Sporx Extra Arama Logo

Şenol Güneş transferi anlattı
17

GÜNEŞ'TEN TRANSFER MESAJLARI

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, siyah-beyazlı kulübün transfer gündemine dair açıklamalarda bulundu. İşte Güneş'in basın toplantısında dikkat çeken o bölümler;
16

"SERDAR BELKİ OLUR"

Serdar Aziz iyi bir oyuncu, iyi bir karakter. O gün de ben kouştum, oyuncu gelmek istiyor bize dedim sonra Galatasaray'a gitti, ayarladı dediler. Alamadığım oyuncuyu nasıl alayım? Belki olur. Transferi yönetim yapıyor. Sen stoper istiyorsan al sana stoper deniyor. Kar-zarar hali de var. Ben yönetim ile görüşemiyorum, randevu alıyorum şu anda
15

SAĞ BEK TRANSFERİ

Orta sahada sıkıntımız yok ama mevkiden dolayı 2 tane çok yönlü oyuncu var. Medel, Atiba, Dorukhan var. Sağ bekte sıkıntı var. Solda Caner ve Adriano olduğu sürece sıkıntı yok. İyi bir sağ ve solda oynayabilen oynayan oyuncu olursa iyi olur. Ben Gökhan varken kimseyi oynatmam orada ama Gökhan zaman zaman sakatlandığı için verim sıkıntısı oluyor. Alternatif olarak baktığımızda Necip'i, Dorukhan'ı oynattığımız oluyor. Fatih de sağ bek, sol bek stoper oynuyor. Stoperde Roco gidebilir. Sonrasında sol ayaklı stoper alınabilir. Hem ekonomik hem takım uyumu iyi olmalı.

14

"SON KARAR YÖNETİMİN"

Transfer kararlarda benim de fikrim var ama son karar yönetimindir. Yönetim sorar ama son kararı onlar verir. Ben istediğim her oyuncuyu alacaksam parasını da ben veririm.
13

"TOLGAY GİTMEK İSTİYORDU"

Tolgay Arslan iyi bir oyuncu, Türkiye'nin üst seviyelerinden bir oyuncu. Oynamadığı zaman negatif enerjili oluyor. Gitmek istiyordu daha da önce, git dedim oynamayı düşünmüyorum ama geldi hak etti oynadı. Ama, sonradan üzülmesin diye ayrılmasının doğru olacağını düşündüm.

12

"VAGNER İLE KONUŞULDU"

Gökhan daha hazır ama  oynaması gerekiyor. Orda Lens var, Ricardo var, Babel var, arkadan da gelenler vardı. Gökhan'ın da daha iyi olmasına rağmen sakatlık sonrası yeniden dönüş oldu Pepe'de gitti zaten. Vagner ile konuşuldu, tutmadı malesef. Oynamadığı zaman iyi profesyonel, iyi de çalışıyor ama istenilen sinerjiyi vermedi.
11

"TOLGA BENCE HAKSIZLIK"

Güven'i Mustafa'yı oynattığım zaman para verdiğim Vagner Love'a gitmesinde yarar var dedim. Kulüple görüşmeler  yapıyor. Tolga'nın mutsuz olayını görmedim ama 1-2 sene içerisinde kulüpte olumsuz bir tutum var. Haksızlık olarak görüyorum. Orkun'un kiralık gitmesini daha doğru buluyorum.
10

"GİTMEK İSTEYEN ŞİMDİ SÖYLEMELİ"

Kulüpler, oyuncuları tutamıyor şu an. Galatasaray da bunu yapıyor, satıyor alıyor. Şu an ekonomik olarak kulüpler  iyi değil. Bana desinler ki, bir oyuncu var diğer takım para konusunu halledecek ben tamam derim. Varsa gitmek isteyen oyuncu şimdi söylemeli, bittiği zaman söylememeli o yüzden kampa çok oyuncu getirdim, herkes hazır olmalı.
9

"QUARESMA GİTMEK İSTİYOR DEDİLER"

Quaresma'yı bilmiyorum, gitmek istiyor ayrılabilir dediler ama ya kulüp yok ya da ayrılmak istemedi. Mevki olarak Burak forvet, Mirin'i stopere aldık, belki defansa oyuncu almamız gerekir, şu an durum bu.

8

"MIRIN ÖNCEDEN PAHALIYDI"

Mirin'i biz, 2-3 senede baktığımızda pahalıydı ve vermek istemiyordular. Şu an şartlar uygun olduk. Baktık, alabiliriz dediğimiz biriydi. Fiyatı da uyguna geldi. Onlar içinde bizim içinde çok uygun oldu oynamadığı için kolay oldu. Çabukluğu ve tekniği ile bize katkı yapacak. Mutlaka hataları da olacaktır. İdmanda baktığımda olumlu tarafları var, iyi görünüyor. Karakter olarak da iyi görünüyor. Şu anda elimizde oynayabilecek bir oyuncu olarak görüyorum.

7

"DEFANSTA ÇOK DEĞİŞİKLİK YAPTIK"

Burada önemli olan şu, defansta çok değişiklik yaptık biz. Hiç sevmediğim şeydir benim. Hep derim savunma ve kale otursun. Bizim hücum etmemiz, hücumda da aktif olan oyuncularımız değişik birilerini koyabiliriz. Bu sene tam hamle yapacağım, defanstan iyi oyuncu gitti. Caner olmayacak, Adriano da olmayacak, Gökhan olacak muhtemelen. Necip de oynayacak. Dorukhan biraz donuktu.
6

"MARCELO'YU NEREDEYSE BEDAVA ALDIK"

Şu anda defansta belki 2 yönlü oyuncu alabilirsek hem ekonomik hem faydalı olur. Defansta pahalılarda faydalanamadık inşallah Mirin'den faydalanırız. Marcelo'yu Wisla Krakow'dan tanıyordum. Alex vardı, ozamanlar 5 milyondu Marcelo, Alex 500 bindi. Sonra gitti PSV'ye ordan Hannover'e, istemiştim vermediler. Para yok dediler. Sonra devre arasında da bedavaya aldık neredeyse.
5

OĞUZHAN'A İHTİYACIMIZ VAR

Oğuzhan'ın yeteneğini konuşmaya gerek yok. Yaratıcılığı hala var. Altın altındır, çamura attığın zaman değeri kaybolmaz ama kimse görmez seni. Oğuzhan bizim için önemli. Adem'de var. İkisini beraber oynattığımızda sıkıntı çekiyoruz, ben daha iyi olacağımızı düşündüm ama bunu sağlayamadık. Sonra daha dinamik isimleri düşündük. Orta sahada Medil, Dorukhan, Atiba, Necip'i oynattık. Asıl beklediğim Oğuzhan ve Adem'in beraber oynaması.
4

LARIN'IN ÇABASINDAN MEMNUNUM

Mesela Vagner Love'dan beklediğim de bu. Larin burada gayet iyi, başlarda böyle yoktu. Güven başlangıçta iyiydi, sonra değişti. Ama bu oyun tarzı Larin'in yükseğe çıktığını gösteriyor. Babel epeydir iyi tempoda çalışmıyordu, gayretliydi. Hataları vardı ama gayretliydi. Bizim oyuncularımız temel amacı performansı yükseltmekti"

3

ENDO ROCO GİDEBİLİR

Az paraya gidip oyanamayacaksa kalsınlar burada. Sedat mesela oynuyor. Orkan'da öyle çok yetenekliydi. Hatta gittiğinde biraz şikayetçiydim. Biz Enzo'yu aldığımız zama tutarım Fatih'i yani. Larin için de aynı şey ama eldeki oyunculara bakmak lazım. Gitmek isteyen oyuncu gider. Larin ve Fatih'i isteyen var. Utku ve Ersin var, birini gönderip oynatmasına izin verirsek iyi olur. Anadolu'yu da görmeleri lazım, zorluk görmeleri lazım. Diyelim ki Roco gitti, yerine oyuncu alamadık. Niye göndereyim? Çocuk oynamak da istiyor. Bu yüzden gönderiyoruz zaten.

2

"BABEL GİDECEKSE SÖYLEMELİ"

Babel bizim için önemli. Kendisiyle 2 kez konuştum. Gideceksen gidebilirsin, buradaysan buranınsın dedim. Adriano da aynı. Gideceksen gideceksin, kalıyorsan çalışacaksın dedim. Sonuçta oynasan da oynamasan da paranı alıyorsun? Babel varken başka oyuncu almam, almam yani. İyi para da alıyorlar, gitmek istemiyorlarsa gitsin demem ama oynamayacaklarsa gitsin derim. Kararlarının bugün yarın bitmiş olması lazım.
1

"FABRI GELİRSE SEVİNİRİM"

Fabri iyi bir karakter, iyi bir oyuncu. Gitmesine üzüldüm, gelirse sevinirim. Başkanın takdirine bırakırım. Başkanımız büyük başkan. Her şeyi yapar, ne derse o olur.