Sporx Extra Arama Logo

Tarihi sezonun efsane isimlerinden şampiyonluk maçları yorumu

1992-93 sezonunda Beşiktaş ve Galatasaray'ın formasını giyen efsane oyuncular ligin son maçlarını değerlendirdi.
5
EFSANELERDEN ŞAMPİYONLUK YORUMU

1992-93 sezonunda Beşiktaş ve Galatasaray'ın formasını giyen efsane oyuncular ligin son maçlarını yorumladı. (Akşam)

4
"TARİH BU KEZ TEKERRÜR ETMEZ"

Kadir Akbulut: "Son maçı kazanmak zorundaydık. Kulağımız A.Gücü-G.Saray maçındaydı. Biz G.Birliği'ni mağlup edeceğimizi biliyorduk. Oradan gelen gollerle gardımız düştü. O kadar farklı bir skor beklemiyorduk. Maç içinde konsantremiz bozuldu. Oradan iyi bir skor haberi alabilseydik, G.Birliği'ni daha farklı mağlup edebilirdik. Beşiktaş oynadığı oyunla şampiyonluğu hak etti. Tarih bu kez tekerrür etmez. G.Saray bu kadar farklı skorla kazanamaz."

3
"BU KADAR KOLAY DEĞİL"

Ulvi Güveneroğlu: "28 dakikada Galatasaray, Ankaragücü karşısında 3-0 öne geçti. Biz Gençlerbirliği maçını 1-0 geriden gelip 3-1 kazandık. İki maç arasındaki fark buydu. Oradan gelen gol haberinin bizi etkilediğini düşünüyorum. Cumartesi günü Beşiktaş'ın kendi maçını düşünmesi gerekiyor. Göztepe'ye konsantre olması gerekiyor. Galatasaray'ın Malatya'yı 5-0, 6-0 mağlup edeceği konuşuluyor. Bu kadar kolay olacağını sanmıyorum."

2
"YİNE ŞAMPİYON OLURUZ"

Hayrettin Demirbaş: "O kadromuzla inanılmaz oynuyorduk. O sezon Beşiktaş ile 5 maç oynadık. 3 galibiyet 2 beraberlik aldık. Beşiktaş, Ankaragücü'nü 6-0 yendiği zaman iyi de biz 8 gol attığımızda mı başka şeyler konuşulmaya başlandı? Teşvik konuşuluyordu. Galatasaray'ın son maçları oynama konusunda tecrübeleri var. Avantaj Galatasaray'ın elinde. Bizim sezona benzer bir zafer yaşarız."

1
"KAZANAN YİNE GALATASARAY OLUR"

Yusuf Altıntaş: "Herkes Zalad'ı suçluyordu. Ama inanılmaz goller attık. Bizim o kadro Galatasaray'ın şu anki kadrosu ile maç yapsın biz farklı kazanırız. Gece 2'ye kadar oturduk. Biz maçı kazanırız diye düşündük. Aile ortamı vardı. Saha içinde birbirimizin hatalarını kapatıyorduk. Onlar Ankaragücü'ne 6 gol attığında bir şey yok. Biz iki fazla gol attığımızda ortalık karışıyor. Demek ki biz daha iyi takımdık. Galatasaray'ın son maçta şansı daha yüksek. Kazanan yine Galatasaray olur."