Sporx Extra Arama Logo

A Milli Takım'a seçilmeyenler
14
13 SÜRPRİZ VAR
A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, EURO 2020 geniş kadrosuna 13 sürprize imza attı.
13
CANER ERKİN
Fenerbahçe'de bu sezon yaptığı asistlerle dikkat çeken Caner Erkin, A Milli Takım kadrosunda son dönemde yer alıyordu. Şenol Güneş, Caner Erkin'in yerine Beşiktaş'tan Rıdvan Yılmaz'ı aldı. Şenol Güneş yaptığı açıklamada "Caner Erkin karakterli ve tecrübeli bir oyuncu. Fakat bize oyunsal anlamda fayda sağlamadı. Caner Erkin'in oyun olarak istekli olmasına rağmen defansif açıdan zayıf kaldığını gördük. O yüzden Rıdvan Yılmaz'ı tercih ettik." ifadelerini kullandı.
12
NAZIM SANGARE
A Milli Takım kadrosunda düzenli olarak yer alan Nazım Sangare, Fenerbahçe forması altında 21 maça çıktı. Şenol Güneş, Nazım'ın yerine Mert Müldür'e güvendi. Güneş'in sağ bekte kullanabileceği bir diğer alternatif ise Dorukhan Toköz.
11
DENİZ TÜRÜÇ
Şenol Güneş'in A Milli Takım'da son dönemdeki değişmezlerinden biri olan Deniz Türüç, EURO 2020'de olmayacak.
10
EMRE KILINÇ
Şenol Güneş'in A Milli Takım kadrosunda düzenli olarak yer verdiği Emre Kılınç, EURO 2020'da olmayacak. Güneş, Emre Kılınç'ın yerine Kerem Aktürkoğlu ve Halil Akbunar'ı tercih etti.
9
EMRE AKBABA
Galatasaray'da bu sezon istikrarsız bir performans sergileyen ancak son dönemde gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Emre Akbaba da Şenol Güneş'in kadrosunda düzenli olarak forma verdiği isimlerden biriydi ancak Akbaba, EURO 2020 kadrosuna davet edilmedi.
8
SALİH UÇAN
Bu sezonki performansıyla Süper Lig'e damga vuran Salih Uçan, A Milli Takım'ın EURO 2020 kadrosunda yer almadı. Şenol Güneş, Salih Uçan'ın kadroda olmamasını "Salih Uçan sakat. Bunu biliyorsunuz. Bizim düşündüğümüz çok isim var. Bütün oyunculara kapımız açık. Alındığı zaman kızan olur, sevinen olur. Biz onlara bakmayız. İnandığımız, bildiğimiz yolda gidiyoruz" şeklinde açıkladı.
7
ALPASLAN ÖZTÜRK
Son A Milli Takım kadrosuna davet edilen Alpaslan Öztürk, EURO 2020 kadrosunda da olmayı bekliyordu ancak Şenol Güneş tercihini Alpaslan'dan yana kullanmadı.
6
BERAT ÖZDEMİR

Trabzonspor'a transfer olduğu günden bu yana gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Berat Özdemir, A Milli Takım kadrosunda olmayı bekliyordu ancak Şenol Güneş, "Trabzonspor'da Berat Özdemir var. O da 4 maçtır oynamıyor. Gençlerbirliği'nden beri takip ediyorum. Unutulmuş bir şey değil." diyerek Berat'ı aday kadroya dahil etmedi.

5
MERT HAKAN YANDAŞ

A Milli Takım havuzunda yer alan Mert Hakan Yandaş, Şenol Güneş tarafından EURO 2020 aday kadrosuna davet edilmedi.

4
BERKAY ÖZCAN

Başakşehir'de bu sezonki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Berkay Özcan, A Milli Takım'ın geniş kadrosunda yer alıyordu ve EURO 2020 için aday futbolculardan biriydi ancak Şenol Güneş, Berkay'a da kadrosunda yer vermedi.

3
HAKAN ARSLAN
Sivasspor'un bu sezonki başarısında büyük bir pay sahibi olan ve attığı goller, yaptığı asistlerle dikkatleri üzerine çeken Hakan Arslan, A Milli Takım aday kadrosunda yer almayı bekliyordu ancak Güneş, orta sahadaki tercihini Hakan'dan yana kullanmadı.
2
ADEM BÜYÜK

Cenk Tosun'un yokluğunda A Milli Takım kadrosuna davet almayı bekleyen 33 yaşındaki Adem Büyük, kariyerinin en iyi performanslarından birine imza attı. Şenol Güneş "Mesela Burak Yılmaz olmasaydı Adem Büyük de olurdu, Muhammet Demir de olurdu. Biz hepsine açığız." açıklamasını yaptı.

1
MUHAMMET DEMİR
Cenk Tosun'un sakatlığı nedeniyle sezonu kapatmasının ardından forvet için alternatif tercihlere yönelen Şenol Güneş'in bu sezon 17 gole imza atan Muhammet Demir'i tercih edebileceği kulislerde konuşuluyordu ancak Güneş tercihini Halil Dervişoğlu'ndan yana kullandı. Şenol Güneş "Mesela Burak Yılmaz olmasaydı Adem Büyük de olurdu, Muhammet Demir de olurdu. Biz hepsine açığız." açıklamasını yaptı.