Sporx Extra Arama Logo

THY EuroLeague ön inceleme: 2019/2020

La Gazzetta dello Sport, THY EuroLeague'de yeni sezon öncesi bir ön inceleme yayınladı ve şampiyonluk için Barcelona ile Fenerbahçe Beko'yu gösterdi. İşte La Gazzetta'nın incelemesi:
14

EUROLEAGUE ÖN İNCELEMESİ: 2019/2020!

La Gazzetta dello Sport, THY EuroLeague'de yeni sezon öncesi bir ön inceleme yayınladı ve şampiyonluk için Barcelona ile Fenerbahçe Beko'yu gösterdi. İşte La Gazzetta'nın incelemesi:

13

"HERKESİN HAYALİ FINAL FOUR"

"Muhteşem transferler ile geçen bir yaz daha. Birçok takım playoffları kalmayı hedefliyor ve akıllarının bir ucunda da Final Four var. Herkes mayıs ayında Köln'de olmanın hayalini kuruyor. Birçok transfer enine boyuna tartışıldı ancak biz ötesine gideceğiz.

12

SÜPER BARÇA

Katalan kulübü, imkansız olmayan, gerçekçeşi hedeflere yöneldi. 5 yıldır Final Four'un izleyicisi olan Barcelona, Real Madrid'in iki şampiyonluğunu gördükten sonra bu yıl harekete geçti. Avrupa'nın en çok maaş kazanan oyuncusu haline gelen Nikola Mirotic'i alarak yaza başladılar. Barça ayrıca NBA'den Alex Abrines'i geri getirdi. CSKA'nın EuroLeague zaferinde etkin bir rol oynayan Cory Higgins'i de transfer ettiler. Zalgiris'ten Brandon Davies de geldi. Hanga, Heurtel ve Claver, Pesic'in geçen sezondan elinde tutmayı başardığı oyuncular oldu. Pesic'in takımı, pozisyonunda en iyilerden olan 3 oyuncuya sahip ve açıkçası yeni Barça'nın zayıf yönü yok.

11

"BARÇA'NIN EN BÜYÜK RAKİBİ F.BAHÇE"

Şampiyonluğu hedefleyen Barcelona'nın önündeki en büyük engel Fenerahçe. Guduric ve Melli gibi iki büyük yıldız oyuncusunun yerini hemen doldurdu. Türkler, CSKA'dan Nando De Colo'yu çekip aldı. Geçen sezonun en büyük yıldızlarından Derrick Williams, Melli'nin boşluğunu doldurdu. Sloukas'ı ellerinde tuttular, Datome ile yeni sözleşme imzaladılar. Leo Westermann gibi kaliteli bir oyuncuyla kadroyu derinleştirdiler.

10

"CSKA, 3 KRİTİK OYUNCU KAYBETTİ"

CSKA Moskova, bu yaz üç kritik oyuncusunu kaybetti. Sergio Rodriguez, Nando De Colo ve Cory Higgins gitti ama hala rekabetçiler. Final Four MVP'si Will Clyburn'ü tutmayı başardılar. Vitoria'dan pivot Johannes Voigtmann ve 700'den fazla NBA maçına çıkmış Yunan pivot Kosta Koufos ile imzaladılar. Ayrıca, Janis Strelnieks ve Darun Hilliard gibi iki esnek kısayı kadrolarına kattılar.

9

"REAL MADRID: İSTİKRAR VE DEVAMLILIK"

Real Madrid, istikrara ve devamlılığa odaklanmış gibi görünüyor. Öncelikle, ellerindekileri korumayı başardılar. Blok kralı Tavares'i tuttular. Khimki'den Jordan Mickey ve geçen sezon ACB'de MVP olan Laprovittola ile kadroyu güçlendirdiler.

8

ANADOLU EFES

Anadolu Efes, final yapan güçlü kadrosunu korumayı başardı.

7

OLIMPIA MILANO

Ettore Messina'nın Olimpia Milano'su, Sergio Rodriguez'i kadrosuna katmayı ve Mike James'i tutmayı başardı.

6

ZALGIRIS KAUNAS

Zalgiris Kaunas, hala kadrosunu oluşturmaya çalışıyor. Görüşmeleri devam ediyor ve birçok oyuncudan haber bekliyorlar.

5

MACCABI TEL AVIV

Maccabi Tel Aviv, Othello Hunter ile pota altını güçlendirdi.

4

KHIMKI MOSKOVA

Khimki, Shved ve Gill'i tutmayı başardı. Jovic, Booker, Bertans ve Timma ile tecrübeli rol oyuncularını transfer etti.

3

PANATHINAIKOS

Panathinaikos, Tyrese Rice ve Jimmer Freddette gibi iki yıldız şutör ile kadrosunu güçlendirdi.

2

OLYMPIAKOS & BASKONIA

Olympiakos ve Baskonia ise çok kan kaybetti.

1