Sporx Extra Arama Logo

Shane Larkin: "Babama söylediğimde çok şaşırdı"
16

LARKIN'DEN AÇIKLAMALAR...

Anadolu Efes'in ve A Milli Erkek Basketbol takımımızın yıldız basketbolcusu Shane Larkin, NTV'de açıklamalarda bulundu.
15

"İSİM ÖNERİLERİ ÇOK İYİYDİ"

Birçok isim önerisi gördüm. Hepsi gerçekten çok iyiydi. Annem ve babam bana bu ismi verdiği için onların verdiği isimle devam etmek istiyorum. Öneriler için teşekkür ederim.
14

"SIMON BANA 'GEL' DEDİ AMA..."

Hırvatistan'da bir turnuvaya katılmıştık. Takım arkadaşım Simon bana "Hırvat Milli Takımı'nda oynamak ister misin?" diye sordu. Olimpiyat sonrası oynayabilirim, entersan diye düşündüm. Ancak burada oynamaya devam ettikçe ve buradaki sevgiyi gördükçe burada oynamak istediğimi anladım. Burayı gerçekten çok seviyorum.
13

"WILBEKIN İLE BERABER BÜYÜDÜM"

Scottie Wilbekin ile birlikte büyüdük, evlerimiz karşılıklıydı. Karşılıklı ve beraber de oynadık. Aramızda sıkı bağlar var ama milli takım hakkında konuşmadık.
12

"BABAM HABERİ ALINCA ŞAŞIRDI"

Babam haberi alınca gerçekten biraz şaşırdı, ne olduğunu anlatmak zorunda kaldım. Sonrasında çok mutlu oldu. Hayatta insanın karşısına bir kez çıkacak fırsat olduğunu söyledi. O da Brezilya'ya koçluk yapmıştı ve beni anlayabildi. Başka kültürler konusunda tecrübesi vardır. Çok heyecanlıyım çok mutluyum ve harika şeyler yapmak istiyorum.
11

"BASKETBOLA HEP AŞIKTIM"

Babam iyi bir beyzbol oyuncusuydu ancak ben kendi yolumu takip etmek istedim. Onun beyzbol oynayışını izlemekten keyif aldım ancak sevmiyordum. Beyzbol sürekli onu evden uzaklaştırırdı. Baksetbola küçüklükten beri aşıktım. Kendi ismimi tanıtıp, başka bir yol izlemek istedim.
10

"SAKATLIĞIM 3-4 HAFTA SÜRECEK"

Bileğim burkuldu, çok ciddi bir sorun değil. Türkiye Kupası'nda oynadığımız maçta 2. çeyrekte sakatlandım, oynamak sitedim ama ağrım devam etti. 3-4 haftalık bir süre boyunca oynayamayacağım.
9

"ÇIKACAĞIZ VE SAVAŞACAĞIZ"

Milli takımda çok yetenekli oyuncular var. Dünya Kupası maçlarında ne kadar yetenekli olduklarını gördüm. ABD ile bir maç vardı. Çok iyi olacağımızı düşünüyorum, özel bir şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Elimden gelen her şeyi ben de yapacağım. Çıkacağız ve savaşacağız.
8

"MİLLİ TAKIMDA MÜKEMMEL BİR DENGE VAR"

Genç, atletik ve daha enerjik oyuncularınız varsa, baskı oluşturabilirseniz, o mücadeleci ruhunuz varsa her zaman şansınız vardır. Milli takımda mükemmel bir dengemiz olduğunu düşünüyorum. Tabii ki biraz pratik yapmamız gerekiyor.
7

"MOTİVASYONUMUZ OLİMPİYATLAR"

Bir numaralı motivasyonumuz olimpiyatlar. Baktığımız zaman takımda kimse olimpiyatlarda oynamadı. Herkesin canını dişine takarak oynayacağını düşünüyorum. Orada bu formayla oynamak çok güzel olacak.
6

"HER ŞEYİMLE SAVAŞACAĞIM"

En küçük takımda bile oynasanız bnasketbolda her zaman sizden beklenenler var. Sizden başarmanız beklenen şeyler var. Ben de baskı hisseden bir insanım. Oyunun sonunda topun bende olmasını seven bir oyuncuyum. Olimpiyatlar için garanti veremem ama elimden gelen her şeyle savaşacağımın sözünü verebilirim. Bütün enerjinizi harcarsanız daha iyi şeyler yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
5

"BAŞARILARIM TAKIM SAYESİNDE"

EuroLeague'de başarılara ulaşmak tabii ki önemli ancak basketbol bir takım oyunu. Takım olmadan başka bir şey yapmam mümkün değil. Onlar bana çok yardımcı oluyorlar. Uygun pozisyonlara girmemi sağlayan arkadaşlarım sayesinde bunu başarıyorum.
4

"REKOR KIRDIĞIM MAÇTA..."

Rekor kırdığım maçta oyundan çıkıyordum ve skorborda baktım, 3 sayı vardı rekoru kırmama. Hocama sahaya çıkmam gerekli demiştim. O da bana hatalar yapıyorsun otur ve su iç, rekoru kıracağını biliyorum demişti. Geçtiğimiz sezon Barcelona karşısında 37 sayıda kalmıştım ve o maçta geçmek istiyordum. Sonrasında dinlendim ve oyuna girdim sonunda da gülmeyi başardık.
3

"HOCAMLA ANLAŞAMADIK AMA..."

Takıma ilk geldiğimde Ergin Ataman'ın benden bazı beklentileri vardı. Nerede ve nasıl oynayacağım şekilde aramızda anlaşmazlık vardı. Sonra benden ne istediğini anladım. Benden sorumluluk almamı ve sayı atmamı istiyordu. Ben de alıştım. Ekibim ve koçlarım bugüne gelmemde bana çok yardımcı oldular.
2

"NEDEN ŞAMPİYON OLMAYALIM?"

Neden EuroLeague'de şampiyon olmayalım ki? Maçları farklı yendiğimizi ve başarılı olduğumuzu görüyoruz. Zor durumlarda da olsak mücadele edip maçları kazanmasını bildik. İhtiyacımız olan her şeye bence sahibiz. Her sayı için mücadele etmeniz gereken bir spor bu. Biz, lideriz diye durmayacağız, kendimizi zorlamaya devam edeceğiz. Umarım tekrar finale çıkacağız ve bu sefer kupayı kazanacağız.
1

"KOBE'Yİ İZLEYEREK BÜYÜDÜM"

Kobe'yi izleyerek büyüdüm ve bizim jenerasyonun Jordan'ı gibiydi. Sürekli şampiyonluklar kazanıyordu. Ofansif ya da defansif, bizim neslimizin bir şeyler öğrendiği biriydi. Hiçbir zaman başarıya olan açlığını kaybetmedi. Başrıyı her zaman kovalamaya devam etti. Kazandığı şampiyonluklara, başarılara rağmen asla bununla yetinmedi, hep çalıştı üzerine koydu. Oyunculuk günleri bitmiş bile olsa size öğretebilecekleri vardı. "Asla durma her zaman kendini geliştir" onun mentalitesi, ben de bunu benimsedim. Geride bıraktığı mirası çok büyük ve sonsuza kadar devam edecek.