Sporx Extra Arama Logo

Zeljko Obradovic'ten özel röportaj
7
OBRADOVIC KONUŞTU

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, Marca'ya özel bir röportaj verdi ve soruları yanıtladı.

6
"İLGİNÇ SEZON OLACAK"
EuroLeague'e gelenler sadece Scola ya da Mirotic değil, tüm takımlar ciddi takviyeler yaptı. Şöyle bir gerçek var ki, NBA'de oynamış 77 oyuncu şu anda EuroLeague'de. Basketbolu seven herkes için ilginç bir sezon olacağını gösteriyor bu. Bence güzel olacak.
5
"ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR"
Önemli oyuncular kaybettik ve De Colo, Williams ve Westermann'ın takıma önemli katkısı olacağını düşündük. Zamana ihtiyacımız var. İyi bir sezon başı geçiremedik, birçok oyuncumuz Dünya Kupası'na gitti ve hazırlık maçı oynayamadan başladık. Bu ideal bir durum değil ancak herkes sağlıklı olduğunda ve iyi çalıştığında herkesle rekabet edecek durumda olacağız.
4
JASIKEVICIUS MESAJI
Sarunas Jasikevicius'un bana benzeyip benzemediğini bilmiyorum. O en iyilerden biri oldu, takımını gördüğünde, kişiliğini sahaya yansıttığını fark ediyorsunuz. NBA'e gitmezse, uzun yıllar Avrupa'nın en önemli koçlarından biri olacak.
3
"ATMOSFER OLMADAN İMKANSIZ"
Pablo Laso yıllardır kazanıyor, bu da iyi çalıştığı anlamına gelir. İnsanlar ona inanıyor ve çok iyi bir atmosferleri var. Atmosfer olmadan başarı imkansız. Real Madrid'in başındayken gerçekleştirdiği başarılar nedeniyle onu tebrik ediyorum.
2
"OYUNCULAR TALEP ETMELİ"
EuroLeague'de oyuncuların daha fazla dinlenmek istiyorlarsa, bunu talep etmeleri lazım. Bence yaz aylarında en az 45 günlük tatile ihtiyaçları var. Ama aynı zamanda oyuncuların maç yapmayı tercih ediyor olmaları da güzel bir şey.
1
BAŞARININ SIRRI NE?

Başarının tek sırrı, her gün daha iyi olmak için çalışmayı istemek. Hala anlamadığım ve bilmediğim şeyler var ve gelişmem gerektiğinin farkındayım. Öğrenmeye çalışıyorum, bu da işimi kolaylaştırıyor.