Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "Oyuncular Emre Belözoğlu'na inanıyor"
8
REHA KAPSAL YORUMLADI

Reha Kapsal, Fenerbahçe'nin Başakşehir'i 2-1 yendiği karşılaşmanın sonrasında değerlendirmelerde bulundu. İşte Reha Kapsal'ın sözleri...

7
"NASIL İLERLEYECEĞİNİ BULDU"
Sonradan takım aldığınızda geçmişi değiştiremezsiniz ama nasıl ilerleyebileceğinizi bulabilirsiniz. Emre Belözoğlu da onu yapıyor, önemli bir kariyeri var, futbola kafa veren bir insan.
6
"NET YAPTIĞI 3-4 ŞEY VAR"
Emre Belözoğlu ilk 2 maçta kanat oyuncularıyla oynadı, sonra değiştirdi. Net yaptığı 3-4 şey var kısa zamanda. Sosa'yı lider yaptı, sorumluluk aldığında sahada farklı işler yapıyor, oyun görüşü ve çevre kontrolü mükemmel ve onu playmaker yaptı. Topa sahip olacaksınız, bunun sağlıklı çıkması gerekir ve güven aşıladı. Sosa gibi oyuncu kulübeye bakmayacak.
5
"2-7-1 SİSTEMİNE DÖNDÜ"
Çizgi oyuncularını Pelkas ve İrfan Can yaptı. İki kenar bekini orta sahaya çıkarıp 2-7-1'e dönüp, topa daha çok sahip oldu.
4
"İNANMIŞ OYUNCU GRUBU"
Emre Belözoğlu ile takımdaşlık arttı. 0-1'i oynayamıyordu, geriye düştüğü maçı çevirdi Fenerbahçe. Emre Belözoğlu'na inanmış bir oyuncu grubu var.
3
"ENERJİ, SİNERJİ, OYUN KİMLİĞİ"
Emre Belözoğlu çoğunlukla yerlilerle oynuyor, onlara güven aşıladı. Maddeleri alt alta sıraladığımızda, enerji, sinerji, hocaya inanmaları, oyun kimliğinin değişmesi, Sosa'nın sorumluluğunun artması gelişimi sağladı.
2
"GÜVENSİZ ORTAMI KIRDI"
Harun bu maçta penaltı kurtararak, güvensiz ortamı kaldırdı. Penaltı yaptırdı ki penaltı, sonra kurtarması kazanılan 3 puandan fazlasıdır, Harun için de çok önemlidir. Bu maçı Fenerbahçe 5-1 kazansa ve penaltı olmasa, Harun için yine soru işareti olabilirdi.
1
"KURTARIŞ ÖNEMLİ"
Penaltıyı Harun yaptırmadı, rakip aldırdı çok akıllı bir şekilde. Penaltı atılır, kaçırılır ama kurtarış önemlidir, kalecinin büyük emeği vardır. Uğurcan Depay'ın penaltısını kurtarmıştı kritik anda, bu da önemli.