Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "Fenerbahçe forvet almalıydı"
11
REHA KAPSAL'DAN YORUMLAR
Reha Kapsal, Fenerbahçe'nin evinde Antalyaspor ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi A Spor ekranlarında değerlendirdi. İşte o sözler...
10
"İLK YARI ÇÖPE ATILDI"
Antalyaspor'a karşı özellikle ilk yarı çöpe atıldı. 6'lı bir savunma settine karşı doğru hücum edemeyen bir Fenerbahçe vardı. Ceza sahası içine girmekte sıkıntı yaşıyorsun. Doğaçlama bir oyun. Antalyaspor geri yaslandı, kontra aradı ve Fenerbahçe orada öyle pozisyon üretti. 2. yarıda kırılma anları Antalyaspor lehine de, Fenerbahçe lehine de geldi. Maç iki tarafa da gidebilirdi.
9
"ESAS KIRILMA ANI; SZALAI"

Bence esas kırılma anını Szalai yarattı, Gökdeniz Altay'ı geçti, boş kaleye giden topu çıkardı. Ardından Doğukan Sinik ile de gol çıktı. Cisse de bir santrfor olarak çok rahat yapılması gereken golü penaltı noktası civarından kaçırdı.

8
"KAYBETTİ DE DERSİN, KAZANDI DA"
Ozan çıkınca üçlü savunmaya dönüldü, oyuncuların yeri değişti ama bir oyun ezberi ile organize olunamadı. 2. toplar daha çok kazanıldı, daha çok ön alan baskısı yapıldı ve pozisyon üretip, pozisyon da verdi. Fenerbahçe adına 2 puan kaybetti de diyebilirsin, 1 puana sevindi de diyebilirsin.
7
"HER OYUNCUYLA HER OYUN OLMAZ"
Fenerbahçe adına geçen hafta kazanılan 3 puandan sonra kaybedilen 2 puan var. Her maçın ayrı hikayesi vardır ama bir oyun ezberi vardır. Her oyuncuyla, her oyun oynanmaz.
6
"YERLEŞİK SAVUNMALARA KAYBETTİ"
Fenerbahçe yerleşik savunmalara puanlar kaybetti. Onunla ilgili oyun ezberi, ön alan baskısı yok. Antalyaspor'a farklı oyunlar oynanması lazım. Trabzonspor'a farklı bir oyun oynandı, Fenerbahçe 1-0 yendi ama Antalyaspor maçı farklı. Antalyaspor topu bırakıp, 6 kişiyle, 3 orta saha ve 1 forvetle oynuyor. Sen 0-0'ı oynamakta zorlanıyorsun, 0-1'i oynamkta da zorlanıyorsun. Antalya'nın pozisyonları var.
5
"BULUT'UN PLANLARI YOK"
Erol Bulut'un planları yok. Antalyaspor bulduğu pozisyonları da değerlendiremedi. 1-1'den sonra maç düelloya döndü. Fenerbahçe, şampiyonluk yolunda önemli 2 puan kaybetti.
4
"SÜREKLİ KULÜBEYE BAKMAYACAK"
Forvetler kötü değil, formsuzları var, olabilir. Güvensizi de var. Geçen hafta Thiam varken, bu sefer bir anda Samatta. Hücum oyuncusu oynadıkça özgüven kazanır, sürekli kulübeye bakmayacak.
3
"BİR SANTRFOR LAZIM DİYECEK"
Erol hoca bu olmadı, şu olmadı diye düşünüyor. Antrenör olarak devre arsında bir tane santrfor lazım diyecek. İrfan Can'ı, Mesut'u alabilirsin, Türkiye'de futboldan anlayan herkes onay verir. Rakiplerine bakarsan, Larin ve Aboubakar goller atarken, üstüne Cenk geldi. Galatasaray'da Diagne gidiyor, Muhammed geliyor, Falcao var, Ümit Milli Takım golcüsü Halil Dervişoğlu var.
2
"İHTİYACI OLAN YERE OYUNCU ALMADI"
Fenerbahçe, ihtiyacı olan mevkiye oyuncu almıyor, rakipleri o mevkiye alıyor. İhtiyacın olmayan 10 numaraalıyorsun. Mesut var, Pelkas var, sıkıştın Sosa var, sıkışırsın Ferdi oynar, sıkışırsan Sinan oynar, Mert Hakan oynar. 6 tane oyuncu. İrfan Can'ı al, yetenekli ama senin ihtiyacın bitirici noktada oyuncu. Sahada krizler var, kaliteli ayak gelecek ve gol atacak, bitecek.
1
"VURUŞ KALİTESİ EKSİK"

Devre arasında bir bitirici almıyorsun, topu getirdiğinde içeri atamıyorsun, 0-1 geri düştüğünde çeviremiyorsun, gol kaçırıyorsun ve sürekli rotasyon yapıyorsun. Fenerbahçe rakip ceza alanına 25-30 arası girmiştir, şut da var, aksiyon da var. Vuruş kalitesi eksik.