Sporx Extra Arama Logo

Volkan Demirel'den Ozan Tufan'a Galatasaray taktikleri
7

DERBİDE LİDERLİK OZAN TUFAN'A

Süper Lig’de 23. haftada Galatasaray derbisine çıkacak Fenerbahçe’de sahaya Ozan Tufan kaptan olarak çıkacak. Emre Belözoğlu’nun sakatlığı, Hasan Ali Kaldırım’ın da henüz hazır olmaması sebebiyle şu anda saha içi liderliğinde Ozan’ın büyük önem taşıdığı ifade ediliyor. (Milliyet)

6

EMRE VE VOLKAN ÖNDERLİĞİNDE

Hasan Ali sahada yer alsa bile Ozan’ın daha fazla sorumluluk alması ve takıma liderlik etmesi isteniyor. Son haftalarda biraz da kart çekincesi ve hakem hatalarının sıklığından stresli anlar yaşayan genç futbolcuya, kaptan Emre Belözoğlu ve antrenör Volkan Demirel sahip çıktı.

5

RAKİPLERLE İLETİŞİM TAKTİĞİ

Formunda da düşüş olan Ozan’la iki ismin görüşmeler yaptığı aktarıldı. Dev derbide sahada nasıl durması gerektiği, rakiple nasıl iletişim kurması gerektiği ve taraftar baskısı hep detaylı olarak anlatıldı.

4

VOLKAN DEMİREL'İN SÖZLERİ

Futbolculuğunda Galatasaray derbilerinde çok başarılı olan Volkan Demirel’in; “Kadıköy’deki derbilerde psikolojik üstünlük hep bizde, bunu unutma. Isınmaya çıktığımız andan itibaren bu üstünlüğü rakibe de yansıtmak gerek. Taraftarla takım bütünleşirse derbide tüm kontrolü alırız” dediği öğrenildi.

3

SORUMLULUĞU OZAN ALACAK

Emre Belözoğlu’nun da hem taktiksel hem de motivasyon anlamında bir konuşma yaptığı bildirildi. Öte yandan Gustavo’nun cezalı olması, Emre’nin de sakatlığı nedeniyle Ozan Tufan’a büyük iş düşecek. Ersun Yanal da bu nedenle genç öğrencisine önemli görevle yükleyecek.

2

BEŞİKTAŞ DERBİSİ ÖRNEK OLDU

Sarı-lacivertli ekipte Galatasaray derbisinde orta sahanın en önemli ismi olacak Ozan Tufan’a örnek olarak Beşiktaş maçı gösteriliyor. 

1

ATTIĞI GOL İLE GÜNDEM OLMUŞTU

Ligin 16. haftasında siyah-beyazlıları 3-1 deviren Fenerbahçe’de maça kaptan çıkan Ozan’a o maçtaki psikolojisi anımsatıldı. Hem attığı şık gol hem takıma liderlik etmesi hem de performansının Galatasaray maçında da tekrarlanması gerektiği kaydedildi.