Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "Galatasaray'da oyuncular isteksiz, enerji düşük"
9
REHA KAPSAL YORUMLADI
Reha Kapsal, Galatasaray'ın evinde Sivasspor ile 2-2 berabere kaldığı mücadelenin ardından değerlendirmelerde bulundu. İşte Kapsal'ın sözleri...
8
"NİYE OYUNCU DEĞİŞMEZ?"
Bir antrenör 2-1 geriye düştüğünde niye oyuncu değişikliği yapmaz? Güvendiğinden, takımın bu skorun altından kalkacağından değişiklik yapmaz. Galatasaray çok kötü mü oynadı? Hayır. Üretkenlikte, son paslarda sıkıntı vardı ama kendi kendine 2 puan kaybetti.
7
"İSTEKSİZLİK, DÜŞÜK ENERJİ"
Sivasspor'un pozisyonu yok, 2-1 geride girdi devreye. Galatasaray'ın bugün sıkıntıları ne? Bazı oyuncuların sahadaki görüntüsü, isteksizlik, enerji yüksek değil, bireysel hata var, kadro tercihleri hatalı, değişikliklerde geç kalındı. Bunun yansıması kaybedilen 2 puan oldu.
6
"ONYEKURU ATSA 4-2"
Sağda Linnes, Belhanda ve Babel'in formsuzluğu, oradan hücumu etkiledi. Sola kaydı oyun ve Onyekuru'nun karar verme mekanizması, pas kalitesi ve bitiricilik eksikliği öne çıktı. Onyekuru son dokunuşları doğru yapsa Galatasaray devreye 4-2 önde girebilirdi.
5
"BİREYSEL ETKİLİ OYUNCULAR"
Bir tempo yakaladığında, galibiyet istikrarlı yakaladığında da bireysel oyuncularla işi çözmüştü Galatasaray. Bugün bireysel oyuncuların beceri seviyesi istenen düzeyde değildi. Hücum setleri, nedere kim girecek, nerede baskı yapacaklar, nasıl çoğalacaklar, bu eksiklikler vardı.
4
"SİVASSPOR ZORLAYAMADI"
Son dakikada 4 ayrı oyuncu şut attı, gol olsa Galatasaray önde tamamlayacaktı. Sivasspor oyun anlamında Galatasaray'ı çok zorlayamadı. Savunma ile orta saha arasına da, Sivasspor ceza alanı içine de çok rahat girdi Galatasaray.
3
"2-3 OYUNCU DEĞİŞMELİYDİ"
Fatih hocanın enerjinin olmadığını, oyuncuların reaksiyon vermediğini görmesi lazım. Fatih hoca gibi tecrübeli bir teknik adam, devre arasında 2-3 oyuncuyu değiştirmeliydi. Linnes, Belhanda ve Babel çok kötüydü, buraya hamleler gelmedi.
2
"OYUNCU ATILMAMASINDAN DEĞİL"
Saha içinde üretkenlik yoktu, ilk yarıdaki pozisyonları da 2. yarıda oyun sıkışınca bulamadılar. Kaybedilen 2 puan onun atılmaması, kart gösterilmemesiyle değil, geçmişten gelen oyun anlayışının iyi olmamasından geldi.
1
"OLUMLU GELİŞİM OLMADI"
Bugün ilk yarı bir bölüm iyi, maçı da koparabilirlerdi ama 2. yarıda hem oyun, hem oyuncu değişikliği yapılamadığından olumlu yönde gelişim olmadı.