Ve bugün Cuma namazı kaçta? 21 Nisan Cuma ezanı saati vakti!

21 Nisan Cuma namazı saat kaçta? Cuma ezanı saat kaçta okunuyor? sorularının yanıtları için bir haber hazırladık. Mübarek cuma gününde milyonlarca müslüman cami ve mescitlerin yolunu tutuyor. Ülkemizdeki tüm illerin 21 Nisan Cuma namazı saatlerine haberimizdeki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

21 Nisan 2017 08:29
Ve bugün Cuma namazı kaçta? 21 Nisan Cuma ezanı saati vakti!
21 Nisan Cuma namazı saat kaçta okunuyor. Cuma ezanı kaçta? Cuma namazı, Müslümanların en değer verdikleri namazlardan olup, tüm Müslümanların kaçırmadığı bir namazdır. Peki 21 Nisan 2017 cuma namazı saat açta, nasıl kılınır? İşte 81 il için cuma namazı saatleri.. Tüm Müslümanlar için bayram niteliğinde olan cuma namazı, Müslümanların en büyük toplanma zamanlarından birisidir.  21 Nisan 2017 Cuma günü, İstanbul'da Cuma namazı öğle vakti saat 13:10'da okunacak. Diğer şehirlerde Cuma namaz vakitlerini öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
Cuma namazı saat kaçta?

Cuma ezanı saat kaçta okunuyor?
CUMA NAMAZI VAKTİ NE ZAMAN?

İstanbul Cuma Namazı vakti ne zaman giriyor? Cuma namazı saati 2017, İstanbul Cuma Namazı saati cuma günün öğle namazı vakti girişi ile aynıdır. 21,04,2017 tarihli cuma namazı vakti 13:10 geçe girmektedir. Camide cuma namazı kılacak olanlar geç kalmamak için 5-10 dakika daha erken camide olmaya çalışmalılar. Cuma Namazı toplam 10 rekattır. 10 rekattan sonra kılınan 6 rekat ise kaza namazı ve vaktin sünnetidir. Toplamda 16 rekat eder.

Cuma namazında dikkat edilecek konular:

- Namaz kılanın önünden asla geçilmez. Eğer geçerseniz o kişinin namazı bozulur.

- İmam hutbe başladıktan sonra asla konuşulmaz. ve 2 rekat farz bitinceye kadar konuşulmamalı.

- 2 rekat farz kılındıktan sonra hemen cami terk edilmemeli. hiç olmazsa sonraki 4 rekat sünnette kılınıp elleri açıp dua ettikten sonra çıkmalı.

- İmkan ve zaman varsa hemen çıkmak yerine hep beraber dua ettikten sonra çıkmalı.

- Cuma namazına ne kadar erken giderseniz o kadar çok sevabı vardır.

- Duanız da bizi de unutmayınız!

CUMA NAMAZI NASIL KILINIR? 

Kaynak: Sporx.com
Daha fazla göster
yukarı ok