Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Fenerbahçe hafta içi kazanmış"
20
RIDVAN DİLMEN YORUMLADI
Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin deplasmanda Trabzonspor'u 1-0 mağlup ettiği mücadeleyi NTV ekranlarında değerlendirdi. İşte o sözler...
19
"TAMAM MI DEVAM MI MAÇIYDI"

Ligin bitmesine fazlasıyla var fakat camiaları düşündüğümüzde, tamam mı devam mı maçıydı. Trabzonspor sezon başı kötüydü, 3 büyüklerin de 3'üne de evinde yenildi. Beşiktaş'a, Galatasaray'a, Fenerbahçe'ye yenildi. 9 puan yapar bu. 3 takımı 1-0 yenmiş olsa, lider olma şansı yüksekti.

18
"GEÇEN HAFTA KAZANMIŞ"
Fenerbahçe maçı bence geçen hafta kazanmış. Kazanamya yakın Fenerbahçe, yüzde 30 beraberlik yüzde 20 Trabzonspor'du. Altay'ın kurtardığı pozisyon yok, Fenerbahçe adına 6 net pozisyon söylerim.
17
"BU BASKIDA SAKİN KALDILAR"
Eleştirsek de Ali Koç'u, oyuncuları, teknik direktörü ve Emre Belözoğlu'nu kutlamak lazım. Kaybetse bu takım çıkar mı derdik. Müthiş eleştirdik, büyük baskı oldu. Bu baskı sonunda bu kadar sakin kalabilmek kolay değil.
16
"EN İYİ TRANSFERLERDEN"
Pelkas, Fenerbahçe'nin en iyi transferlerinden biri. Uzatma dakikaları 4-2 biterdi, karşılıklı pozisyonlar vardı.
15
"DAVRANIŞ ŞEKLİNİ BEĞENDİİM"
Ne yöneticilerden, ne Emre Belözoğlu'ndan bir açıklama gelmezken, devam mı, tamam mı beklentileri arasında giderken kolay değildir. Devam edeceğim, kalacak... Erol hocayı yolladınız diyelim, B planı var mı? Kazanırsan moralleneceksin, burada kulübün davranış şeklini ben beğendim.
14
"MERT HAKAN ETKİLİYDİ"
Kadro açıklandı, sol bekte Novak yok. Ozan yerine Mert Hakan. Enteresan tercih. Mert Hakan 1-2 pas hatası yaptı ama ilk yarıda oyunun hakimiyetinde etkiliydi.
13
"OSAYI ÖZELLİKLERİNİ İYİ KULLANMIYOR"
Osayi çabuk, gittikçe hızlanıyor, süratli ama bir problemi var. Hep kucak kucağa. Çabuk oyuncu kucakta fazla kalmaz. Top rakipteyken pozisyon almaya başlaması lazım. Muhammed Mustafa gibi oynuyor, döndüğü zaman ise süratli gidiyor. Kendi özelliklerini iyi kullanmıyor. Beşiktaş'taki N'Koudou gibi.
12
"GÖKHAN ÇOK ŞAŞIRTTI"

Gökhan beni çok şaşırttı. Bu kadar aradan sonra böyle. Saygı duyulacak bir oyuncu, vallahi kolay değil. Aylardır oynamayacaksın, karşısında Nwakaeme olacak, fizik olarak ayakta kalmaya çalışacaksın, beni olumlu yönde şaşırttı.

11
"YA VARIZ; YA YOKUZ MAÇI"
Bilemiyoruz Samandıra'yı, Kadıköy'ü, nedir psikoloji. Ya varız, ya yokuz demişler. Trabzonspor daha rahattı, bu maçı yenersek varız dediler. Abdülkadir Ömür dışında da şu anda olabilecek en iyi 11'i. Trabzonspor'un ideal 11'i çıktı.
10
"NE YAPTILARSA; ONU YAPSINLAR"
Fenerbahçe bizi yanılttıysa, bu başarıdır. Hafta boyunca nasıl Erol hocayı eleştirdiysek, saygı göstereceğiz. Şu 1 haftada nasıl hazırladılarsa, öyle hazırlayacaklar. İlk 11'e müdahale gibi demiyorum, 'Ya Murat'ta biraz düşüş var' şeklinde istişare ile diyorum. Erol hoca ile devam edilsin anlamında da demiyorum.
9
"SOSA SAKİNLİĞİYLE VARDI"
Fenerbahçe'de ilk 5 oyuncu içindekiler Gustavo, İrfan Can, Sosa gibi oyuncular. Takımın iskeletinde önemli oyuncuların yok ama bir Sosa izledik. Çok eleştirildiği maçlarda bile beğendim ama bugün sakinliği ile vardı.
8
"FERDİ İLE BAŞARILI OLDU"
Oyunun sonunda 0-0 bitmeyen Trabzon'un daha açılacağını düşünerek Ferdi'yi aldı hoca ve başarılı oldu. Kazandığı topu çabuk kullandı, başkası olsa eveler, geveler. Oyun tam ona göre oldu.
7
"KRİTİK VİRAJI DÖNDÜ"
Fenerbahçe çok kritik bir virajı, çok tartışılacağı bir maçı aldı. Ne yaptılarsa, nasıl davrandılarsa bu hafta. Böyle yapsınlar.
6
"BEKLEDİĞİMİN ÜSTÜNDE"
Teknik direktör iyidir, kötüdür. Oyuncuların Antalya maçında sıfır reaksiyon verdiğini, bıraktığını gördük. Muhtemelen basın toplantısı yapacaklardı, Göztepe maçında reaksiyonsuzluk oldu. Beklediğimin üstünde bir performans gösterdiler. Süper değildi ama akıllı bir oyun planı ile kazandı.
5
"SOSA DÖNDÜ, KİMSENİN HABERİ YOK"

Ozan Tufan kötü müydü, hayır. Yarın Mert Hakan oynamaz, Ozan oynar, işte bu. Fenerbahçe'de terk edilmiş oyuncu döndü, Sosa döndü, haberi yok herkesin. Mert Hakan, Ozan'ın önündeydi. Atletico, Milan, Beşiktaş, Trabzonspor'un lider oyuncusunu kadroya almaya başladın. Şimdi Gustavo ile farklı olabilir. Bugün 88'de hücum yaptı. Sosa iyi futbolcu, iyi futbolcu kazanılması gereken oyuncudur.

4
"PELKAS İÇİN TEBRİK EDERİM"
Pelkas transferini kim yaptıysa tebrik ederim, tam bu ligin oyuncusu. Çabuk, yaratıcı. Deplasmanlarda 4 gol atmış, özgüven.
3
"MESUT'A ZAMAN LAZIM"

Mesut'un maksimum fizik kapasitesi bellidir, geldiğinde gelecek sezona hazırlanmalı dedim. Mesut'un zamana ihtiyacı var, o da fedakarlık yaptı. Mesut ile İrfan oynar mı, Pelkas oynar mı derler, saçmasapan, bu teknik direktörün işi. Teknik direktör oyuncuya göre sistemi ya da sisteme göre oyuncuyu tercih edecektir.