Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "İsyanın adı Kerem Aktürkoğlu"
9
TÜMER METİN'İN SÖZLERİ
Tümer Metin, Galatasaray'ın Göztepe'yi 3-1 mağlup ettiği mücadelenin sonrasında TRT Spor ekranlarında karşılaşmayı yorumlarken, hat-trick yapan Kerem Aktürkoğlu'na geniş bir yer ayırdı. İşte Tümer Metin'in sözleri...
8
"İSYANIN ADI KEREM"
İsyanın adı Kerem Aktürkoğlu. Çok özel bir gece geçirdi Kerem. Daha önce de bulduğu dakikaları iyi değerlendiren, daha önce 11'de şans bulabilir mi diye dile getirdiğimiz bir oyuncu. Bazen birilerinin yokluğu birilerine fırsattır, Kerem bu şansı iyi değerlendirenlerden.
7
"İSYAN VELİNİMETTİR"
Neden isyan? Hırs, azim, istek, bunları da yazabiliriz ama isyan benim de oyunculuk kariyerimde beslendiğim özel bir duygudur. Bazı genç oyuncular için bulunmaz velinimetlerden bir tanesidir.
6
"KEREM'İN İSYANINI GÖRDÜK"
Bugün o kadar oyuncu yokken, forma şansı gelmişken, zorluk derecesi yüksek bir maça, yüzde 100 kazanmanız gereken bir maça çıkarken Kerem'in ne kadar hazır olduğunu ve oyuna, skora isyan ettiğini gördük.
5
"YER EDİNME AŞAMASINI GEÇTİ"
Bazı kayıp zamanlar, takımların düşüş içinde olduğu zamanlar bazı oyunculara çok yarar. Oralarda oyuncular yeşillenir, yeşerir, genişler, büyür ve yer edinir. Kerem bu yer edinme aşamasını başarıyla geçti. Yolu açık olsun, önemli bir yıldız kazandı Türk futbolu.
4
"OLGUN BİR GÖRÜNTÜ VERDİ"
Kerem'i isteğin dışında daha olgun da görüyoruz. Bazı süratli oyuncuların dezavantajları vardır, Kerem dengeli, ayakları iyi durumda. Genç oyuncuya nazaran olgun bir görüntü verdi.
3
"SON VURUŞ ONYEKURU'DAN ÖNDE"
Kerem topu eve götürdü, sadece topu değil, formayı da götürebilir. Uzun yıllar hizmet edebilecek bir performans, onu gösteriyor. Kerem'in gol vuruşlarını beğendim, Onyekuru da pozisyona giriyor ama Kerem'in bitiriciliği de çok önde.
2
"DAHA İYİ SİNYALLER VERDİ"
Galatasaray maçın geneli için orta saha üstünlüğünü yakaladı. Dönüş için iyi sinyaller verdi ve büyük takım hüviyetinde oynadı.
1
"HAKLI BİR GALİBİYET"
Bugün gidip Göztepe deplasmanında 3 puan çıkarmak zordur. Galatasaray'ın sallandığı haftalar var ama bu hafta oyun ritmini bulmuş, daha fresh, akışkan bir Galatasaray izledik. Hak ettiği bir galibiyet aldı.