Arama Logo

Reha Kapsal: "Müthiş reaksiyon!"
7
REHA KAPSAL: "MÜTHİŞ REAKSİYON"

Reha Kapsal, Beşiktaş'ın Antalyaspor'u 2-0 geriden gelip 3-2 kazandığı mücadeleyi A Spor'da yayınlanan Takım Oyunu programında değerlendirdi.

6
"GERİ GELMELERİ ÖNEMLİ"

Beşiktaş'ı tebrik etmek gerekir. Şampiyonlar Ligi'nde hafta içi önemli bir maç oynadılar. Çok fazla eksikleri var. Bu konsantrasyonu Antalya'ya taşımaları önemli. Maçı kazanan Beşiktaş mı, maçı ikram eden Antalyaspor mu? Antalyaspor sanki, ikinci yarı anlamsız bir oyun oynadılar. Beşiktaş'ın emeği var, çalıştı ve 2-0'dan geri geldi. Geri gelmeleri çok önemli bu kadar eksik oynarken.

5
"BİR BATSHUAYI, BİR JOSEF"

Beşiktaş'taki en büyük değişiklik, omurgasında yaşandı. Çok ciddi değişti. İki stoper, ön alan değişti. Bir Batshuayi, bir Josef var. Ciddi eksiklikler var. Beşiktaş buna rağmen galip geldi. Beşiktaş oyun anlamında da güçsüz bir oyun oynadı. Diyecekler ki? 2-0'dan nasıl geri geldi o zaman. Beşiktaş, bu eldeki oyuncularla da güçlü oyun oynaması gerekirdi. Beşiktaş geçen sezon rakip yarı alanda oynayıp, topu da çok çabuk geri kazanır ve orada kalırdı.

4
"BU KADRO DA OYNAYABİLMELİ"

Oyuncular bazında değerlendirmemek gerek. Bir oyun şablonu vardı. Gökhan Töre ile Ghezzal arasında fark dersin. Gökhan kötü oynuyor. N'Koudou'yu tabii ki ararsın, Kenan'dan tamamen farklı bir oyuncu. Kimin oynadığından daha önemli bir oyun prensibi ve şablon değişmeden oyuncu değişebilir. Bu rotasyonu, ekim ve kasım ayındaki Şampiyonlar Ligi maçlarında bu kadroyla oynayabilmeli.

3
"OYUNSAL ANLAMDA ZAYIFLIK VARDI"

Oyuncu becerisi ayrı, oyun anlamında zayıflık vardı 2-0'da. İlk yarıdaki oyuncularla, rakip yarı alana geçersin Kenan, Gökhan, Salih oynamalı. Beşiktaş rakip yarı alanda oynayıp, baskı kurup hücum etmeliler. Baskının yetenekle alakası yok. Fizik güç ve mücadele. Yetenekten bahsetmiyorum. Rakip yarı alanda basmaları. Doğru pozisyon almaları. Konumlanmaları doğru olmalı. Beşiktaş ilk yarıda 1 tane doğru baskı yapamadı. Bu baskı doğru olmadı.

2
"MÜTHİŞ BİR REAKSİYON"

Sağ tarafta istenen atak olmadı, evet olmadı ama Beşiktaş'ın geçen sezon oyun kimliği rakip yarı sahada oynayıp direkt kaleye gitmeleriydi. Antalyaspor ikinci yarıda şuursuz bir oyun oynadı. Ne kontratak yapabiliyor, ne pas yapabiliyor. Beşiktaş da ikinci yarıda müthiş bir reaksiyon gösterdi.

1
"TFF BÖYLE DİYOR AMA SEYİRCİ KAÇACAK"

Batshuayi oyuncuları çağırıyor. İlk yarıda rakip yarı alanda baskı kurulmadı. Beşiktaş'ın Malatya maçındaki kalitesini de gördük. Beşiktaş'ta yerli oyuncularla kalite düştü. Yerli oyuncuları oynatalım diyoruz. TFF böyle diyor ama izleyicileri TV'den ve stadyumdan kaçıracaklar.