Sporx Extra Arama Logo

8'er maddede Trabzonspor ve Fenerbahçe'de son durum
17
İŞTE İKİ CEPHEDEKİ SON DURUM

Tüm Türkiye'nin merakla beklediği Trabzonspor-Fenerbahçe maçı öncesi iki takımda yaşanan son gelişmeleri Sabah Gazetesi yazarları Yunus Emre Sel ve Volkan Demir 8 maddede yazdı. İşte iki cephedeki son olaylar...

16
8 MADDEDE TRABZONSPOR(YUNUS EMRE SEL)

1- Trabzonspor açısından sahasında oynayacağı Fenerbahçe maçı sezonun geri kalanı için büyük önem taşıyor. Teknik direktör Abdullah Avcı oyuncularını zorlu karşılaşmaya motive etmek için fiziksel antrenmanların yanı sıra bire bir görüşmeler ve zihinsel olarak hazırlığa da büyük önem verdi.

15
FENERBAHÇE'Yİ ANALİZ ETTİLER

2- Fenerbahçe'nin özellikle sezonun ikinci yarısındaki tüm maçları analiz edildi ve oyunculara yeni taktik anlayışın nasıl olacağı anlatıldı. Rakibin etkili kanat oyuncularını durduracak çalışmalar yaptıran Avcı, bireysel olarak ise rakip futbolculara özel önlemler almadı.

14
EKSTRA PRİM YOK

3- Yönetim kendi içinde yaptığı değerlendirme sonrası Abdullah Avcı ile de konuşarak maça ekstra prim uygulamasına gerek olmadığına kanaat getirdi. Ancak oyunculara F.Bahçe maçı sonrası şubat ayının ödemelerinin yapılacağı bilgisi verildi.

13
MAÇIN ÖNEMİNİ ANLATTI

4-Teknik direktör Abdullah Avcı yanına zihinsel performans antrenörünü de alarak, oyuncularına maçın kazanılmasının önemini vurguladı. Dış etken ve baskılardan uzak durulmasını istedi. Sadece bunun kazanılması gereken bir maç olarak düşünülmesi gerektiğini sık sık hatırlattı.

12
TESTLER NEGATİFE DÖNDÜ

5- Bordo-mavili takımda Başakşehir maçı öncesi büyük sıkıntı olan Kovid-19 vakaları, Fenerbahçe maçı öncesi son buldu. Tüm oyuncuların test sonucu negatif çıkarken bu durum moralleri artırdı.

11
AVCI, OYUNCULARI ÇOK SIKMADI

6- Hafta içerisinde yapılan antrenmanlarda Abdullah Avcı oyuncuları çok fazla sıkmadı. Futbolcuların çalışmalardan keyif almasını ve maça daha enerjik bir şekilde çıkmalarını esas alacak çalışma programları belirlendi.

10
KAPTANLAR DEVREYE GİRDİ

7- Takım kaptanları ve tecrübeli oyuncular, daha önceki maçlarda da bazı gerilimlerin yaşandığını takım arkadaşlarına aktardı. Abdullah Avcı da, bu oyuncuların saha içerisinde daha fazla sorumluluk almalarını ve bu tür pozisyonlarda direkt müdahil olmalarını istedi.

9
EFSANE İSİMLERLE GÖRÜŞTÜ

8- Maç öncesi beklentilerin çok fazla arttığının farkında olan Abdullah Avcı, takımı maça hazırlamanın yanı sıra kendisi de özel olarak hazırlandı. Daha önce kasket akımını başlatan tecrübeli çalıştırıcı, Fenerbahçe maçlarındaki atmosferi daha iyi solumak için bazı efsane isimlerle görüştü.

8
8 MADDEDE FENERBAHÇE (VOLKAN DEMİR)

1- Fenerbahçe, sahasında Göztepe'ye mağlup olup şampiyonluk yolunda ağır bir yara alınca, Trabzonspor maçı haftası hayli çalkantılı geçti. Pazartesi günü yapılan Başkan Ali Koç ile sportif direktör Emre Belözoğlu zirvesinden Erol Bulut'a 'ültimatom' niteliğinde kararlar çıktı.

7
"FATURAYI HOCAYA BIRAKAMAYIZ"

2- Çarşamba günü hem Başkan hem sportif direktör, Can Bartu Tesisleri'ne gitti. Burada futbolcularla zaman zaman sert ifadelerin de yer aldığı konuşmalar yapıldı. Perşembe günü ise futbolcular aralarında yaptıkları konuşmalarla maça yeniden motive oldu ve "Faturayı hocaya bırakamayız" görüşünde birleşildi.

6
EROL BULUT İCRAATLERİYLE KONUŞACAK

3- Bu sürecin en sessiz ismi olan Erol Bulut, icraatleriyle konuşacak gibi gözüküyor. Bulut'un, Trabzonspor karşısında ciddi kadro değişimine gitmesi bekleniyor. Savunmadan en uca kadar birçok ismin ve mevkinin değişmesi gündemde. Caner'i İstanbul'da bırakarak bunun ilk adımını attı.

5
TAKTİK DİSİPLİNE BAĞLI KALINMAZSA...

4- Caner kadro dışı kalırken, bazı isimlerin de maça yedek soyunması bekleniyor. Genç hocanın taktik disipline bağlı kalınmaması halinde ilerleyen dönemde de bu tip uygulamalara devam edeceği gelen bilgiler arasında.

4
"HOCANIN YANINDAYIZ" MESAJI

5- Başkan Koç, Fenerbahçe Beko'nun, Anadolu Efes ile oynadığı EuroLeague maçında verdiği fotoğrafla tüm yaşananlara rağmen hocanın yanında oldukları görüntüsünü oluşturdu. Belözoğlu ile beraber bu mesaj verildi. Bulut'un bu fotoğraf sonrasında moralinin yükseldiği öğrenildi. Koç ve yönetimden bazı isimler dün de Samandıra'daydı

3
HOCA DEĞİŞİKLİĞİ İHTİMALİ GÜNDEMDE

6- Başkanın desteğine rağmen, camiada teknik direktör tartışılmaya devam ediliyor. Fenerbahçe'de lig devam ederken bir hoca değişikliği ihtimali ciddi şekilde gündemde.

2
TRABZONSPOR MAÇI ÇOK KRİTİK

7- Trabzonspor maçından alınacak sonuç sadece şampiyonluk iddiası için değil, Fenerbahçe'de başta hoca olmak üzere birçok isim için çok kritik. Beraberlikte dahi hem Bulut'un hem de bazı futbolcuların üzerinde karabulutlar dolaşmaya başlayacak.

1
DENGELER BİR ANDA DEĞİŞEBİLİR

8- Kısacası bugün Başkan Ali Koç'tan Emre Belözoğlu'na, Erol Bulut'tan futbolculara kadar herkesin kaderine etki edecek bir 90 dakika oynanacak. Alınacak sonuç kulüp ve camiadaki dengeleri bir anda değiştirebilir.