Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan Fenerbahçe değerlendirmesi!
5
YAZARLARIN SÖZLERİ

Sabah Spor yazarları, Fenerbahçe'nin transfer gündemiyle ilgili çok çarpıcı yorumlarda bulundu.

4
"EKSİK BÖLGEYE NOKTA ATIŞLAR"

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Öncelikle bu transferlerin Jorge Jesus'un isteği ile yapıldığını düşünüyorum. Fenerbahçe'nin bana göre en eksik yeri kanat forvetti. Geçen sezon bu özellikteki Osayi sağ bek olarak kullanıldı. Keza Ferdi de sol bek olarak görev aldı. Bu şartlarda geçen sezon Fenerbahçe'nin ileri ucundaki kenarlarda ciddi sıkıntılar yaşandı."

3
"İLK HAMLELER ÇOK BAŞARILI"

"Bu bölgede Mesut'la birlikte görev alan oyuncular zaman zaman İrfan Can ve Pelkas oldu. Onların da gerçek görev yerleri buralar değildi. Bir tek Rossi vardı. O da biraz fiziki düşüş yaşadı. Bu durumda Bruma transferini olumlu buluyorum. Geçen sezon PSV'de devamlı oynadığı için dolu geçmiş… Bunlar da önemli göstergeler. Lincoln hakkında bir fikrim yok. Ama Jesus istediğine göre bu genç oyuncuda da bir takım özellikler vardır. Sonuç olarak ilk hamleler başarılı."

2
"FENERBAHÇE UÇUŞA HAZIR"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Lincoln'ü yatırım olarak, gelecekteki performansını da hesaba katarak transfer ettiler. Ama Bruma ne yapacağı bilinen bir oyuncu. Galatasaray'dan Leipzig'e giderken de bonservis kazandırdı. Bu iki transferin önemli bir ortak noktası var. Lincoln oyun kuran, forvetleri pozisyona sokan bir oyuncu. Bruma tempolu forvet. Yani Fenerbahçe yönetimi saha içinde birbirini tamamlayacak iki nokta transfer yaptı."

1
"DERSLERİNE İYİ ÇALIŞMIŞLAR"

"Kısaca Fenerbahçe kanatlandı, uçuşa hazır hale geldi diyebiliriz. Bu oyuncuların geçmişlerinde Türkiye'de oynaması da aslında olumlu puan. Bu ülkenin yemeklerini, taraftar karakterini, ligin nasıl oynandığını çok iyi biliyorlar. Ocak ayından beri bir planlama içinde olan Başkan Ali Koç'un sezon açılırken iki önemli hamle yapması boş durmadıklarını ve Jesus'un verdiği dersleri iyi çalıştıklarını da gösteriyor."