Sporx Extra Arama Logo

Türk futbolu dönüşe hazır

Futbola dönüş tarihi olarak 12 Haziran’ı belirleyen TFF, bu konuyla ilgili UEFA’ya yapacağı sunumu tamamladı. Federasyon’un raporunda; 2 hafta önce maçlara başlayan Almanya ne yapıyorsa aynen uygulanacağı vurgusu öne çıkıyor.
8
DETAYLAR UEFA İLE PAYLAŞILACAK

Süper Lig’i 12 Haziran, TFF 1. Lig’i de 19 Haziran’da başlatacak olan Türkiye Futbol Federasyonu, programın detaylarını 28 Mayıs Perşembe günü UEFA ile paylaşacak.

7
28 MAYIS'TA AÇIKLAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

20 Mayıs’ta Süper Lig Kulüpler Birliği ile toplantı gerçekleştiren ve 18 takımdan da liglerin 12 Haziran’da başlatılması konusunda tam destek alan TFF Başkanı Nihat Özdemir, planlama ile ilgili detayları 28 Mayıs'ta açıklayacağını ifade etmişti.

6
ALMANYA ÖRNEĞİ

Federasyon’un belirlenen takvimi yarın UEFA’ya da sunacağı öğrenildi. Maçların koronavirüs tehlikesinden uzak ortamlarda oynatılıp tamamlanması için hazırlanan raporda, Almanya örneği vurgulanıyor.

5
YÖNERGELER EKSİKSİZ UYGULANACAK

16 Mayıs’ta yeniden başlayıp 11 günde 3 haftayı sorunsuz bir şekilde geride bırakmaya hazırlanan Bundesliga’da yapılanların aynen uygulanacağı belirtilen çalışmada; sağlıkla ilgili tüm yönergelerin eksiksiz uygulanacağı, karşılaşmaların deplasmanlı olarak seyircisiz oynanacağı, minimum sayıda görevlinin alınacağı statlarda, maksimum 3 foto muhabiri ile 10 muhabirin çalışabileceği gibi detaylar yer alıyor.

4
KİLİT MAÇLAR NEREDE OYNANACAK?
Başakşehir - Galatasaray (Fatih Terim Stadı - 29. Hafta)
3
Galatasaray - Trabzonspor (Türk Telekom Stadı - 30. Hafta)
2
Beşiktaş - Fenerbahçe (Vodafone Park - 33. Hafta)
1
Fenerbahçe - Trabzonspor (Şükrü Saracoğlu Stadı - Ziraat Türkiye Kupası Yarı Finali)