Sporx Extra Arama Logo

Abdullah Avcı Beşiktaş'ta kendi planını oturtuyor! İşte o rapor...
14

İNCE ELENİP SIK DOKUNUYOR

Beşiktaş’ta transfer dönemi resmen başlıyor. Teknik direktör Abdullah Avcı ile birlikte yeni bir yapılanmanın içerisine giren Beşiktaş Yönetimi, transferde gelecek isimlerden çok, gidecek ve kalacak isimler üzerinde yoğunlaşma kararı aldı. Bu süreçte Abdullah Avcı’nın kadrosunda düşünmediği isimler belli oldu. [Hürriyet]
13

ROCO DÜŞÜNÜLMÜYOR

Geçen sezon başında rotasyonda kullanılmak üzere alınan ancak ağırlığı nedeniyle eleştiri konusu olan Roco, üstü çizilen ilk isim oldu.
12

MIRIN YETERSİZ KALDI

Pepe’nin ayrılması nedeniyle devre arasında transfer edilen Mirin de ikili mücadelelerdeki zayıflığı ve topu oyuna sokmadaki yetersizliği nedeniyle gözden düştü.
11

LARIN GELİŞİM KAYDEDEMEDİ

Büyük umutlarla alınan ama gelişim kaydedemeyen Larin de Beşiktaş'ta düşünülmeyen isimlerinden biri oldu.
10

LENS DE F.BAHÇE'DEKİ GİBİ DEĞİL

Beşiktaş'ta şans bulduğu halde F.Bahçe’deki verimliliğine ulaşamayan Lens de Avcı’nın planları arasında yer almıyor.

9

MAAŞLARINIZI İNDİRİN

Hem takımın bütçesini düşürme hem de şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmanın peşinde olan yönetim, Ricardo Quaresma, Gary Medel ve Domagoj Vida gibi futbolculardan da ücretinde indirim talep edecek.

8

FEDA İSTENİYOR

Planlanan indirimlerin kabul edilmesi halinde, takımın tecrübeli oyuncularını kadroda tutmayı isteyen ve istikrarı sürdürmeyi düşünen yönetim, aksi durumda yollarını ayıracak. Takımın maaş skalasını 40 milyon euro seviyesine çekmek isteyen yönetim, önce kıdemli oyunculardan fedakarlık isteyecek.
7

TAKVİYELERİ BELİRLEDİ

Ayrıca tecrübeli teknik adam, yeni sezon öncesinde kadronun iskeletini ve takviye yapılacak bölgeleri belirledi.
6

KALE KARİUS'A EMANET

Başarılı hocanın; yeni sezonda kaleyi kulüple 1yıllık daha kiralık sözleşmesi bulunan Loris Karius’a emanet edeceği bildirildi. Alman kalecinin yedeği olarak 21 yaşındaki Utku Yuvakuran ve 18 yaşındaki Ersun Destanoğlu’nu yeterli bulan Avcı, stopere takviye bekliyor.
5

CANER VE GÖKHAN KALIYOR

Avcı, sağ bekte Gökhan Gönül ve sol bekte de Caner Erkin’i görevlendireceği, bu 2 ismin yanına da alternatif olabilecek 2 futbolcu alınmasını istiyor.
4

LJAJİC'E PARTNER ARANIYOR

Orta saha hattında eli rahat olan Avcı; ön liberoda Dorukhan Toköz ve Oğuzhan Özyakup’a forma verip Adem Ljajic’i de bu 2 oyuncunun önünde görevlendirecek. Yılların tecrübesi Atiba Hutchinson ve Necip Uysal da da ön liberodaki yedek isimler olacak.
3

MEDEL DE ROTASYONDA OLACAK

Takımda kalması halinde Gary Medel’in de rotasyondaki bir diğer isim olması bekleniyor. Kagawa’nın gidişi sonrasında Adem Ljajic’e de yedek olabilecek bir oyuncunun alınması konuşuluyor.
2

HÜCUM HATTI NASIL OLACAK?

Abdullah Avcı, hücum hattında da yenilik yapacak. Solda forma giyen Lens’i kadrosunda düşünmeyen Avcı, bu bölgeye transfer yapılmasını istiyor. Tecrübeli hoca, Güven Yalçın'ı da sağ kanatta kullanacak. Ricardo Quaresma ise yedek olacak. Hücumda oyunu Burak Yılmaz’ın üzerine kuracak olan Abdullah Avcı, yedek forvet transferi gerçekleşmezse, Güven Yalçın'ı ileri uçta da değerlendirecek.
1

İŞTE AVCI'NIN MUHTEMEL KADROSU;