Sporx Extra Arama Logo

UEFA'dan İstanbul kararı ve tarih
10
UEFA TOPLANTISINDA AÇIKLANACAK TARİH
UEFA, 23 Nisan'da 55 ülke federasyonlarıyla toplantı yapacak ve yarıda kalan sezonların geleceğiyle ilgili yapılan planlar sunulacak. Yapılacak bu toplantıda finali İstanbul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının tarihleri de ülkelere bildirilecek.
9
AVRUPA'DA MAÇ OYNANMAYACAK TARİHLER
UEFA, kendisine ait organizasyonları bir şekilde oynatmanın yolunu buldu. Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde liglerin oynanmayacağını düşündüğü bir tarihe finali İstanul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi'ni ve Avrupa Ligi maçlarını yerleştirmenin planlarının yapıldığı belirtiliyor.
8
TARİHLER VERİLECEK

Yapılan plan neticesinde Sky Sport Italia'ya göre 7 Ağustos tarihinde Şampiyonlar Ligi 2. Tur İkinci maçları oynatılmaya başlanacak. Şampiyonlar Ligi'nde İstanbul'da oynanacak final karşılaşmasının ise 29 Ağustos tarihinde Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenleneceği ülke federasyonlarına duyurması bekleniyor.

7
HIZLANDIRILMIŞ PROGRAM
Şampiyonlar Ligi'ni Ağustos'ta başlatmayı planlayan UEFA, 7-8 Ağustos tarihlerinde son 16 turu 2. maçları olan Juventus-Lyon ve Barcelona-Napoli karşılaşmalarını oynatmayı planlıyor. Ayrıca Çeyrek finalleri 3 günde 1 oynatarak bitirmeyi planlayan UEFA'nın Yarı finalleri ise 18-19 ve 21-22 Ağustos'ta oynatıp 29 Ağustos'ta İstanbul finalini yapmayı düşündüğü belirtiliyor.
6
AVRUPA LİGİ FİNALİ 26 AĞUSTOS

İstanbul Atatürk Stadı'nda oynanacak Şampiyonlar Ligi finali için 29 Ağustos tarihini belirleyen UEFA, Avrupa Ligi finalini de 26 Ağustos tarihinde oynatmayı planladıklarını federasyonlara bildirilecek.

5
HER ŞEY KORONAVİRÜSE BAĞLI

Koronavirüs salgınının yayılma hızına göre, iki farklı senaryo da öne çıkarılacak; Salgının etkisi erken azaltılırsa, Temmuz ayında maçların oynatılmaya başlanma ihtimali de bulunuyor. Öte yandan Şampiyonlar Ligi'nde Atalanta, Leipzig, PSG ve Atletico Madrid takımlarının çeyrek finale yükselmesi sebebiyle en azından son 16 turunun tek maç üzerinden oynatılma fikrinin haksızlık sayılabileceği için değerlendirmeye alınmadığı da kaydedildi.

4
BİR DİĞER SENARYO TEK MAÇ
Koronavirüs salgınının ülkelerde ne şekilde seyredeği de günler yaklaştıkça değerlendirilecek ve eğer turnuvaları hızlandırma ihtimali öngörülürse çeyrek final ve yarı final maçlarının tek maç üzerinden oynanma ihtimali de bulunuyor.
3
İSPANYA'DA KUPA KARARI

İspanya'da federasyon, liglerin erken sona erdirilmesi durumunda şampiyon belirlenmemesi ancak Avrupa kupalarına mevcut sıralama üzerinden gidilmesine karar verdi. Öte yandan henüz şampiyon belli olmadığı için İspanya Kral Kupası'nın Avrupa Ligi kontenjanının da, lige devredileceği kaydedildi.

2
PREMIER LİG CUMA TOPLANACAK

İngiltere Premier Lİg'de ise kulüpler Cuma günü toplanarak, sezonun 30 Haziran tarihinde bitirilip, bitirilemeyeceğini tartışacak. Oluşturulan fikstürün kulüplerin oylamasına sunulacağı ve sonuca göre yol haritasının açıklanacağı da belirtildi.

1
SÜPER LİG'DE BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

Süper Lig'de federasyon sezonun kesinlikle tamamlanmasını isterken, şu anda kesinleşen bir tarih ya da yol haritası bulunmuyor. Süper Lig'de yer alan takımların birçoğu da, halihazırda ligin oynanmadan tescil edilmesine karşı çıkıyor.