Sporx Extra Arama Logo

Süper Lig Genel Sekreteri konuştu
9
GENEL SEKRETER KONUŞTU

Avrupa Süper Ligi Genel Sekreteri Anas Laghrari, Le Parisien gazetesine büyük tepki gören çalışmalarıyla ilgili konuştu.

8
"GÖRMEK İSTENEN ŞEY TRANSFER"
"Biz en iyi futbol ortamını oluşturmaya çalışıyoruz. Herkesin görmek istediği insanların hayal kurduğu çılgınca beklenen şey büyük transferler ve paralar ama o da mevcut durumda nadiren gerçekleşebiliyor"
7
"FUTBOLCULARDA DA HAYAL KIRIKLIĞI VAR"
"Büyük rakiplere karşı oynamak isteyen futbolcular arasında da hayal kırıklığı görüyoruz. Şampiyonlar Ligi'nin yeni formatı Süper Lig mi olacak bilinmez ama pandemi ile birlikte gelen sorunlar nedeniyle çözüm bulma aciliyeti şüphesiz hızlandı"
6
JP MORGAN - 6 MİLYAR DOLAR
Süper Lig sekreteri Anas Laghari ayrıca Amerikan yatırım bankası JP Morgan'ın Süper Lig'i finanse edeceğini de doğrulayarak, "12 harika takımda oluşan güçlü tabanımız sayesinde istikrarlı bir iş yaratmak istiyoruz. Futbol artık karlı bir iş değil. Sadece bir kulübün Şampiyonlar Ligi sonuçlarına dayanan bu istikrarsız sistemde artık hayal kırıklıkları var."
5
"BİZ 400, UEFA 130 VERİYOR"
"Bizim düşündüğümüz sistemde oluşacak fonların dağıtımını denetleyecek ve şeffaflığı sağlayacak bir dayanışma komitemiz de olacak. Biz kulüp başına 400 milyon eurodan bahsediyoruz, bu çok büyük bir rakam. Bugün UEFA 54 ülkeye 130 milyon euro dağıtıyor. Biz UEFA'dan daha fazla para dağıtmaya hazırız ama bu anlayışın oturması gerekiyor."
4
"5 AY İÇİNDE BAŞLAYABİLİRİZ"
"Biz bir masada oturmaya hazırız, sadece diyalog kurmak istiyoruz. Süepr Lig buna göre hazırlandı, dışlanma konusundaki tehditler de yasal değil. UEFA ile bir anlaşmaya varılamazsa 5 ay içerisinde de başlayabiliriz"
3
"REDDEDEN KULÜP YOK"
"Şimdiye kadar davetimizi reddeden bir kulüp olmadı."
2
"GENÇLER FUTBOLLA İLGİLENMİYOR"
"Genç nesil artık futbolla daha az ilgileniyor. Konsol oyunlarına veya daha farklı şeylere odaklanmış durumdalar."
1
KİM BU ANAS LAGHRARI?
Süper Lig projesinin Genel Sekreterlik görevine getirilen Anas Laghrari, İspanyol danışmanlık firması Key Capital'de görev yapıyor. Laghrari ile Perez'in yakın bağları bulunduğu biliniyor. Öte yandan Key Capital firması, Laghrari'nin Avrupa Süper Ligi'nde görev alması ile ilgili resmi bir açıklama henüz yayınlamadı.