Arama Logo

Jayden Oosterwolde'den Trabzonspor maçı açıklaması!
7
JAYDEN OOSTERWOLDE YAŞANANLARI ANLATTI

Fenerbahçe forması giyen Jayden Oosterwolde, Trabzonspor maçında yaşananlar ilgili Hollanda basınına konuştu. İşte Jayden Oosterwolde'nin sözleri...

JAYDEN OOSTERWOLDE YAŞANANLARI ANLATTI
6
"İNSANLAR BİZE DOĞRU GELDİ"

Trabzonspor'a karşı son düdükten sonra ne oldu?

"Hakem maçı bitirdiğinde ve biz galibiyeti kutlamaya başladığımızda, insanlar sahaya, bize doğru koşarak geldiler. İlk gördüğüm elinde silah olan maskeli bir adamdı. Ne olduğunu anlamadan etrafımız Trabzonspor taraftarları ve onları durdurmaya çalışan bazı görevliler tarafından sarıldı. Tek düşünebildiğimiz, birbirimizi mümkün olduğunca çabuk güvenli bir yere götürmekti ve soyunma odasını aramaktı"

\
5
"İÇERİ GİRMEK ÇOK ZOR OLDU"

"Zorlukla kazanılan bir maçı otomatik olarak birbirinizle kutlamak istersiniz. Birkaç dakika sonra içeri girmek çok zor oldu çünkü sahada çok fazla insan vardı. Sonra, dayak yememek için tam anlamıyla kaçmamız gerektiğini gördük. Başımın arkasına birkaç darbe aldım. Son birkaç gündür hala bunun acısını çekiyorum. Soyunma odasına girdikten sonra polis eşliğinde stadyumu terk edebilmek için saatlerce beklemek zorunda kaldık. Gerçekten tuhaf bir durumdu ve umarım bunu bir daha yaşamak zorunda kalmam"

\
4
"KAFASINA TEKME ATMADIM"

"Takım arkadaşıma doğru koşan maskeli ve silahlı bu ilk taraftarın kafasına tekme atmadım. Yere yatırıldığında ona tekme attım, kabul ediyorum. Bunu yaptım çünkü tüm o kargaşa anında kendimizi büyük bir tehdit altında hissettik. Elinde bir silah vardı. Tehlikeliydi ve bize daha fazla bir şey yapamayacağından emin olmak istedim. Sonrasında görüntüleri de izledim. Yakından bakarsanız, kafasına tekme atmadığımı görebilirsiniz."

\
3
"CEZAYI HAK ETMEDİK"

"Kulüp şu anda bu konuyla meşgul. Bu konu ve futbolculara yönelik bu tür saldırıların bir daha yaşanmaması gerektiği tartışılıyor. Ayrıca cezayı hak etmediğimizi düşünüyorum. Takım olarak saldırıya uğradık. Doksan dakika boyunca işimizi normal bir şekilde yapamadık. Ardından galibiyeti kutladığımız sırada taraftarlar tarafından saldırıya uğradık, darbe ve tekme yemek zorunda kaldık. Tek yapabildiğimiz kendimizi savunmak ve güvenli bir yere gitmekti. Eğer federasyon bunu düzgün bir şekilde değerlendirirse, herhangi bir ceza almamamız gerektiğini düşünüyoruz."

\
2
"LİGDEN ÇEKİLME" CEVABI

Fenerbahçe'nin "Ligden çekilme" gündemi

"Eğer saha içinde ve çevresinde oyuncuların güvenliğini garanti altına alınamazsa, o zaman oynamak zorlaşır. Elbette futbol oynamak ve şampiyon olmak istiyorum ama bunu güvenli bir şekilde yapmak istiyoruz."

\
1
"ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM"

"Bu olaylar çok can sıkıcı çünkü iyi bir sezon geçiriyordum ve güzel oynuyordum. Buna devam etmek istiyorsunuz. Fenerbahçe'yle şampiyon olmak ve Konferans Ligi'ni kazanmak istiyorum. Yani bu durum ona uymuyor. Umarım kısa sürede geride bırakabiliriz."

\