Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan yorumlar: "İsmail Kartal'ın sabır isteyecek durumu yok"
5
YAZARLARDAN YORUMLAR

Sabah Spor yazarları, Fenerbahçe'nin gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

4
"FENERBAHÇE'NİN KAPTANI YOK"

SORU: Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal, "Sadece biraz zamana ihtiyacım var. Biraz sabırlı olsunlar. Ben bu oyuncularımla her şeyi düzeltebileceğime inanıyorum" dedi. Artık taraftar için sabredecek bir durum var mı?

GÜRCAN BİLGİÇ: İsmail hoca her hafta 11'i ve sistemi değişen bir takıma geldi. İki maç üçlü oynuyorlar, sonra dörtlüye dönüyorlar. Ardından tekrar üçlü. Hiçbir maç aynı takım sahaya çıkmadı. Dolayısıyla var olan kaosu oyun ve kadro istikrarına kavuşturmak için uğraşıyor. Antrenman yapacak zamanı da yok. Fakat F.Bahçe'deki asıl problem mental. Önemli oyuncular 'vazgeçmiş' gibi oynuyorlar. Onları tekrar motive edip takımın parçası yapması gerekiyor. F.Bahçe'nin kaptanı yok. O lideri bulduklarında sorunun yarısını çözecekler.

3
"BEYİNLERİNDE TAMAMEN BIRAKMIŞLAR"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Başkan Ali Koç'un kafasındaki düşünce, bu sıkıntıyı dağıtabilmek için çok kariyerli bir teknik direktörü takımın başına getirmek. Ama bunu normal zamanlarda bulamadı, şimdi bir de sezon ortası böyle bir tablo varken işler daha da zorlaştı. Ben İsmail Kartal'ı daha Pereira gittiği anda önermiştim. Bu hamle de geç yapıldı. Fenerbahçe'deki en önemli sorun, futbolcular bu işi beyinlerinde tamamen bırakmışlar. Birkaç futbolcu dışında mücadele eden yok. Kimin ne oynadığı belli değil. Bazı futbolcularda büyük fiziki düşüş var. Artık görünüyor ki bu sene böyle geçecek.

2
"LÖW YA DA BİR BAŞKA HOCA DÜŞÜNMEK DOĞRU"

LEVENT TÜZEMEN: Fenerbahçe camiası İsmail Kartal'dan sabır beklemiyor, bir an önce sonuç almasını istiyor. İsmail Kartal'ın sabra sığınacak durumu yok, camiayı ve oyuncuları tanıdığı için göreve getirildi. Ancak Antalya önünde Osayi'yi sağ bek, Ferdi'yi de sol bek oynatması biraz maceracı bir davranış oldu. Sürekli Löw'ün sorulmasından rahatsız olmasına da anlam veremiyorum. Çünkü F.Bahçe, Kartal ile sezon sonuna kadar anlaşma yaptı. Bugünden Löw ya da bir başka hocayı yeni sezona düşünmek çok doğru bir davranış.

1
"HOLDİNG YÖNETMEYE BENZEMEZ"

AHMET ÇAKAR: İsmail Kartal bir kahramandır. Şahsen tanırım, namusuna, şerefine, haysiyetine bir arkadaşı olarak kefilim. Onun nasıl düzgün bir adam olduğunu tüm camia hem biliyor hem de hissediyor. İsmail Kartal'ın alacağı kötü sonuçlar Ali Koç'a yazar ama hele Türkiye Kupası'nı alır, Avrupa'da da ilerlerse bu da canım kardeşim İsmail Kartal'a yazar. Ali Koç, çok iyi bir F.Bahçeli. Bununla ilgili en ufak bir kuşkum yok. Asla F.Bahçe'yi şahsi menfaatleri için kullanmıyor. Bununla ilgili de en ufak bir kuşkum yok. Ama şurası açık; beceremedi, beceremiyor. Çünkü zannediyor ki futbol kulüplerinin yönetimi Koç Holding'in yönetimi gibi kurumsal olursa başarı gelir. Futbolun dinamikleri bambaşka. Bu iş holding yönetmeye, fabrika yönetmeye benzemez. F.Bahçe'de tablo, korkunç karanlık.