Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den Sörloth'un gördüğü kırmızı kart için yorum!
8

DİLMEN'DEN FLAŞ YORUM

Rıdvan Dilmen, Sörloth'un cezasının 1 maça indirilmesini değerlendirdi ve TFF ile ilgili de dikkat çeken sözler kullandı.
7

"BİZDE DE BU UYGULAMAYA GEÇİLEBİLİR"

Bazen kırmızı kart gören oyuncuların kartını iptal ediyorlar, bence Türkiye'de de bu uygulamaya geçilmeli. Dürüstlüğüne güvendiğiniz insanları görevlendirebilirsiniz.
6

"BU KARARI SEZİYORDUM"

Ben yorum yapmak istemiyorum, hukuk önemlidir ama vicdani kararlara da önem veririm. Hafta içinde gazetelerin gidişatından da anlayabiliyorduk, bana sürpriz gelmedi. Gençlerbirliği'nin oyuncusunun hareketinin daha kırmızı olduğunu düşünüyorum, VAR hakemi sadece Sörloth'un pozisyonunu izletti. Benim ölçülerimle, yeni kurallar getirip, bu tip olaylara 1 maç ceza vermeleri lazım. 1'e düşürmeleri lazım demiyorum. Daha önce 3 maç verilmiş emsal de, 1 maça düşürülmüş emsal de koyabilirsiniz. Kamu vicdanı da önemli. Ben kararı seziyordum, bunu da seslendiriyordum. Kanun değişikliği yapılıp, istişarelerle çok şeyin değişmesi lazım.
5

"İKİ POZİSYON DA PENALTI DEĞİL"

Fenerbahçe maçındaki iki pozisyon da penaltı değil bana göre. Ümit Öztürk'ün görmesine rağmen Jailson'un pozisyonunda hakemin VAR'a çağırması yanlış. İkincisinde de çağırmaması doğruyken, ilkinde çağırdığı için çağırmaması yanlış.
4

"VİCDANEN 3 MAÇ OLMAZ DİYORUM"

Vicdanen, Sörloth için 3 maç ceza falan olmaz diyorum. O kadar tartışmalı bir pozisyon ki... Önce hakem sarı verdi, sonra iptal etti ve kırmızı verdi.
3

"GÜYA ONLARI BİZ GETİRMİŞİZ"

Fatih Altaylı Habertürk'te bir yazı yazmış, Oda TV, isim vermeyen Fatih Altaylı'ya, ben ve Cumhurbaşkanının kardeşi Mustafa Erdoğan'ı kastederek, Nihat Özdemir'i güya biz getirmişiz, Hüsnü bey'i biz getirmemişiz... Oda TV'nin yaptığı doğru bir yayındır, mertçe adımızı yazmışlardır. Devam eden saha dışı faktörlerin bir parçası olduğunu düşünüyorum Fatih Altaylı yazısının. Bunun altında neler olduğunu ben biliyorum.
2

"TAM BAĞIMSIZ OLMASI GEREKLİ"

Bugün Nihat bey istemiyordu, ikna edilmiş diyor, Hüsnü bey istemiyormuş, ikna edilmiş ama birileri istememiş. Ben Nihat beyin federasyon başkanı olmasını doğru bulmuyorum, sezon başında da söyledim. Devlet ile işi olduğunu da söylüyorum, tam bağımsız olması gerektiğini söylüyorum.
1

"DİKKATLİ OLMAK LAZIM"

İsimleri ima ederken dikkatli olmak lazım, bunlar tehlikeli işler. MHK, ismi geçen Mustafa bey ve ben, disiplin kurulu, tahkim kurulu, sicil kurulu, TFF ve yönetimi, biz X kişiyle konuştuk, sen söylemişsin desinler, ben ya da başkası için. Nihat bey istemiyorum, yan cebime koyun dedi. İstemeyen insan istemez, zorla mu getirdiler? Yok o istemiyormuş da, biz zorla yapmışız da, onu çıkarmışız da, bunu sokmuşuz da. Zekeriya Alp ile 4-5 yıldır telefonla konuşmuyorum, Zekeriya Alp'i getireceğini Nihat Özdemir'den duydum ben. Hayırlısı olsun dedim, Nihat Özdemir'in gelmesinin de doğru olmadığını söyledim. Dostlarım var mı, 1-2 tane, Servet Yardımcı gibi var. Onlar da çok uzun zamandır var. Asparagas, saçmasapan şeyler yaparak... Gazeteci dedikoduları değil bunlar, bir proje var, bunu uygulamaya çalışıyorlar. TFF'nin aldığı veya almadığı kararlarla, bu tür kararlarla, insanları tahrik ediyorlar. 1 tane Türkiye var, deli deli şeylerle uğraşmamak lazım. Ben buradayım, istediği zaman gelirler, beni de Türkiye'ye rezil ederler, edemezlerse de kendileri rezil olurlar. Herhangi bir TFF yöneticisi, MHK yöneticisi ile benim bir alakam var mı? Bunlar toplumu germektir.