanla Galatasaray maçları izledim. Sonra arkadaş da olduk. Bu futbolcuyu seyrediyorsun, ligin kalitesi artıyor, ülke daha çok gündeme geliyor. Kulüplerimiz seneye Şampiyonlar Ligi'ne gidemiyor. Niye? Biz birbirimizi yiyoruz hala.
7
"HEMEN OKAN BURUK'U GETİRİRİM"
Ben olsam yarın milli takıma Okan Buruk'u getiririm. Hiç şampiyon olmamış bir takımı şampiyon yapmış, Galatasaray'da uzun yıllar başarılı olmuş, Beşiktaş'ta oynamış, Avrupa'da oynamış, vizyonu çok açık ve en önemli şey de Fatih Terim kültüründen geliyor. Fatih Terim kültürünün hırsına sahip. Futbolcular üzerinde de saygınlığı yüksek, yarın ben olsam hoca yaparım.
6
"HEM ZENGİNSİNİZ HEM HIRSIZ"
Fatih hocayı ayak tenisinde yendiğimiz zaman onun gerilimini yaşıyoruz. Bir topa vurdu, top Akmerkez'e gitti. Sapanla taşı atarsın ya, öyle gitti. O kadar gergin oynuyor kendisi. Kazandığı zaman mizahını da yapıyor. Tatlı bir rekabet her zaman vardır, her zaman hocanın dediği de olur. Hem zenginsiniz, hem hırsızsınız diyor, neler söyledi, yemediğimiz laf kalmadı.
5
"HOCA KALP KRİZİ GEÇİRDİ"
Rıdvan hoca ayak tenisinde kalp krizi geçiriyormuş, ben ne bileyim. Hocam son bir zorla dedim, etrafımda pek kalp krizi geçirilmiyor. Hoca ameliyattan çıktı, başucundayız, maça devam edeceğiz dedim, ben başladığım işi yarım bırakmam dedi. Gece tek başınayken uykuda falan olabilecek bir şeydi, benim tetiklemem sayesinde orada oldu, hayatını kurtardım hocamın.
4
"BÜTÜN TAKIMLARIN ŞANSI VAR"

Bence bütün takımların şampiyonluk şansı var. En başta projelendirdiğin gibi gitmiyor lig. Şampiyonluk adaylarından biri tabii ki Fenerbahçe.

3
"SONUNA KADAR FENERBAHÇELİYİM"
Çocukluğumdaki mutluluklara bakarsam, Fenerbahçe'nin maçları çok var. Birçok Avrupa zaferinde de tribündeydim. Beni çok mutlu etmiş bir kulüp ve tabii ki gönlümde çok ciddi bir Fenerbahçe sevgisi var. İnsanlar beni olduğum gibi sevdi, bu konuda geri adım atmayacağım. Fenerbahçeliyim, takımımı sonuna kadar destekliyorum, maddi manevi ne gerekirse yaparım.
2
"ALİ KOÇ ÖNCELİKLERİ BIRAKTI"
Bu ülkede ticaret yapan iki insan olarak, bir kulüple yakın durup risk aldık başkanım ile birlikte. İkimiz de sonuç itibariyle antipati görme riskini göze alarak elimizden geleni yapıyoruz. Onun makamı başkanlık, o gecesini gündüze katarak bir şeyler yapmaya çalışıyor. Elinden geleni yapıyor, bizzat şahidiyim. Ali Koç'un yakın bir dostu olarak söylüyorum, kulüp için bütün önceliklerini bırakmış bir Fenerbahçe gönülvereni, taraftarı, Fenerbahçe için savaşa girmeye hazır. Başarılar diliyorum, futbolda başarı ve başarısızlık var ama çaba olarak yüzde 1 eksiği olmayan bir başkana sahibiz.
1
FENERBAHÇE'YE BAŞKAN OLUR MU?
Kendini Fenerbahçe'ye adamış bir başkan olarak benim aklımdan geçmiyor. Fenerbahçe'ye başkan olmam demek sevimsiz, olurum demek de anlamsız. Bence şu anda bu sorunun benimle buluşmaması gerekiyor.