Sporx Extra Arama Logo

Sahaya giren 10 hayvan!

Futbol, her zaman sahada 22 kişinin oynadığı ve sonuçta Almanların kazandığı bir oyun değildir. Bazen 22 kişinin yanına sevimli hayvanlar da eklenebiliyor... İşte maç oynanırken sahayı ziyaret eden hayvanlar...
10

Goodison Park'ta siyah bir kedi

Everton - Wolverhampton maçında sahaya giren siyah kedi, tüm stadı dolaşmıştı. Futbolcular ise kedinin sahadan çıkmasını beklemek zorunda kaldı.
9

Solskjaer'e güvercin ziyareti

Solskjaer ile çıkışan geçen Manchester United, Leicester City deplasmanında da kazanırken sahaya giren güvercin, inatla yeşil sahada bir şeyler arıyordu.
8

Oyunu durduran sincap!

2013 yılında oynanan Queens Park Rangers - Leicester maçında sahaya giren sevimli sincap, maçın 15 dakika oynatmamıştı! İnatçı sincap, 15 dakika çıkmak bilmedi.
7

Schwarzer'in arkadaşı serçe

Fulham'ın kalecisi Schwarzer, Manchester United maçında kurtarış yaparken en büyük destekçisi yanındaki minik serçeydi.
6

Kazın sahada ne işi var?

İngiltere 4. Ligi'nde oynanan Macclesfield Town - Grimsby Town maçında sahaya giren kaz, tüm stat görevlilerini peşinden koşturmuştu. Tabii akıllarda tek bir soru vardı: Kazın sahada ne işi var?
5

Golcü köpek

Şimdi biraz eskiye gidiyoruz. 1994 yılında oynanan York City - Bristol Rovers maçında sahaya hızlı bir giriş yapan köpek, adeta gol atmak istiyor gibiydi.
4

Beşiktaş'ın popüler kedisi

2018'de Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş ile Bayern Münih karşılaşırken sahaya giren sarı kedi, büyük ses getirmişti. Maçın hakemi Michael Oliver karşılaşmayı durdurmuş ve kedinin sahadan çıkmasını beklemişti. Olayın ardından sosyal medyada günlerce bu tatlı kedinin fotoğrafları paylaşıldı.
3

Sahaya girip kendini sevdiren köpek

2017'de Avrupa Ligi'nde oynanan Vardar - Rosenborg maçında sahaya giren köpek tüm stadı dolaşıp en son Vardar kalecisi Filip Gacevski'nin yanına gelmişti. Filip ile köpekin samimi anları ise yüzleri güldürmüştü.
2

Sahaya sıçan girdi!

Futbol sahalarında sahaya giren en garip hayvanlardan birisi de hiç şüphesiz sıçan! Meksika'da Veracruz - Puebla maçında sahaya giren sıçan, ilginç görüntüler oluşturmuştu.
1

Kaleci kanguru!

Köpek, kedi, kuş anladık. Hadi sıçanı ve kazı da anladık ama kanguru nedir? Doğru bildiniz, evet Avustralya'da yaşandı... Kalenin önüne geçen kanguru, aslında bir nevi kalecilik görevini üstlenmişti.