Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "Fenerbahçe'ye hayat verdi"
9
TÜMER METİN: "HARUN HAYAT VERDİ"

Tümer Metin, Fenerbahçe'nin Başakşehir'i 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında değerlendirdi.

8
"İÇERİYE 1-1 GİTMEK AVANTAJDI"

Devre arasına kadar olan bölümde Fenerbahçe, daha önceki haftalarda olduğu gibi yine korner dönüşü Ömer Ali ile kalesinde golü gördü. Fenerbahçe, ilk yarının son 15 dakikalık bölümünde tempo yaptı, topa sahip oldu, atak devamlılığı sağladı ama buna rağmen çok pozisyon üretemedi. İçeriye girmek 1-1 gitmek, daha ümitli çıkmayı sağlar içeriden. Burası avantaj.

7
"KIRILMA ANLARI"

Fenerbahçe ikinci yarıda daha iyi, daha derli topluydu. Pelkas ile bulunan gol, Mahmut'un atılması kırılma anlarıydı. Şampiyonluğa oynayan bir takım sahanın içinde de, Emre Hoca'nın tercihleriyle topu tutan, topun peşinden koşmayan oyuncuları var.

6
"DEĞİŞİKLİKLER DOĞRUYDU"

Uğur ile Visca gelmeye başlayınca daha defansif olan Novak'ı tercih etti. Gustavo'yu da orta sahayı tutmak için aldı. Hem skoru tutayım, hem topu tutayım diye düşündü. Yapıldığı dakika bu değişiklikleri doğru diye düşündük. Oyunun gidişatı öyle olmadı.

5
"FENERBAHÇE'NİN TOPU VERMEMESİ LAZIM"

Pozisyon yok ama topu verdiler. Skoru koruma sevdası bir klişe. Tercih ettiği oyuncular Emre Belözoğlu'nun, topa sahip olmak için. Gustavo, Sosa, İrfan Can, Ozan, Pelkas'ın aynı anda sahada olduğu bir Fenerbahçe'nin topu vermemesi lazım, hem de rakip 10 kişiyken.

4
"HARUN FENERBAHÇE'YE HAYAT VERDİ"

Oyunun son 4-5 dakikası skoru koruma olabilir. Pozisyon vermedi Fenerbahçe ama derin bir pasta penaltı yaptırdı Harun. Karşı karşıya pozisyonlarda Altay'a göre sıkıntısı olan ama penaltıları çok yüksek yüzdeyle kurtaran bir kaleci Harun. Hayat verdi.

3
"VISCA ATSA BAŞKA ŞEY KONUŞACAKTIK"

Hakikaten kırılma anlarından bir tanesidir. Visca topu ağlarla buluştursa Fenerbahçe için başka bir şey konuşuyor olacağız. 2 puan gitmiş olacak, haftayı da BAY geçeceksin.

2
"GERİ KAZANMA SÜRESİ ARTMIŞTIR"

Başakşehir'in ligdeki konumu zor olsa da, seni koşturacak ayaklara sahip. Aykut Hoca da biraz diri tutmak istedi orta sahayı. Daha mücadeleci bir takımla çıktı. Topa da sahip oldular. Fenerbahçe'nin Emre Belözoğlu ile düşürdüğü topu geri kazanma süresi, bu maçta artmıştır.

1
"FENERBAHÇE 'DEVAM' DEDİ"

Günün sonu, çok kıymetli bir 3 puan için Fenerbahçe. 'Devam' dedi. Altay'ın yokluğu nasıl olacak bir soru işareti.