Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından Zenit-Fenerbahçe yorumu!
15

YAZARLARDAN F.BAHÇE YORUMU!

Spor yazarları, Fenerbahçe'nin Zenit'e 3-1 mağlup olarak UEFA Avrupa Ligi'nden elendiği maçı değerlendirdi.
14

ANTRENMANDA ATTIRMAZSINIZ (TUNCAY ŞANLI)

"Böyle bir takıma karşı üzülmek daha üzücü. Atılan ikinci golde Fenerbahçeli oyuncular topu bıraktı. İnce detaylar maçın kaderini etkiledi. Antrenmanda bile böyle golleri takım arkadaşlarınıza attırmazsınız"
13

REZİLLİK, ACI VERİCİ(AHMET ÇAKAR)

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki böyle gol yerseniz değil UEFA Avrupa Ligi'nde ilerlemek, Süper Lig'den bile düşersiniz. Zenit öyle ahım şahım bir takım değil. Ama dün geceki rezillik ya da diğer bir deyimle çok acı veren taraf Fenerbahçe'nin yediği goller... Yenilen her gol amatör takım seviyesinde...

12

ÇOK BÜYÜK PROBLEMLER VAR

Maç istenilen gibi gidiyor ve tam Ruslar'ın umudu bitiyorken sahneye önce Moses sonra da Mehmet Topal çıktı. Chelsea'de oynamış bir adam orta sahada manasız bir şekilde topu Zenit'e kaptırdı. Uzun topta Topal ayağındaki topu kontrol edemedi ve Azmoun da topu Zenit'e getiriverdi. Fenerbahçe'de çok büyük problemler var. Kolay ve amatörce goller yiyip ne pozisyon üretebiliyorlar ne de direnebiliyorlar.

11

F.BAHÇE'NİN KADERİ BU(GÜRCAN BİLGİÇ)

Son üç sezondur kritik maçların kahramanı olan "sarsaklık genleri"nin zirve yaptığı dakikalar izledik. Zenit'in kaleyi tutan ilk iki şutunun tabelaya "gol" olarak yazılması, başka takımlar için "şanssızlık" bölümüdür ama bu Fenerbahçe takımı için kaderin ta kendisi. Mehmet Topal'ın müthiş golü, turu geçmek adına mucizeydi aslında. Hemen arkasına takılan iki Harun kurtarışını eklemek gerekir elbette. Birisi frikikten, ikincisi karşı karşıya pozisyonda. Tabii ki iki pozisyonu da Fenerbahçe oyuncuları ikram etti Ruslar'a. Birisinde Şener vardı, ötekinde Ayew...
10

SABIR VE KALİTE...

Rakip analizi böyle yapılıyor demek ki; Zenit'in hocası, "Bekleyin onlar size pası atacak" demiş ki muhtemelen önce Ayew, ardından da Mehmet Topal gerekli ikramları yaptılar. İyi olmak ile yeterli olmak arasındaki ince çizginin hangi tarafında olduğunu gördüğümüz oyuncular da oldu elbette. Zenit'e turu getiren sabrı ve oyuncu kalitesiydi.
9

JÜBİLE YAPMAK İSTEMİYORSA... (EMRE BOL)

Zenitliler yürüye yürüye attılar golleri! Ersun Yanal yakın bir zamanda jübilesini yapmak istemiyorsa en yakın zamanda bir savunma organizasyonu yapmalı. Takım 3. bölge oyununu, "gol atamasa da" bir şekilde oynamayı başarıyor. Lakin savunma hattı bir o kadar dağınık ve ne yaptığını bilmez halde. Daha önce söylediği, "Fenerbahçe savunma yapmaz yaptırır" sözünü artık, "Fenerbahçe savunma yapar, savunma da yaptırır" diye değiştirmezse kötü günler bekliyor hepimizi.

8

GÜNLERCE KONUŞULURDU(İLKER YAĞCOĞLU)

Dün akşam sahadaki en iyi Fenerbahçeli Mehmet Topal'ın yaptığı hata sonucu maç 3-1'e geldi ve Fenerbahçe tura veda etti. Futbol, böyle enterasan bir oyun işte. Maç 2-1 bitse, Mehmet'in attığı muhteşem gol ve kalemizde gol olabilecek iki engellediği pozisyon günlerce konuşulacaktı. Maalesef bugün tersi konuşulacak. Mehmet Topal ile birlikte kaleci Harun'un da başarılı bir maç çıkardığını düşünüyorum..
7

YİNE ÜMİT VERMEDİ

Ayew, her zamanki gibi yokları oynadı. Moses belli ki fizik olarak hazır değil. Böylesine önemli iki oyuncunuz kötü olunca hücumda etkili olamadık. Gelelim Slimani'ye. Oyunun son anlarında göğsüne aldığı bir top var. Dünyadaki her golcü oradan kaleye vurur. Ama özgüvenini öyle kaybetmiş ki pas vermeyi tercih etti. Pozisyonu harcadı. Ligin kalan haftaları için de yine ümit vermedi..
6

NEDEN FORVET ALMADIN COMOLLI(ZEKİ UZUN DURUKAN)

Dün harika bir gol atan Mehmet Topal, gecenin yıldızı Serdar Azmoun karşısında çaresiz kaldı ve 3. golün gelmesi hayallerimizi bitirdi. Maçın ikinci yarısının büyük bölümünü iyi oynadı Fenerbahçe. Ama rakipte 24 yaşında Serdar Azmoun gibi bitirici bir forvet vardı ve turu getiren isim de o oldu. Kalite farkı kazandı. Senin en büyük eksikliğin forvetti. Ama sen gittin forvet dışında ne varsa aldın! İşte forvetin olmazsa, turu da böyle kaybedersin. Yazık, çok yazık oldu! Öyle değil mi Comolli! Neden forvet almadın Comolli!.
5

DAHA İYİ DEĞİLDİ(SERDAR ALİ ÇELİKLER)

Zenit, Fenerbahçe'den daha iyi bir takım değil. Genel olarak aradaki farkı yaratan unsur hücumcu kalitesi.. Biz Zenit deplasmanında 'Boş Beleş Baş Parmak' Ayuv ile santrfor olarak çıkarken; rakip 2 farklı santrforu iki kanat forveti ile destekleyen 4'lü bir hücum hattı ile karşımızdaydı.
4

OMURGA KURULMALI

25-26 kişilik kadrolara gerek yok. 16-18 kişilik odaklanmış bir kadro ile kalan 11 maça çıkılmalı. Sene sonunda da Kaleci-Stoper-8 Numara-Golcü bir forvet (10 ya da 9.5 numara) ve adam gibi santrafor'dan oluşan omurga kurulmalı.
3

F.BAHÇE'YE YAZIK OLDU(TÜMER METİN)

Fenerbahçe'ye yazık oldu, rahat rahat alıp gelebileceğimiz bir turdu. Bardağın dolu tarafı Fenerbahçe’nin ikinci yarıda topa sahip olması, pas oyunu iyi oynaması. Sezon başından beri yaşadığı mevcut sıkıntılar bugün bireysel hatalarla son buldu. Devamlı aynı şeyi yapıp sonuç alınca başarı geliyor.
2

ARTIK YEMEYECEK, ATACAK(METİN TEKİN)

Yediğimiz 3 gol de bireysel hata. Ben güçlü bir iç saha oyunu bekliyordum Zenit'ten ama öyle bir oyunu yoktu. Fenerbahçe zor günler geçiriyor ama 2-1'e geldikten sonra Fenerbahçe'nin elemesi işten bile değildi. Fenerbahçe’nin son 12 maçı sonuç maçı olacak. Yemeyecek atacak, bu kadar.
1

KALİTE PROBLEMİ VAR(ÖNDER ÖZEN)

Fenerbahçe'nin belirgin bir kalite problemi var. Fizik kalite problemi de, teknik kalite problemi de bu oyunu oynamaya müsait değil. Yüksek ritmli pas oyunu için iyi bir pas oyuncusu yeterli değil. En az 6-7 tane pasör oyuncuya ihtiyacınız vardır. Fenerbahçe'nin böyle bir kadrosu yok. Eğer gelecekte şampiyon olacak Fenerbahçe kadrosu kurulacaksa, ciddi takviyeler yapmalı Fenerbahçe yönetimi.