Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Galatasaray, Ertaç'a takıldı"
16
DİLMEN'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Yeni Malatyaspor ile 0-0 berabere kaldığı karşılaşmayı TRT Spor'da değerlendirdi.
15
"NE KATACAK OYUNCUSUNA?"
Sumudica kimine göre çok iyi hoca. Türkiye'ye farklı bir sistem getirdi 3'lü, 5'li. Ancak ne katacak oyuncusuna? Oyuncu olarak gol yememeden başka düşüncesi olmayan bir yapıda oynuyorsunuz. 8'li, 9'lu savunma oynatıyor. Önde de Adem oynuyor.
14
"TEŞEKKÜRLER DER GÖNDERİRİM"
Kilo verirsem oynarım demiş, başkanın yerinde olsam "Teşekkürler" der gönderirim.
13
"ERTAÇ ŞAMPİYONU BELİRLEDİ"
Ertaç diye bir kaleci var Türkiye'de. Geçen sene şampiyonu belirledi. O gün süper oynadı 3 tane gol yedi. 10 tane kurtarış yaptı inanılmaz. Bugün de sıfır hata, refleks, reaksiyonlar.
12
"ERTAÇ SAHNEYE ÇITKI"
İkinci yarının 15 dakikasında ve son bölümde sahneye Ertaç çıktı. Diğer bölümlerde 3 savunmacı geleni gideni uzaklaştırdı.
11
"VERİM ALAMADI"
Galatasaray adına çöpe atılmış bir 47 dakika vardı. Çok tempolu ve iyi oynadığı Marsilya maçı sonrasında antrenörler rotasyon yapar. Ne Babel'den ne Barış'tan ne Emre'den verim alamadı. Maç boyunca değişiklikleri gördüğümüzde topun çevrilme şiddeti hızlandı. Kerem gibi bireysel yetenekli oyuncular girince de ceza sahasına kolay girilmeye başlandı.
10
"NASIL ÇIKARMADI ANLAMADIM?"
İlk yarıda hiçbir şey yapmayan bir Galatasaray var. Diagne yalnızları oynuyor. Berkan'ı nasıl devrede çıkarmadı hoca anlamadım.
9
"MARCAO YİNE KAYBETTİ"
Fenerbahçe maçında maç Galatasaray'a gelmişken Marcao'nun hediye ettiği pozisyonla Fenerbahçe'ye bıraktılar maçı. Yine oyunun son dakikasında top kaybetti.
8
"LİGDE ÖMER'LE DEVAM ETMELİ"
Halil'i aldı, çift santrfora döndü hoca. Van Aanholt'un içeri çevirmesi gereken topta kaleye vurduğunu görünce hoca çıldırdı, "Çıkar şunu" dedi. Ligde Ömer'le devam etmeli.
7
"BİR TEK BİZ AVRUPA'YI KONUŞUYORUZ"
38 maçlık periyotlarda kırılma anları vardır. Sezon bittiğinde görürüz. Ligin 14. haftasında kırılma anı olur mu? Kırılma anından Beşiktaş da Galatasaray da geçti. Yarın da Fenerbahçe sınava girecek. Başını alıp giden bir Trabzonspor var. Her maçını kazansan, Trabzonspor kaybetmese yine yakalayamıyorsun. Avrupa yorgunluğu bahane olmamalı, herkes oynuyor. Bir tek biz Avrupa'yı konuşuyoruz.
6
"OYUN KURAN OYUNCUYA DÖNMELİ"
Maçın son bölümünde rakip ceza sahası önünde 6 tane Galatasaraylı gördük. Galatasaray'da Taylan'ı ben beğeniyorum ama Berkan'la oynadığı zaman sırtı dönük alıp, topla gitmesini bekleyemezsiniz. İki oyuncu da alır, verir. Fatih Hoca'nın orta sahada topu alıp, dönebilen ve oyun kuran oyuncuya dönmesi gerekiyor.
5
"TRABZONSPOR YÜRÜYOR"
Bizim rakibimiz Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe diyor Trabzonspor dışındaki büyükler. Öyle bir şey yok, Trabzonspor yürüyor.
4
"AVRUPA'DAN ELENİRSE BİR TEK KUPA"
Allah'tan Galatasaray, Avrupa'da iyi gidiyor. Ama siyah ile beyaz kadar fark var lig ve Avrupa arasında. Gri olur ama bu kadar fark olmaz. Ancak Avrupa'dan Allah korusun bir elenirseniz sadece Türkiye Kupası kalmış olur.
3
"TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLMAZSA OLMAZ"
Bundan sonra Trabzonspor şampiyon olmazsa olmaz. Fenerbahçe kazanırsa, ikinci yarının ilk haftasıyla birlikte 6 haftanın 5'ini İstanbul'da oynuyor. Göztepe maçı önemli hale geldi. 38 maçlık bir periyotta lig şu anda bu durumda.
2
"ŞAMPİYONLAR LİGİ İMKANI KALMIYOR..."
İkinci takımımız, Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynamayacak. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş'ın o müziği çaldırma imkanı kalmıyor ikinci olursa. Şampiyonlar Ligi'nden gelen gelirler oluyordu. İkinciliğin mali dönüşü de olmadığı için başarı sayılmadığı bir ortamda havlu atma durumundasın.
1
"MÜMKÜN DEĞİLDİR"
Türkiye'de üç büyüklerin tarihlerinde bu kadar geriye düştüğü bir dönem var mıdır? Mümkün değildir.