Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den gündeme dair yorumlar

Futbol Yorumcusu Rıdvan Dilmen NTV'deki Yüzde Yüz Futbol programında gündeme dair yorumlarda bulundu.
23

"EN BAŞARILI ALAN VOLEYBOL"

Ülkemizdeki en başarılı spor dalı olarak voleybolu görüyorum.
22

"CANI SIKKIN GÖRDÜM"

Ben açıkçası Ali Koç'u radyodan dinledim. Sonra FBTV'den bir kısmını izledim. Ali Bey'i bir hayli dolu ve canı sıkkın gördüm. Bugünden değil çok daha önceden bir süreç olduğunu görüyoruz. Ali Koç, daha önce de serzenişlerde bulunurken, bugün de farklı değildi.
21

"HALA AYNI ŞEYLER"

Ben 40 yaşlarımda yorum yaparken aynı şeyi dinliyorlardı, 58'ime geldim hala aynı şeyi dinliyorlar seyirciler. Deniz bitti, bitecek deniyordu öyle bir şey kalmadı. Tarihimizin en önemli takımlarından Sakaryaspor kiralık olarak çıktı bugün. Yarın başlayacak olan yıllardır istediğim bir sayıştay var. Herkesin eteklerindeki taşları dökmesi gereken yer.
20

"DAHA ÖNCE YAPILABİLİRDİ"

Bankalar Birliği çalışması çok daha önce yapılıp, 5 değil de 10 yıla yayılabilirdi. Siyaset mi futbola karışıyor, futbol mu siyaseti bulaştırıyor? Bu çok önemli, Ali Koç da bundan bahsetti.
19

"SÜREKLİ BİR ŞEYLERİN İÇİNE SOKUYORLAR"

Spor kulüplerine mümkün olduığu kadar yardım yapıyor Cumhurbaşkanımız. Kulüplerimiz ve federasyonumuz, dünya gündemiyle uğraşan bir adamı sürekli olayın içine sokuyorlar. Bir gün bir olay yaşadım, Beşiktaşlı Caner Erkin, severim Caner'i bu arada, "Hocam" dedi, "Ben Cumhurbaşkanımızı severdim, 6 maç ceza almamı o istemiş" dedi. "Oğlum" dedim, "Saçmalama, böyle bir şey olur mu?" Cumhurbaşkanı seyrediyormuş maçları, o veriyormuş, öyle sanıyor. Fatih Terim, Milli Takım'a geliyor, cumhurbaşkanı istedi diyorlar. Adamı sürekli bir şeylerin içine sokuyorlar.
18

"5 BANKAYLA GÖRÜŞTÜLER"

Kulüplerimizin artık ayaklarını yorganına göre uzatma vakti gelmiştir. Yıldırım Bey, Erol Bedir, Fikret Bey Ali Bey Berat Albayrak ayaküstü futbol konuşuyordu. Berat Bey açıkça, "Aranızdaki en pozitif ve en şeffaf başkan Ali Koç" dedi. Ben ödeyemeyeceğim parya nasıl imza atayım, ödeyemezsem UEFA bana sorar diye geri çekildi Ali Koç yönetimi. Trabzonspor ve Galatasaray düşünmeden kabul ettiler. Ali Koç ve ekibi, kendi bankası da dahil 5 bankayla görüştü.
17

"KİMSEYİ ZOR DURUMDA BIRAKMAYIN"

Aslında bütün kulüplerin ihtiyacı vardı, yapılandırma yapmayanlar da içten içe parayı çok istiyorlar aslınmda. Kulüpler, ekonomik olarak toparlanacaksa 3-4 sene küçük rakamlarla devam edebilirler. Nihat Bey, kimseyi zor durumda bırakmayın. Ali Koç'un bugün, "Önceden yüzde 50 istiyorum diyen bugün 30'a imza atarım diyor" derken bahsettiği kişi kim? Ali Koç, "Ben değilim" diyor. Senden bunu kim istedi? Açıkla, niye açıklayamıyorsun, niye korkuyorsun?
16

"ÇALIMBAY, İRONİ BİLMEZ"

Rıza Çalımbay, hayatta ironiyi bilmeyen bir arkadaşımızdır. Hakikaten zorlu bir süreç bekliyor anlamında atmış o tweeti. Adam açıklama yapmak zorunda kaldı.
15

"BAŞARILI OLMASINI İSTERDİM"

Trabzonspor'da Ünal Hoca ayrıldı, kulübün iç problemi. Trabzonspor'da Ünal Hoca'nın başarılı olmasını isterdim. Trabzon Belediye Başkanı'nın buradan yola çıkarak 5 madde yapıp, içine Fenerbahçe'yi de koyması, Berat Albayrak ve cumhurbaşkanımıza kötülük etmektir.

14

"2 YIL SONRA NASIL ÖDEYECEKSİN"

Düzgün davranmaya çalışan bir başkan profili vardı bugün karşımda. Siyaset içinde konuşmaya çalıştı sanırım biraz. Bu kadar öküz altında buzağı aramak normal midir bilmem ama bu federasyon yüzünden olmuştur. Acı da çeksek, üzülsek de kulüpler bizim kulüplerimiz. Keşke 10 yıl yapılsaydı. 2 yıl sonra ana parayı nasıl ödeyeceksin, mümkün mü ya?

13

"DOĞRU DEĞİLDİ AMA..."

Ali Bey'in bana göre endirekt de olsa bazı şeyleri söylemek zorunda kalması bana göre biraz doğru değildi ama onun da sorumlusu olduğu bir kulüp var.
12

"TARAFTARI SOKAĞA DÖKMEYİN"

Futbolda taraftarı sokağa dökmeyin, buna da sebep olmayın. Herkes konuşuyor, herkes bir şey söylüyor ama federasyon susuyor.
11

"SORULUYOR VE AÇIKLANMIYOR"

Ben Nihat Özdemir ya da spor bakanı olsam, herkesin ortasında "Yüzde 30-40 yapalım diyen kimdi?" diye sorardım federasyona. Federasyona böyle bir şey soruluyor ve açıklanmıyor. Kusura bakılmasın ben böyle bir durumda Federasyonu suçlarım.
10

"HAKEM OLACAĞINI BİLİYORDU"

Yazın, Erman Hoca'nın da bulunduğu bir yemek oldu. Zekeriya Alp o gün kendisi de biliyordu hakem olacağını. Fatih Terim de oradaydı ancak bu olay benim için çok fazla normal. Ancak Zorlu buluşması herkesin garibine gitti. Riva'da da buluşuldu, daha önemli konular Riva'da konuşulur bu arada bence.
9

"FAYDALI OLMA ŞANSI YOK"

Comolli falan beni ilgilendirmiyor. Comolli'nin artık faydalı olma şansının olduğunu düşünmüyorum.
8

"BEN ÖYLE KONUŞMAZDIM"

Fatih Hoca ne dedi Arda konusunda kibarca? Ben olsam öyle konuşmazdım. Ahmet Bey teknik olarak Ünal Karaman'ı eleştirdi. Ünal Karaman "Boğazına takılırım" dedi, yollar ayrıldı. Fenerbahçe Başkanı, Sivas maçı sonrasında eleştirdi, Ersun Hoca, Beşiktaş maçı sonrasında "Teknik direktörsüz Fenerbahçe" dedi. Bir tanesi yolları ayırdı, bir tanesi askıya aldı. Fatih Hoca'nın durumu daha farklı.
7

"İSTİYORSA ALINIR"

Arda Turan'ı Fatih Terim istiyorsa Mustafa Cengiz alır. Fatih Hoca bu bardağı getirin bu akşam dese gidip alınır. Mustafa Cengiz, planlamamızda yok dedi. Fatih Terim Arda Turan'ı alalım dediği anda alınır. Fatih Terim'in gücü Mustafa Cengiz'in çok daha üstündedir.
6

"ENERJİK BİR TAKIM OLDU"

Fenerbahçe'ye de sol bek almak istersin. Ekonomik şartlar iyi olursa 4 bölgeye transfer lazım ama şu anda en öenmlisi sol bek. Diğerleri ekstra olur. Beşiktaş'a 40 bin euro'luk oyuncu geldi, biraz da kısmet oldu bu sıkıntıda. Trabzonspor'a Ndiaye geldi daha enerjik bir takım oldu. Belki bir stoper daha alınabilirdi.