Sporx Extra Arama Logo

Unutulmaz şampiyonluk sözleri!
30
UNUTULMAZ ŞAMPİYONLUK SÖZLERİ

Süper Lig'de sezona her takım oldukça iddialı başladı ve sezonun akışı içerisinde şampiyonluk için birbirinden iddialı açıklamalar yapıldı. Bu içeriğimizde futbolcu, teknik direktör, yönetici, başkan ve spor otoritelerinin şampiyonlukla ilgili kehanetlerini sizlerle buluşturacağız.

29
Ahmet Çakar 05.03.2019
"Şu an için 8 puan fark var. Benim iddiam Başakşehir'in sadece şampiyon olacağı değil, ikinci sıradaki rakibine çift haneli bir puan farkı atacağıdır. Başakşehir'in bundan sonra şampiyonluğu kaybetmesi mucize olur. Bence şampiyonluk, ligin bitmesine 3-4 hafta kala ilan edilecek ve 33. haftada oynanacak olan G.Saray- Başakşehir maçı formalite olacak."
28
Fatih Terim 03.03. 2019

"Oyundan da, mücadeleden de memnun değilim. Dolayısıyla hiç daha kaleye gelmeden saçma sapan gol yedik, geriye düştük. Sonra oyun anlayışımız da değişti. Kazansak da oyundan memnun olmadığımı söyledim. 8 puan fark kapanır mı? 8 de kapanır 18 de kapanır yeter ki biz kazanalım" 

27
Abdullah Avcı 06.03.2019
"8 puan farkla önemli bir avantaj yakaladık. Bir anlamda ligde bizim 8, onların 10 maçı var. Biz kazandıkça onların kimyası bozulacak."
26
Levent Tüzemen 05.03.2019

"Başakşehir, 8 puanlık farkla şampiyonluk için büyük bir avantaj yakaladı. İstikrara göre hareket edersek Abdullah Avcı ve öğrencileri için 'şampi' sözünü şimdiden kullanmamız doğru olur. Ancak matematik olarak G.Saray'ın şansı devam ediyor. " 

25
Abdurrahim Albayrak 28.04.2019
"Camia olarak şampiyonluğa uzun zamandır kenetlendik. Eğer başaramazsak bizi asarlar"
24
Emre Belözoğlu 17.04.2019
"Aynı havada, aynı oynama isteğiyle bunu yapabilirsek inanıyorum, inşallah ligin bu sene şampiyonu biz olacağız. Ama futbol bu, karşımızdaki rakipler şampiyonluk alışkanlıkları, bu kültürleri olan rakipler. Galatasaray olsun, Beşiktaş olsun bunlar çok iyi takımlar, iyi oyunculara sahipler. Bu yüzden işimizi sıkı tutup çalışmamız gerekiyor, her maçı ayrı ayrı hissetmemiz gerekiyor."
23
Evren Turhan 19.03.201
"Geçen hafta Galatasaray'ın işinin artık çok zor olduğunu düşünüyordum. Ancak hafta sonu oynanan maçlar işin şeklini değiştirdi. Galatasaray rakibine sadece 2 puan yaklaşmadı. Bence psikolojik olarak avantajı ele geçirdi. Buraları oynamayı çok iyi bilen Sarı-Kırmızılılar kalan 8 haftadan minimum 7 galibiyet çıkarabilir ve şampiyonluğa ulaşabilir. " 9
22
Fatih Altaylı 15.01.2019
"Şampiyonluk bu sene son haftalara kalacak gibi duruyor. Liderle diğerleri arasında 6 puanlık fark var ve liderin arkasında aynı puanda 4 takım var. O yüzden kolay kolay bitecek gibi durmuyor, sürekli bir şeyler olacak gibi. Son iki haftaya kadar kimin şampiyon olacağı kolay kolay netleşir gibi durmuyor. Favori Başakşehir, plaseler: Galatasaray ve Kasımpaşa'dır. Beşiktaş büyük sürpriz olur. Diğerlerinin nefesi yetmez gibi duruyor. İyi pozisyon aldılar ancak nefesleri yetmez gibi duruyor."
21
Gürcan Bilgiç 05.03.2019
"Başakşehir'in oyun ve sonuç istikrarının önüne geçmek Galatasaray için artık mucizenin de ötesinde. Matematik 'olur' dese de 'akıl ve fikir', ligimizin altıncı şampiyonu için hazırlık yapmamızı söylüyor. Avcı ve takımı; ne yapacağını bilenlerin, ne yaptığı belli olmayanlara verdiği dersin sahibidirler"
20
İlker Yağcıoğlu 19.03.2019
"Başakşehir'in futbolu ve sadece 13 gol yemesini düşünürsek bu saatten sonra şampiyonluğu kimseye bırakacağını tahmin etmiyorum. Beşiktaş ve Galatasaray deplasmanları dışında bence kayıp yaşamazlar. 5-6 puan farkla da şampiyonluğa ulaşırlar."
19
Mehmet Demirkol 01.03.2019
"İlk bakacağımız Cuma akşamı Başakşehir maçının ne olacağı. 3 takımın da şampiyonluk yarışında tulum çıkarmayacağını düşünüyorum. Şampiyonluğa en yakın kim diye sorarsan, Burak Yılmaz'ı olan."
18
Mustafa Denizli 19.11.2018
"Geçmiş yıllarda bazı haftalardan bahsetmiştim. Biz 28-29'uncu haftaya liderin 3-4 puan gerisinde girersek şampiyon oluruz"
17
Oktay Derelioğlu 19.03.2019
"Başakşehir hem 8 hafta kala önemli bir puan ve fikstür avantajına sahip hem de rakiplerinden çok daha kaliteli bir kadroları var. 4 büyüklerin bu kadar kötü olduğu bir ligde şampiyon olmaları doğal bir sonuçtur. Beşiktaş, Sivas ve Galatasaray maçları zor geçecektir. Buralarda kayıp yaşayabilirler. Onun dışındaki maçları rahat kazanacak güçteler."
16
Turgay Demir 28.02.2019
"Beşiktaş'ın iddiası zayıflasa bile yarıştan kopmuş değil. Başakşehir maçı dahil 7 haftalık bir seri yakalanırsa Beşiktaş şampiyon olur. Hiç bir maç kolay değil. Beşiktaş'ın gücünü biliyorum.İşine motive olan Şenol Güneş'in neler yapabileceğini biliyorum. Kagawa'nın bu ligin ayarını nasıl bozacağını biliyorum. Burak Yılmaz'ın nasıl bir golcü olduğu ortada. Dolayısıyla Kayseri maçı ile Beşiktaş önüne bakmalı. 7 maç 21 puan Beşiktaş'ı şampiyon yapar."
15
Abdullah Avcı 13.04.2019
"Şampiyonluk için en iddialısı, en avantajlısı biziz. Şampiyon olacağımıza son derece inanıyorum."
14
Ersun Yanal 13.04 2019
"Bu maçlar forma, arma maçıdır bizim için. Arma ve forma mücadelesinde her isteyen takımın buradan puan alması zordur. Bir kez daha bugün bunu ortaya koyduk. Belki de Galatasaray'ın yakalayacağı avantajı engelleyerek, şampiyonluktan ettik. Oyuncularım bugün arma ve forma maçını başarıyla tamamladı."
13
Arda Turan 09.03.2019
"Karşımızda Türkiye'nin en büyük camiası Galatasaray var; taraftarı, enerjisi, coşkusu çok büyük. Biz o yüzden haddimizi bilerek gün gün, oyun planlarımıza bağlı kalarak, sahaya odaklanarak en iyisini yapmaya odaklanacağız."