Arama Logo

Umberto Eco'nun futbola dair söylediği 8 unutulmaz söz
9
Umberto Eco'nun ardından
Ünlü filozof ve yazar Umberto Eco, 84 yaşında hayata gözlerini yumdu. Futbola oldukça meraklı olan ve oyunun endüstrileşmesini eleştiren Eco'nun futbolla ilgili unutulmaz sözleri de tarihin tozlu yaprakları arasındaki yerlerini aldı...
8
Futbolun farkı
Hiçbir öğrenci hareketinin, hiçbir kent ayaklanmasının ve hiçbir küresel protestonun asla gerçekleştiremeyeceği bir şey vardır. Bu şey, bir pazar günü futbol sahasını işgal etmektir.
7
Seks manyakları
Esasında seyirciler - yani çoğu- aşk yapan çiftleri düzenli olarak izlemeye giden seks manyağı olanlar ya da öyle görünmeye çalışanlardan oluşan bir sürü gibi hareket ederler.
6
Futbol bir din mi?
Futbol, günümüzün en yaygın dini, batıl inancıdır
5
Futbolla devrim mümkün mü?
Daha az siyasal tartışma ve daha çok eğlence sosyolojisiyle meşgul olmak belki de en iyisi. Bir futbol pazarında devrim yapmak mümkün mü?
4
Ah o fanatikler
Futboldan değil, fanatiklerden nefret ediyorum
3
Profesyonel eleştiri
Futbolcular, bir işçinin yaşadığı strese maruz kalmazlar.
2
Sürekli konuşuyorlar
Futbol fanatiklerinin garip bir kusuru var. Futbolla ilgilenmiyor bile olsan seninle futbol konuşmakta ısrarcı davranıyorlar.
1
Umberto Eco ve Futbol
Eğer hem Eco seviyor hem de futbolu takip ediyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun. Eco'nun futbola bakışına dair çıkarımlar ve öykünme hakkında ilginç tespitlerle karşılaşacaksınız.