Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarları, Fenerbahçe'deki son durumu yorumladı!
12
F.BAHÇE İÇİN NE DEDİLER?
Fenerbahçe'nin Sivasspor'a yenilerek şampiyonluk şansını mucizelere bırakmasının ardından sarı-lacivertli takımın gündemini Sabah Gazetesi spor yazarları değerlendirdi. İşte spor yazarlarının yorumları...
11
TRANSFER POLİTİKASI YANLIŞ
SORU: Ali Koç'un başkanlığında üçüncü sezonda da F.Bahçe büyük şok yaşadı. Bundan sonra sarı-lacivertli takımda neler değişmeli?

ÖMER ÜRÜNDÜL: Fenerbahçe'de sezon başında transfer politikası da yanlış yapıldı, teknik adam seçimi de hatalıydı. Bu kadar çok oyuncuyla bu kadar kötü bir performans kabul edilebilir gibi değil. Ben kazandığı karşılaşmalarda da F.Bahçe'yi eleştiriyordum.
10
HATA; A.GÜCÜ MAÇINDA...
ÖMER ÜRÜNDÜL: Örneğin; bugünkü fizik gücüyle Mesut'un ilk 11'de başlaması, Emre Belözoğlu'nun çok fazla oyuncu değiştirerek maç sonlarını riske sokması... En son da çok büyük bir hata Ankaragücü maçında oldu. Osayi, Thiam, Cisse ve Valencia son bölümde bir arada oynadılar. Bu aslında Ankaragücü'ne 'Gel beni yen' demekti. Ama onlar cezayı kesemediler ve 90+6'da gol geldi ama çekirge Sivas maçında sıçramadı.
9
SON 3 SEZONUN ÖZETİ!
ALİ GÜLTİKEN: Sezonun bitimi Fenerbahçe adına son 3 sezonun özeti gibiydi. Bir işi bir an önce, aceleyle veya mutlaka başarma duygusuyla yapmak ancak oturmuş takımların başarabileceği şeyler. F.Bahçe'nin 3 yıldır böyle bir kadrosu hiçbir zaman olmadı. Hep gelenler veya gelecek olanlar üzerinden planlar oluşturuldu.
8
TECRÜBESİZLİK, MECBURİYETLER...
ALİ GÜLTİKEN: Omurganız olmayınca üstüne yerleştirdiğiniz her şey tam potansiyeliyle verimli olamıyor. Bazı maçlar çok özel. Sivas da böyle bir karşılaşmaydı. Rakibe göre kadro seçmek, rakibe göre bir sistemle oynamak bu tür maçlarda çok önemli. Oyun ezberiniz yoksa bu tür durumlarda bunu tercih etmek gerekir. Ama teknik direktör tecrübesizliği ve bir takım mecburiyetler Sivas karşısında da yenilgiyi getirdi.
7
ALİ KOÇ DEVAM EDERSE...
LEVENT TÜZEMEN: Ali Koç F.Bahçe başkanlığına yeniden aday olacak mı? Çünkü bu konuda 'olma' diye aileden baskı yapıldığı söyleniyor. Eğer Sayın Koç başkan olursa ilk adımı şampiyonluk yaşamış, kariyer olarak oyuncuların önünde olabilecek bir teknik adam getirerek atmalı.
6
MESUT'UN HOCASI WENGER'DİR!
LEVENT TÜZEMEN: Fenerbahçe'nin flaş transferi eğer Mesut Özil ise hocası da Arsene Wenger olmalı. Tecrübe yaşamamış, oyuncular üstünde ağırlık kuramayacak isimlerden birini hoca olarak F.Bahçe'nin başına getirmek, o sezonun da kaybedilmesine neden olur.
5
"EFENDİ" KALDI, HATA ETTİ
GÜRCAN BİLGİÇ: Ali Koç üç sezondur başta ve takım kupasız. Ama bundan önce Aziz Yıldırım ile geçilen 4 sezonda da kupa yok. "Altı maçta 16 puan alırsak şampiyonuz" demişti, haklı da çıktı. Kupadan bir maç uzaktaydılar. Türkiye'deki futbol iklimini, 'efendi' kalarak yenebileceğini düşündü ve hata etti.
4
ÖNEMLİ BİR GOLCÜ ALACAKLAR
GÜRCAN BİLGİÇ: Şimdi dinamiklere daha hakim, en azından doğru bir futbol yönetimi oluşturdu. Şimdi sıra kendi yönetimine, doğru isimleri almasında. Eksikleri tespit etti. Haziranda talipleri olan, satabileceği oyuncuları var. Önemli bir santrfor ile anlaşmak üzereler. Stoper de arıyorlar. Mesut'un etrafına doğru bir kadro kurup, istedikleri oyunu bulacaklar. Bu kez hakemleri de yenmek zorundalar.
3
ALİ KOÇ'UN PERFORMANSI KÖTÜ
AHMET ÇAKAR: Ali Koç Türkiye'nin en güçlü adamlarından biri. Parasıyla, uluslararası alandaki itibarıyla Fenerbahçe için biçilmiş kaftan bir başkan. Fakat, bir de madalyonun öbür yüzü var. 3 yıldır başarısız. Takım iyi sonuçlar alamıyor, hoca değişiklikleri, başarısız transferlerle performansı kötü bir Ali Koç izliyoruz.
2
RADİKAL KARARLAR ALABİLMELİ
AHMET ÇAKAR: Devam edip etmeyeceğini bilemiyorum ama Sayın Ali Koç, kendi şirketlerini kurumsal bir anlayışla yönetiyor. Ancak futbol ve özellikle Türkiye'deki futbol, kurumsal düzenle yönetilemez. Başka manevi unsurlar devreye giriyor. Bazen savaşmalısın, bazen tek başına radikal kararlar alabilmelisin.
1
EMRE BELÖZOĞLU KALACAK MI?
AHMET ÇAKAR: Asıl problem şu; şayet Ali Koç başkanlığa devam edecekse Emre Belözoğlu kalacak mı? Zira Emre deneyimli bir futbolcuydu ama hocalık tecrübesi çok az. Diyelim ki Emre ile devam edilmiyor. O zaman ne olacak? Sonuç olarak kulüpte ciddi bir belirsizlik var.