Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "Böyle goller yenmez!"
5
TÜMER METİN: "BÖYLE GOLLER YENMEZ"

Tümer Metin, Galatasaray'ın Sivasspor ile 2-2 berabere kaldığı maçı TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında değerlendirdi.

4
"KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPTI"

Telafisi zor olan 2 haftada Galatasaray 5 puan bıraktı. Neden? Dışarıda Ankaragücü, içeride Sivas maçlarına 3 yazarsınız. Hele bu periyotta. Biz yorumcular istatistikler, kadro tercihler, oynayan oynamayan, eksikler üzerinden değerlendiririz. Adet haline getirmişiz. Bu işin doğasında var. Bugünkü 2 puanlık kayıp, yaptıklarından değil yapamadıklarından ötürü. Çünkü, Galatasaray kazanmak adına her şeyi yaptı.

3
"YEDİĞİN SENİ BELİRLEDİ"

Bütün istatistikler kazanabilmek için yapılan şeyleri gösteriyor. Çok şut atmış, rakip sahada oynamış, iç sahada 2 gol bulmuş, topa sahip olmuş, son dakikalarda büyük bir karambol yaşanmış. 4 tane şut olmuş. Bir şeyleri üretmiş. Niye 2 puan bıraktı? Tabelada Galatasaray hanesinde 2 yazıyor ama Sivasspor hanesinde de 2 yazıyor.
Yani, yediğin seni belirledi.

2
"OYUNCUYU GÖMECEK DEĞİLİZ AMA"

Fark yaratan takımları yemeyenler belirliyor. Linnes'in hatası var. Oyuncuyu alıp gömecek değiliz ama ligin bu haftalarında kabul edilebilir değil. Beraberliği yakalıyorsunuz ama taçtan gol yiyorsunuz. Bu seviyedeki takımlar için kabul edilebilir değil.

1
"O ZAMAN YEMEYECEKSİN"

2 defa geriye düştüğünüz maçta geri gelmeyi başardınız. Oynayanı etkiler zemin, oynamak isteyeni. İç saha takımının elinden alır avantajını zemin. Ancak, sen bu zemine rağmen 2 tane gol bulmuşsun. O zaman yemeyeceksin.