Arama Logo

Rıza Morova: "Ahlak olmayınca böyle oluyor!"
7
G.SARAY'DAN OLAYLAR İÇİN AÇIKLAMA
Galatasaray Yönetim Kurulu Basın Sözcüsü Rıza Morova, Fnerbahçe derbisinin ardından yaşanan olaylarla ilgili kulüp hesabına açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...
G.SARAY'DAN OLAYLAR İÇİN AÇIKLAMA
6
"TUTUKLUK OLABİLİR"
"Sporda yenmek de var yenilmek de var. Bazen gününde olamayabiliyorsun. Çok iyi bir takımımız, teknik ekibimiz var. Fenerbahçe maçında bir şey oldu, olmadı, işler istediğimiz gibi gitmedi. Tutukluk oldu, olabilir."
\
5
"DETAYLI DOSYA HAZIRLANIYOR"
"Başkanımız maçtan sonra, o akşam bir açıklama yaptı. Yanındaydık. Dün de bir basın açıklaması yaptı, Erden kardeşimle beraber. Gerekenleri söylediler. Galatasaray Spor Kulübü olarak bu ve bundan evvel yaşanmış olaylarda gerekli adli mercilere başvurular yapılıyor. Biz de yönetime gelmeden evvel dışarıdan çok aceleci davranıyorduk. Hemen bunu neden yapmıyorsunuz, şu an Valiyi, başkanı arayın, neden yönetim yavaş davranıyor diye şikayetlerde bulunuyorduk. Lütfen üyelerimiz ve taraftarlarımız bilsin, Galatasaray Spor Kulübü yönetimi ve profesyonelleri her olaya büyük bir ciddiyetle, anında müdahale etmeye çalışıyorlar ve yapıyorlar. Gerekli şikayetlerin, suç duyuruları, kişilerin tespiti... Bazı şeylerin bir müddet sonra, 1 gün sonra, kameraları inceliyorsun, delilleri topluyorsun. Bu bir süreç. Dosya daha detaylı hazırlanıyor."
\
4
"SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ"
"Hukukçulara danışıyoruz, süreci takip ediyoruz. Doğru bir şekilde işliyor. Başkan gerekli açıklamalar yaptı. Onun söylediğinin üstüne bir şey söylenmez. Birinci elden en yetkili kişi olarak açıklama yapıyor. Taraftarlarımız, sükunetle yönetimin başvurularının sonucunu beklesin, olayı da büyütmeden. Olayı çok büyütürsek önümüzde de bir maç var. 24. şampiyonluğa gidiyoruz. Bu çok önemli. 2 sene önce şampiyonluk parolasıyla yola çıktık. Takım 13'üncüydü ve dağılmıştı. O gün kurulan futbol yönetimi o kadar güzel bir çalışma yaptı ki mimarı Dursun Özbek ve Erden Timur'dur. Biz ilk senemizde müthiş bir performans gösterdik. Ezeli rakibimiz iki maçta da yenerek, bu çok önemli bir şeydi, güzel bir farkla şampiyon olduk. Kutladık. İki sene evvel ilk defa yönetime gelen ben ve birçok arkadaşım, yöneticilik tecrübesi olan 2 kişi vardı, ayağımız uğurlu geldi dedik. İyi anlaşan bir yönetimdik, sinerjiydi. Biz futbolla ilgili değiliz, karışamıyoruz ama yönetim kurulu bir bütündür. İnsanlar birbirine güvenince 'bu o işi yapar' deyince birlikten güç doğuyor."
\
3
"AHLAK OLMAYINCA ORTALIK KARIŞIYOR"
"Bu sene aynı durumdayız. Rekor üstüne rekor kırdık. Son bir maçımız kaldı. Biz gönül isterdi ki son maça kalmadan pazar günü bu işi bitirelim ama olmuyor, kötü günümüzdü. Rakibimiz kazandı. Onları tebrik ettik. Medenice onları tebrik etmek gerekir. Bu bir spor müsabakası. Oyuncular ter döküyor, hepsi bir şey yapıyor. Ancak, tebriğin yanı sıra bazı olumsuz şeyleri de ifade etmemiz lazım. Sporcu dediğiniz nedir, Büyük Atatürk'ün dediği gibi sporcunun zeki, çevik, ahlaklısını severim. Ahlak olmazsa ortalık karışıyor. Ahlakı olmadığını düşündüğümüz sporculara da bazı durumlarda yer vermememiz gerekiyor. Belirli bir sporcu, kulüp odağında söylemiyorum, genel olarak spor camiası için söylüyorum. Sporcu, gençliğe bir örnektir. Gençler izliyor, örnek alıyorlar. Mesela Icardı, geldi ve Türkiye'de bir nesil Icardici oldu, Icardi sayesinde Galatasaraylı oldu. Icardi'ye o kadar para verdin diyorlar, verdim ama parayla ölçemeyeceğin bir Galatasaray sevgisi yerleştirdim Türkiye'ye."
\
2
"BİZ BUNUN PEŞİNDEYİZ"
"Sonuçta iyi insan, göz önünde insan ahlaklı davranır. Yaptığı mesleği sahada icra etmesi lazım. Biz bunun peşindeyiz. Yaptığı mesleği sahada icra etmiyorsa mesleğine ihanet ediyor, saygı duymuyordur. Bu tip sporcuların her ne branşta olursa olsun yavaş yavaş silinmesi gerektiğini düşünüyoruz. İleride bu da olacak."
\
1
"ŞAMPİYONLUĞU İLAN EDECEĞİZ"
"Pazar günü çok önemli olacak. Şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz. Cumartesi seçimde ne olursa olsun kazanan Galatasaray olacaktır. Pazar günü de 24. şampiyonluğumuzu alacak. Ben de 2 senelik yönetim kurulu üyeliğimde 2 senede 2 şampiyonluk kazanacağım, bir de Süper Kupa'yı... Bunları almış bir yönetici olarak gönül rahatlığıyla devam eden arkadaşlarımın destekçisi olarak yanlarında olacağım. Bana da bu gururu yaşattıkları için yönetim kuruluma ve Galatasaray çalışanlarına teşekkür ederim. Herkes benim kadar şanslı olmaz."
\