Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ı heveslendirdi"
11
TÜMER METİN'İN SÖZLERİ
Tümer Metin, Beşiktaş'ın Ankaragücü ile evinde 2-2 berabere kaldığı mücadeleyi TRT Spor ekranlarında yorumladı. O sözler...
10
"FATURA AĞIR OLDU"
Faturanın ağır olduğu gerçek. Kritik virajı dönerken, lider olarak 2-0 öne geçmişken, maçın başında penaltı kaçmış, olabilir, futbolun içinde var. Maçta 2-0'ı buldu Beşiktaş, penaltıyı kader anı olarak değerlendiremeyiz. 2 takımın da eksikleri var, Beşiktaş'ın eksikleri kadar çıkışta olan Ankaragücü'nün eksikleri de etkileyebilecek eksiklerdir.
9
ATIBA BENCE YORGUN"
Maçın başlama düdüğüyle beraber bir atak devamlılığı gördük. Aboubakar'ın arandığını söyleyebiliriz, Larin sırtı dönük verim alamadığın bir oyuncu oluyor. Yorgunluk çok net göründü bütün oyuncularda. Atiba bence maçın başında da yorgundu. Hem yaş, hem oynadığı maç itibariyle kolay değil. Sergen hoca dinlendirmek istiyordur ama maç trafiği de çok yoğun.
8
"İLK YARI POZİSYON ÜRETEMEDİ"
Oyun git gele dönünce Ankaragücü'nün işine geldi. İlk yarıda çok pozisyon üretmese de atak bütünlülüğü vardı Beşiktaş'ın. 9 şut atmış maçta, 3'ü isabetli, 2 gol var, 2'si de Kulusic'ten geliyor. İlk yarıda pozisyon yaratmakta zorlanan bir Beşiktaş izledik.
7
"REHAVET İLE RAHATLIK"
2. yarıda oyun genleşince, 2-0 olunca, rehavet ile rahatlık arasında çok ince bir çizgi var. Bunu hem N'Koudou'nun penaltısından, hem oyuncuların 2-0 sonrasındaki durumundan bakabiliriz.
6
"SERGEN HOCA KOTARABİLİRDİ"
Sezon ortasında bu ve benzeri durumları yaşamışsın. Fenerbahçe derbisi var, bugün Sergen hoca da müdahil olmadı maça, maçı kotarabilecek bir hamle yapabilirdi.
5
"FİZİKİ GÜÇ GÖRÜNDÜ"
Oyun genleştikten sonra Ankargücü'nün fiziki gücü ortaya çıktı. Maçın tamamında kötü oynayan Alper, Geraldo, zaman zaman sallanan Paintsil ortaya çıktı.
4
"KONSANTRASYON DAĞILMIŞ"
Oyun ezberi buraya kadar getirmiş olabilir, her maçı aynı konsantrasyonla oynamak gerekir. Biraz konsantrasyonun dağıldığına şahit oldum Beşiktaş adına.
3
"F.BAHÇE VE G.SARAY'I HEVESLENDİRDİ"
Önemli bir 2 puan bıraktı Beşiktaş. Hem Fenerbahçe, hem Galatasaray'ı heveslendirdi. Oynanan maç mı, oynanmayan maç sayısı mı avantaj, orası soru işareti. Geçen hafta Emre Belözoğlu, önce Sergen Yalçın söyledi, kimsenin 8'de 8 yapması mümkün değil bu ligde. Küçük detaylar sonucu belirleyecek.
2
"ŞAMPİYONLUĞA OYNUYORSAN BİTİRECEKSİN"
Lidersin, sezonu forse etmişsin, hem oyun, hem istatistiklerde. Tamam Ankaragücü çıkışta, formda oyuncuları var, evet eksikler iki takımda da var ama maçın hikayesi 2-0'dan sonra başkadır. Öyle ya da böyle kötü oynayabilirsin, çok üretemeden iki gol atmışsın, şampiyonluğa oynayan takım orada maçı bitirecek.
1
"LARIN, ABOUBAKAR DEĞİL"
Aboubakar'ın yaptığı neyi yapmıyor Larin? Stoperi taşıyor Aboubakar, kenara indiğinizde yüzü dönük gelebilen oyuncular oluyor. Larin'de çıksın, stoperi taşısın, orta saha dağılsın, bunları gördük mü? Sırtı dönük oynadığında kenardan orta geliyor, bekleyen bir defans. Demba Ba iyi dönemlerinde yapardı.