Arama Logo

Şansal Büyüka'dan olay açıklamalar
18
ŞANSAL BÜYÜKA'DAN AÇIKLAMALAR

Spor yorumcularından Şansal Büyüka, Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrasında yaşanan olaylar için 343 Digital'e açıklamalarda bulundu. İşte Şansal Büyüka'nın değerlendirmesi...

ŞANSAL BÜYÜKA'DAN AÇIKLAMALAR
17
"HALİL UMUT MELER'İN İFLASIDIR"

"Oynanan maç hakem Halil Umut Meler'in mesleki olarak, insani olarak ve vicdan olarak iflasıdır. Sen daha geçen aylarda çok ağır ve travmatik bir olay yaşamıştın, futbolda saha içi terörünü görmüştün. Saha içerisinde futbolcu sağlığını etkileyecek bir sürü olay yaşanmış. Neden oynatmaya devam ediyorsun? Tatil etsene maçı."

\
16
"NEDEN DEVAM EDİYORSUN?"
"Bahattin Duran, 'Bu maç UEFA'da olsa bitmezdi' dedi. Bu karşılaşma sadece Türkiye'de bitirilirdi. Kale önüne sis bombası atılıyor, dumanlar yükseliyor ve maçı oynatmaya neden devam ediyorsun?"
\
15
"SAĞLIK DURUMUNU DÜŞÜNSENE"

"Dakika 90+ küsür Livakovic kale içerisinde ayağına müdahale yemiş yerde yatıyor. Çenesine bir madde geldi, gözüne gelse futbol hayatı bitti. Dakikalarca tedavisi devam etti. Çenesi kanlar içinde sen 'Korneri at kullan' diyorsun. Sen bu kalecinin sağlık durumunu motivasyonunu düşünsene."

\
14
"İSTESEN DE OYNAYAMAZSIN"

"Fenerbahçe tartışmasız ilk yarıyı domine etti ve 2-0'la devre arasına girdi. Sonrasında Abdullah Avcı yaptığı değişikliklerle oyunu biraz eline aldı ama Fenerbahçe'nin sinmesindeki en büyük sebep taraftarın saha içine attığı maddelerdi. Bu kadar şişe su, metal yağmuru altında oynayamazsın."

\
13
"BU MAÇI DEVAM ETTİRMEK FACİA"
"Mümkün değil bu maçı devam ettirmeyi bir facia olarak görüyorum. Gerçektende Halil Umut Meler'in bu maçla iflas ettiğini düşünüyorum."
\
12
"SEVİNMEK HAKKI DEĞİL Mİ?"

"Neye seviniyorsun diye soruyorlar. Kardeşim geldin İstanbul'da Fenerbahçe'yi yendin 3 gol attın. Helal olsun. Şahane maç oynadın 3-0'a getirdin sonradan 3-2 oldu. Kaleci Uğurcan'ı havalara fırlattın sevindin o oldu bu oldu elini kolunu sallayarak çıkıp gittin. Fenerbahçe'nin de Trabzon'da sevinmek hakkı değil mi?"

\
11
"İSTANBUL'DA SERBEST TRABZON'DA YASAK MI?"

"3 yıldır gelmiş tokat yemiş gitmiş tokat yemiş Trabzon'dan galibiyet alamamış, puan alamamış. O maçtan 2 saat önce şampiyonluk rakibin git gelli bir maçı kazanmış. İki puanı alamasan dahi şampiyonluk gidecek. Tüm maç boyunca taraftarlardan madde yağmış. Tabii ki de bu maçı kazandıktan sonra takım çıkar sevinir omuz omuza verir. İstanbul vatan toprağı da Trabzon değil mi? İstanbul da sevinmek serbest de Trabzon da bunca yıl sonrasında kazanınca sevinmek kusurlu gözüküyor. Bu son derece yanlış."

\
10
"2-2 OLUNCA KESİLDİ"

"2-2 olduktan sonra bıçak gibi kesildi bu saha içine malzeme atmak. Demek ki bunun sevinçle falan ilgisi yok maçın sonucuyla ilgisi var."

\
9
"GÜVENLİK SON DERECE YETERSİZ"

"Güvenlik önlemleri aşırı derecede yetersizdi. Her Trabzonspor-Fenerbahçe maçı kritik olduğuna göre polisi önlemler arttırılamaz mı? Türk insanı sivil insana çok fazla itibar etmez. Polis üniforması giymiş birisini görürsen daha temkinli olursun."

\
8
"BAŞTAN ÖNLEM ALINMADI"
"Trabzon'da güvenlik çalışanları sonradan iyi çalıştılar ancak baştan iyi önlem alamadılar."
\
7
"NASIL BU NOKTAYA GELDİ ANLAMADIM"
"Trabzon Başkanını tebrik ederim maç öncesinde ortamı gerecek bir söz söylemediler ama ortam bu noktaya nasıl geldi anlamış değilim."
\
6
"ENGEL OLUNABİLİR"
"Maç öncesinde sosyal medyada provakasyon varsa İletişim Başkanlığı neden buna engel olmuyor. Bu kişileri bulup konuşamaz mı? Maça girmesini engelleyemez mi?"
\
5
"BÜYÜKEKŞİ ELİNE YÜZÜNE BULUŞTURDU"
"Bu atamayla bu kadar yandaşlıkla federasyon başkanlığı yapılmaz. Mehmet Büyükekşi kendi kuruluyla birlikte bu işi hiç beceremedi. Eline yüzüne bulaştırdı desem yeridir."
\
4
"GÖREVDEN ALINMASI LAZIM"

"Devlet büyüklerimizin artık biraz düşünmesi gerekiyor. Olmayan işi prestij meselesi haline getirip halen arkadan destekleme yapmamaları lazım. Büyükekşi'nin görevden alınması lazım. O istifa etmez."

\
3
"SADECE TRABZON'DA OLMUYOR"
"Futbolcuların yaptıklarını haklı görüyorum kendilerini koruyorlar. Yeter artık. Bu sadece Trabzon'da olmuyor. Biz neler gördük kendi gözlerimizle."
\
2
"TEK SUÇLU HALİL UMUT MELER"
"Bu maçın tek suçlusu Halil Umut Meler. Tatil etse karşılaşmayı hiç böyle bir şey olmayacak."
\
1
"FEDERASYON BASKI YAPMIŞ OLABİLİR"

"Halil Umut Meler kenara gelip hakem gözlemcisiyle konuştu acaba gözlemci, 'Devam ettir bitir maçı' diye bir baskı mı gördü acaba? Böyle şeyler çok oluyor Türk futbolunda. Federasyon gözlemci üzerinden bir baskı yapmış olabilir."

\