Sporx Extra Arama Logo

Umut Nayir: "Hep kötülemek istemiyorum ama Türkiye'de böyle"
9
UMUT NAYİR'DEN AÇIKLAMALAR
Beşiktaş'ın 26 yaşındaki golcüsü Umut Nayir, Instagram canlı yayınında açıklamalarda bulundu ve basketbol sevgisini anlatırken, futbolda altyapılardaki duruma değindi, Erling Haaland örneği verdi. İşte Umut Nayir'ın sözleri...
8
DEPRESİF MODDAYIM
Depresif mod derler ya, o modda gezdim. Rekabet, adrenalin ortamına çok alıştık. Yaz tatillerinde biraz uzaklaşmak güzel oluyor ama geri ne zaman döneceğini bilememek çok yordu.
7
ZOR BİR SÜREÇTİ
Bir de antrenman nasıl yapayım. Çok mu yukleneyim, az mı yapayım, bunun da çatışmasını yaşadım. Yürütmesi zor bir süreçti.
6
SINAVLARA GİREMİYORUM
Sınavlara giremiyorum, sınav döneminde kampta oluyorum. 3. sınıfta 4. senem olacak, onu bir aşamıyorum.
5
IVERSON İLE İZLEMEYE BAŞLADIM
Basketbolu gerçekten izlemeye Allen Iverson ile başladım. Her şeyiyle mükemmeldi, üstüne Beşiktaş'a geldi, inanılmaz mutlu olmuştum. Eski dönemi ile yeni dönemi çok alakalı değildi ama izlemiş olduk. 2. değişilmez oyuncum da LeBron. Neredeyse onunla büyüdüm.
4
CLEVANDLI GİBİ SEVİNDİM
Cleveland şampiyon olduğunda, bir Clevelandlı gibi sevindiğimi söyleyebilirim. Geçen sene ABD'ye gitmiştim ve Golden State maçını canlı izledim, onlar başka bir şey oynuyor. Gösteri anlamında, atmosfer anlamında, oyuncuların kalitesi anlamında çok farklı. Hayalimde bu sene Lakers finale kalsın da, LeBron'u finalde gidip izleyeyim vardı ama bu süreç girdi araya.
3
BASKETBOL DAHA HEYECANLI
Basketbolu futboldan daha heyecanlı görüyorum. Futboldaki gol mantığını düşünürsek, sayısız gol oluyor. Daha kolay gibi duruyor ama basketbolda 10 dakikanın içinde neler yaşandığını oynayanlara sormak lazım.
2
HEP İÇLENEN TARAF OLUYORUZ
Haaland belki daha büyük bir kulübe gitse, beklentinin altında kalacaktı. Avrupa'da 18 yaşında fiziksel olarak çok hazır geliyor oyuncular. Bizde 18 yaşında A takıma gelen oyuncular çok eksik geliyor. Norveç'ten çıkmış, Avusturya Ligi'nde oynamış ama o noktaya gelebiliyor. Biraz burada gerideyiz, her seferinde neden olmuyor demek, kötülemek istemiyorum ama hep içlenen tarafta olmak zorunda kalıyoruz.
1
BİRİNE VURSAM MEVZU OLABİLİR
Enes Ünal'ın bir röportajını okudum, Kolarov ile bir mücadeleye girmiş, ikisi de birbirine vurmuş ama bir şey olmamış, idman devam etmiş. Bizde 17-18 yaşında bizim büyüklerden birine vursam, büyük mevzu olabilirdi. O psikolojide de değiliz. Vurmaktan kastım sakatlığa neden olmak değil ama işin içinde mücadele olduğu için, ondan kaçmamak lazım.